کد مطلب: 7460 درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
تیم ملی والیبال انتقام فوتبال را از آرژانتین گرفت

تیم ملی والیبال انتقام فوتبال را از آرژانتین گرفت

والیبالیست های ایران موفق شدند با نتیجه سه بر صفر از سد آرژانتین عبور کنند.به گزارش آسمونی به نقل...
زمان مطالعه: 4 دقیقه

 

والیبالیست های ایران موفق شدند با نتیجه سه بر صفر از سد آرژانتین عبور کنند.

به گزارش آسمونی به نقل از خبرآنلاین؛ جنگ شاگرد و استاد.ولاسکو تقریبا سه سال سرمربی ایران بود و هرچه که داشت را برای بازیکنان ایران خرج کرد.شاید اگر درخواست مردم کشورش و البته رییس جمهور آرژانتین نبود حالا او سرمربی ایران بود و ...با این حال، حالا خولیو که خاطرات خوبی را برای همه ایرانی ها رقم زده است امشب رودر روی والیبال ایران بود.قبل از بازی با هر کدام از بچه ها که حرف می زدیم همه شان یک طور خاصی از ولاسکو حرف می زدند.حس آنها عجیب بود و یک جورهاییمی خواستند خلاف حرف هایی که او زده بود را ثابت کنند؛مثل محمد موسوی که می گفت:«لحظه شماری می کنم تا مقابل ولاسکو و آرژانتین قرار بگیرم.»ولاسکو در اظهار نظری عنواان کرده بود که حد و حدود والیبال ایران همان کسب مقام نهمی در مسابقات لیگ جهانی والیبال است!

ست اول:

تیم ملی ایران امروز در دومین بازی دور دوم مسابقات قهرمانی جهان مقابل ارژانیتن تیم سوم گروه A قرار گرفت. ولاسکو که دیروز برای شاگردان سابقش خط و نشان تیم کشیده بودف اولین امتیاز ست را گرفتند اما خوشحالی انها دوارم نیاورد و ایران یها با دفاع و اسپک هایشان آرزانتنی ها را تحت فشار قرار دادند تا حدی که 8-3 تایم اوت اول را گرفتند. بعداز ان هم بازی ایران سرتر از تیم ولاسکو بود و در نهایت 16-9 تایم اوت دوم فنی هم به نام ایران نوشته شد.‬

انگیزه بالای بازی باعث شده بود تا بچه های ایران در همه جای زمین عالی باشند. در یافت، دفاع روی تور و سرویس.شاگردان کواچ آنقدر عالی بودند که خیلی راحت امتیاز های 17 تا 22 را هم گرفتند.وقتی نتیجه به 13-22 رسید ولاسکو به ناچار تایم گرفت.بعداز ان شاگردانش دو امتیاز به جمع امتیازاتشان اضافه کردند. وقتی میرزاجان پور با پرواز بلند و اسپک محکمش امتیاز 24 را گرفت همه تماشاچی ها دوباره ایستاده منتظر امتیاز 25 ایران بودند که خیلی زود به سر رسید. ان هم با دفاع محمد موسوی.ست اول با نتیجه 25 -16 تمام شد.

ست دوم:

اولین امتیاز ست دوم را فرهاد قائمی گرفت. هرچند آرژانتینی ها جبران کردند اما بازیکنان ایران خیلی سریع دو امتیاز دیگر گرفتند و یک امتیاز هم به خاطر اوت شدن دفاع ایران نصیبشان شد. اما دریک چشم بهم زدنی دوباره ایران به امتیاز 6-2 رسید .آرزانتین ها اما با اشتباهات ایرانی ها به امتیاز برابر 6-6 رسیدند. میرزاجان پور امتیاز هفتم و هشتم را گرفت تا تایم اوت اول با اختلاف دو امتیاز برای یاران باشد.8-6 .‬

بعداز آن دو تیم دوباره در امتیاز 9 برابر شدند که سید با امتیازی که گرفت ایران را جلو انداخت.10-9 اما زود جبران شد و امیر غفور امتیاز 11 را گرفت.باهر توپی که رد و بدل می شد و امتیاز دو تیم را برابر می کرد،سالن به وجد می امد.وقتی دو تیم 13-13 برابر بودند آرژانتین با پوئن سرویس یک امتیاز جلو افتاد 14-13 اما سرویس بعدی خراب شد تا دوباره تیم ها 14-14 شدندو بعد هم امتیاز 15 نصیب آرژانتین شد و امیر غفور نتیجه را برابر کرد اما شاگردان ولاسکو امتیاز 16 را گرفتند که ایران تقاضای ویدئو چک داد اما امتیاز آرژانتین ماند و اعتراض ایران به جایی نرسید تا تایم اوت دوم برای حریف باشد.‬

تیم آرژانتین رفته ،رفته در دفاع و دریافت بهتر از ست اول کار می کرد در حالی که دریافت ایران به خوبی ست اول نبود. بعداز تایم اوت آرزانتینی ها دو امتیاز دیگر گرفتند تا نتیجه 18-15 شود.

قائمی خیلی زود با ثبت امتیاز 17اختلاف را به یک رساند اما سرویس سید به تور خورد تا آرزانتین 19 تایی شود.میرزاجان پور امتیاز 18 را گرفت اما حریف 20 تایی شد و این بار عادل غلامی امتیاز 19 را گرفت اما امتیاز 21 شد و سید امتیاز یاران را به 21 رساند تا ولاسکو به هول و ولا بیفتد و تایم اوت بگیرد.

سید با دفاع وامتیاز 22 ایران را جلو انداخت و اسپکش هم نتیجه اش امتیاز 23 بود.البته خولیو ولاسکو هم دوباره تایم گرفت.دوباره این دفاع امیر غفور و سید بود که جمع امتیاز را به 24 رساند و دفاع سید هم امتیاز 25 و پیروزی ست دوم را به ارمغان آورد.با امتیاز 25- 23.

ست سوم:

ایرانی ها با شروع ست سوم دو امتیاز گرفتند.دفاع سه نفره ایران امتیاز سوم را گرفت در حالی که آرژانتین صفر بود. وقتی امیر غفور امتیاز چهارم را گرفت ولاسکو هم در خواست تایم داد. 

با اشتباه دریافت کنندگان ایران بالاخره ارژنتین به اولین امتیاز رسید اما عادل غلامی و فرهاد قائمی با اسپک و پوئن سرویس لبخند را از صورت انها محو کردند. قائمی امتیاز هفتم را هم با پوئن سرویس گرفت و دومین امتیاز آرژانتین را هم با اوت زدن سرویس سوم.بعداز ان با جا خالی امتیاز 8-2 ثبت شد و اولین تایم اوت برای ایران.

ایران 10 امتیازی شد در حالی که آرژانتین 4 بود. آرژانتین امتیازش را به 9 رساند درحالی که ایران 14 بود. امیر غفور دو امتیاز دیگر را گرفت تا تایم اوت دوم با نتیجه 16-10 باز برای ایران باشد.کواچ مهدوی و تشکری را به جای سید و معروف به زمین فرستاد ،ایران که 20 تایی شد ولاسکو تایم گرفت تا گره تیمش در امتیاز 14 باز شود.اما نشد. یک امتیاز به جمع امتیازات ایران اضافه شد و با اوت رفتن سرویس تشکری ارژانتین 15 تای شد و ایران خیلی زود امیتاز 22 را هم گرفت. ایران به امتیاز 23 هم رسید . فرهاد قائمی با پوئن سرویس ایران را صاحب امتیاز 24 و 25 کرد و یک برد به شیرینی عسل.با این برد ایران 11 امتیازی شد و فردا راهی غوچ می شود تا با دو تیم لهستان و صربستان یکشنبه و دوشنبه بازی کند.

: برای دریافت مشاوره درباره تیم ملی والیبال انتقام فوتبال را از آرژانتین گرفت فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «تیم ملی والیبال انتقام فوتبال را از آرژانتین گرفت» در کادر زیر بنویسید :

5 + 9 = ?