کد مطلب: 6328 درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
والیبال ایران یک امتیاز از برزیل گرفت

والیبال ایران یک امتیاز از برزیل گرفت

1393/03/17 تیم ملی والیبال ایران با نتیجه 3-2 از برزیل شکست خورد. به گزارش آسمونی به نقل ازایسنا، تیم ملی والیبال...
زمان مطالعه: 6 دقیقه

1393/03/17

تیم ملی والیبال ایران با نتیجه 3-2 از برزیل شکست خورد.

به گزارش آسمونی به نقل ازایسنا، تیم ملی والیبال ایران در سومین مسابقه خود از رقابت‌های لیگ جهانی 2014 در نخستین دیدارش برابر برزیل در سائوپائولو با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد اما یک امتیاز با ارزش از تیم پر افتخار برزیل و در خانه حریف بدست آورد.

ایران با ترکیب شهرام محمودی، سعید معروف، سید محمد موسوی، میلاد عبادی پور، فرهاد قائمی و سامان فائزی مسابقه را شروع کرد و امیر غفور، مجتبی میرزاجانپور، مهدی مهدوی، عبدالرضا علیزاده، آرمین تشکری، عبدالرضا علیزاده(لیبرو) و علیرضا مباشری را روی نیمکت داشت.

برونو رزنده، لیوئیز فونتلس، جونیور سیدنی دوس سانتوس، ویسوتو، موریلو اندرس، لوکارلی، ساتکامپ، مائوریسیو سیلوا، ماریو پدریرا و رافائل اولیویرا هم برای برزیل بازی کردند.

 

ست نخست؛ 25-23 برزیل

شروع مسابقه با امتیاز برای ایران همراه بود اما حرکت سرعتی تیم برزیل کار را برابر کرد. شاگردان کواچ بعد از دو شکست برابر ایتالیا این‌بار به دنبال کم کردن اشتباهات خود بودند و سعی داشتند از همان ابتدای مسابقه هماهنگ کار کنند اما بازهم دریافت‌های ایران برابر آبشارهای سرعتی حریف با مشکل روبرو بود.

برزیلی‌ها که از حمایت خوب هواداران خود بهره می‌بردند با استفاده از سرویس‌های قدرتمند، دفاع ایران را با مشکل روبه‌کردند و 6 بر 3 پیش افتادند اما ایران با آبشار قدرتی شهرام محمودی فاصله را کاهش داد. با این حال هماهنگی برزیل در دفاع به طور کامل در این ست مشاهده می‌شد و کار را برای شاگردان کواچ سخت می‌کرد. برزیلی‌ها همچنان با آبشارهای سرعتی امتیاز آوری می‌کردند.

در وقت استراحت کواچ نکته های لازم را به بازیکنانش منتقل کرد و دو امتیاز سرویس محمد موسوی نیز ایران را به بازی برگرداند؛ 10 بر 9 برزیل پیش بود و در ادامه این فاصله بیشتر هم شد و به عدد 5 رسید و تا اواخر ست نیز ادامه داشت. برزیل با استفاده از دریافت‌های خوب خود نتیجه را 21 بر 17 کرده بود و کواچ نیز در کنار زمین آرام و قرار نداشت و از سرویس‌های پراشتباه بازیکنانش گله می‌کرد. ایران در این ست در سرویس و بازی‌سازی متمرکز نبود و همین فرصتی به میزبان می‌داد تا امتیاز بدست بیاورد.

در امتیازهای پایانی ایران بهتر کار کرد و فاصله کمتر شد؛ آبشارهای قدرتی شهرام محمودی دریافت برزیل را به درد‌سر انداخته بود و اشتباه سرویس میزبان باعث شد تا نتیجه 23 بر 20 شود. کواچ برای ادامه دادن این روند دو تغییر انجام داد و غفور و مهدوی را به بازی آورد که جواب داد و بازی 24 بر 22 شد. رزنده سرمربی برزیل وقت استراحتی گرفت اما باز هم حمله میزبان با دفاع ایران و اینبار با دست‌های امیر غفور متوقف شد اما در نهایت این برزیل بود که 25 بر 23 به برتری رسید. 

ست دوم؛ 30- 28 ایران

برزیل در ست دوم هم فاصله امتیازی ایجاد کرد. برزیل در دریافت اول بسیار خوب کار می‌کرد و همین باعث می‌شد تا میزبان بتواند موقعیت‌های کسب امتیاز برای خود ایجاد کند. با این حال اشتباه‌های ایران نیز نسبت به ست نخست کمتر بود و در ادامه ایران توانست با استفاده از سرویس‌های بهتر فاصله را به یک کاهش دهد؛ برزیل 8 بر 7 از ایران پیش بود. نابب قهرمان المپیک لندن در این دقایق کاملا متوقف شده بود و میلاد عبادی‌پور نیز از همین شرایط استفاده کرد و با یک سرویس قدرتی کار را برابر کرد.

کادر فنی برزیل وقت استراحتی گرفت. همین باعث شد تا روند امتیازگیری ایران متوقف شود و دوباره میزبان فاصله بگیرد؛ دوباره برنامه‌های سرعتی برزیل کار را برای دفاع و دریافت ایران دشوار کرد با این حال ایران هم اجازه نمی‌داد برزیل فاصله زیادی ایجاد کند و با استفاده از دفاع و آبشارهای قدرتی برزیل را به دردسر انداخته بود. شهرام محمودی تا اینجای کار با 8 امتیاز آبشار بهترین بازیکن ایران بود.

ایران 19 بر 18 از حریفش عقب بود و سعی داشت با استفاده از پاس‌های سرعتی دفاع برزیل را از پیش‌رو بردارد و در این امر هم موفق بود. دو تیم پایاپای گام برمی‌داشتند و فاصله امتیازی همچنان حداقل بود که ایران توانست با دفاع خوب شهرام محمودی کار را 22 بر 22 برابر کند تا فریادهای سرمربی برزیل بلند شود.

در وقت استراحت کواچ از بازیکنانش خواست راحت بازی کنند. با بازگشت دو تیم به میدان ایران بازهم قدرت دفاعی اش را به رخ حریف کشاند و با آبشار قدرتمند امیر غفور همه چیز 24 بر 24 برابر شد.

در حالی که دو تیم در امتیاز 25 برابر بودند دریافت بد عقب زمین ایران، امتیاز 26 را تقدیم برزیل کرد. در شرایطی بسیار حساس، برزیل سرویس را به طور زد تا دو تیم برابر شوند. کواچ در این ست از بازیکنان بیشتری بازی می گرفت. سرویس غفور با اختلاف کم به بیرون رفت و برزیل 27 شد. تشکری روی پاس مهدوی یک بار دیگر نتیجه را به تساوی کشاند.

عبادی پور در یک رالی دیدنی سرانجام برای ایران امتیاز گرفت اما این ست تمامی نداشت و دو تیم به 28 رسیدند اما در نهایت این ایران بود که توانست با سرویس زیبای آرمین تشکری 30 بر 28 برنده شود.

این نخستین ستی بود که ایران در این دوره از لیگ جهانی با برد پشت سر می گذاشت. 

ست سوم؛ 28-26 ایران

با برد در ست دوم والیبالیست های ایران روحیه گرفتند و ست سوم را خوب آغاز کردند و با دفاع های خوب محمد موسوی از میزبان قدرتمند خود پیشی گرفتند. دو تیم در این ست عملکردی بسیار نزدیک داشتند. عملکرد ایران بسیار بهتر از قبل بود و در دفاع و حمله هماهنگی خوبی داشت. آبشارهای دقیق ایران کار دفاع برزیل را دشوار کرده بود. در این ست می‌توان به سرویس‌های بی نقص ایران نیز اشاره کرد که باعث شد تا دقایقی شاگردان کواچ از میزبان خود پیش باشند.

مانند ست قبل دو تیم یک بازی میلیمتری را به نمایش گذاشتند. برزیل با تغییر سیستم حمله، رو به آبشارهای سرعتی آورد و توانست کار را 14 بر 13 به سود خود کند. این اختلاف امتیاز ادامه دار بود و ایران اجازه نمی داد برزیلی‌ها پیشی بگیرند. در ادامه برزیل با دریافت های خوب کار را ادامه می داد و ایران هم با آبشارهای قدرتی پاسخ امتیازهای میزبان را می‌داد. دفاع عبورناپذیر میرزاجان پور کار را 18 بر 17 به سود ایران کرد تا کادرفنی برزیل زمان استراحت درخواست کند.

استفاده از توپ‌های برگشتی و سرویس‌های دقیق فاصله را به سود ایران افزایش داد و شاگردان کواچ را 20 بر 18 پیش انداخت اما دوباره برزیل با دفاع بهتر توانست فاصله را کاهش دهد و سپس 24 بر 22 پیش بیفتد. برزیل که در یک قدمی پیروزی در کوارتر سوم بود با دفاع خوب ایران مواجه شد و شاگردان کواچ توانستند همه چیز را برابر کنند تا این ست نیز در دقایق پایانی خود شاهد ماراتن باشد که بازهم این ماراتن به سود ایران بود تا در نهایت ست سوم 28 بر 26 به سود ایران به پایان برسد. 

ست چهارم؛ 25-23 برزیل

ایران این ست را خوب شروع کرد و حتی 9-6 پیش افتاد اما اشتباهات پیاپی باعث شد نتیجه 9-9 برابر شود. در ادامه آبشار میرزاجانپور نتیجه را 13-13 کرد. کواچ بر خلاف بازی با ایتالیا به نیمکت نشینانش بازی می داد که نتیجه خوبی هم از این کار گرفت. تک دفاع عالی میرزاجانپور ایران را 15-14 پیش انداخت اما برزیلی ها دو امتیاز پیاپی گرفتند تا وقت استراحت فنی دوم 16-15 به نفع برزیل شود.

نبرد ادامه داشت. برزیلی ها اختلاف را زیاد کردند. معروف برای چندمین بار در این بازی سرویس را به تور زد تا ایران 22 - 18 عقب بیفتد. تشکری با آبشاری دیدنی نتیجه را 23 - 20 کرد و محمودی امتیاز 21 را ثبت کرد. رزنده بار دیگر مجبور شد قت استراحت بگیرد. اما میرزاجانپور امتیاز 22 را هم برای ایران گرفت.

نتیجه 24-23 به سود برزیل بود و سرویس در اختیار ایران. اما خطای تور میرزاجانپور نتیجه را 25-23 به سود برزیل کرد تا کار به ست پنجم بکشد.

ست پنجم؛ 15 - 13 برزیل

ایران در ابتدای ست پنجم از میزبانش پیشی گرفت. ایران در این ست تمرکز بسیار بیشتری داشت و اجازه کار به برزیل نمی‌داد. سرویس قدرتمند مجتبی میرزاجانپور امتیازی برای ایران داشت و روحیه برزیل را تضعیف کرد. ست پایانی مسابقه در عدد چهار برابر بود و دو تیم پایاپای به کار خود ادامه می‌دادند.

از یک طرف آبشارهای سرعتی برزیل امتیاز داشت و از طرف دیگر قدرتی زن‌های ایران پاسخی به امتیاز حریف می‌دادند. آبشار سریع آرمین تشکری نتیجه بازی را 8 بر 7 به سود ایران کرد و در ادامه نیز این برتری به عدد دو رسید اما برزیل دوباره با دفاع روی تور قدرتمند فاصله را کاهش داد؛ ایران 10 بر 9 از حریفش پیش بود.

لوکارلی سرویس را خراب کرد تا ایران 12 - 11 جلو بیفتد. سرویس میرزاجانپور در گوشه زمین برزیل خوابید تا یک امتیاز حیاتی برای ایران بدست آید. برزیل به خود آمد و دو امتیاز پیاپی گرفت تا نتیجه 13-13 شود. غفور دفاع شد تا برزیل به امتیاز 14 برسد. امتیاز 15 هم برای برزیلی ها رقم خورد تا یک دیدار سخت و نفس گیر را 3-2 از ایران ببرند.

به گزارش آسمونی ، ایران که دو بازی ابتدایی خود مقابل ایتالیا را واگذار کرده بود، حالا با کسب یک امتیاز از بازی با برزیل، امروز شنبه ساعت 17:30 بار دیگر برابر این تیم به میدان می رود.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «والیبال ایران یک امتیاز از برزیل گرفت»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 7 = ?