کد مطلب:  37956 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یک نماینده مجلس مدعی شد؛ مذاکرات ایران و آمریکا در عمان

یک نماینده مجلس مدعی شد؛ مذاکرات ایران و آمریکا در عمان

به گزارش آسمونی:محمدجواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مدعی شد: خبر موثق داریم که...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گزارش آسمونی:محمدجواد کریمی قدوسی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس مدعی شد: خبر موثق داریم که کارشناسان وزارت خارجه در عمان مشغول مذاکره با همتایان آمریکایی خود هستند.

به نقل از موج نیوز؛ جواد کریمی قدوسی، درباره رفت و آمدهای جدید مسوولان وزارت خارجه ایران و عمان اظهار داشت: عمان تبدیل به یک خلوتگاهی برای آمریکایی ها و انگلیسی ها شده است و از این طریق سعی دارند تا به ایران دسترسی پیدا کنند.

وی افزود: اخیرا هم خبری مستند دریافت کردیم که بعضی از کارشناسان وزارت خارجه ایران با همتایان آمریکایی خود در عمان در حال مذاکره هستند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا مذاکرات فوق پس از فرمان ممنوعیت هر نوع مذاکره با آمریکایی ها و در هر سطحی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی انجام شده است؟ گفت: بله این خبر جدید است.

کریمی قدوسی تصریح کرد: مذاکراتی که هم اکنون در عمان در حال انجام است، مشمول فرمان رهبری معظم انقلاب می شود و این ملاقات ها مطلقا اجازه ندارد و تلاشی است برای حفظ ارتباط با تیم ترامپ.وزارت خارجه تصور می کرد دموکرات ها در آمریکا پیروز می شوند

وی افزود: وزارت خارجه قبل از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به این جمع بندی رسیده بود که دموکرات ها پیروز انتخابات هستند. بنابراین همه قول و قرارهایشان را با دموکرات ها بسته بودند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: زمانی که دموکرات ها رای نیاوردند و جمهوری خواهان در کاخ سفید مستقر شدند، دست آقای ظریف در ارتباط با تیم جدید کاملا خالی بود.تلاش ظریف برای ارتباط گیری با ترامپ از طریق لابی با نایاک

کریمی قدوسی گفت: ظریف با سابقه ای که در آمریکا داشت سعی کرد از طریق لابی هایی چون نایاک و حضور آقای غلامعلی خوشرو نماینده ایران در سازمان ملل تا با تیم ترامپ ارتباط برقرار کند.

وی افزود: پس از آنکه ترامپ از برجام خارج شد، وزارت خارجه باز هم تلاشش بر این بود که به تیم ترامپ وصل شود و حتی اصرار داشتند که مذاکره هم انجام شود.حرفم درباره استفاده از مراجع برای مذاکره با آمریکا مستند بود

این نماینده مجلس اظهار داشت: حرفی که زدم مبنی بر اینکه به دیدار مراجع می روند و تلاش می کنند تا از آنها برای جلب نظر بزرگان برای مذاکره با آمریکا استفاده کنند، کاملا موثق و مستدل بود.ظریف و جهانگیری می گویند بن‌بست داریم و باید با آمریکا مذاکره کنیم

کریمی قدوسی گفت: حرف هایی هم آنجا می زنند که ما اینجا با گوش خودمان و در جلسات غیرعلنی و حتی کمیسیون ها از مسوولان دولتی از جمله ظریف و جهانگیری شنیده ایم که می گویند مشکل داریم، بن بست داریم و باید برخی از مسائل مثل CFT را بپذیریم. باید تعامل کرد و یک جاهایی هم بحث مذاکره را مطرح می کنند.

وی تصریح کرد: امروز هر تلاشی برای ارتباط با آمریکایی ها برای مذاکره منجر به جری تر شدن طرف مقابل و تشدید تحریم ها و فشارها می شود و باید بپذیریم که فرمان ولایت در این حوزه بر اساس واقعیت های موجود و بر اساس مصالح کشور مطرح شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در پایان تاکید کرد: بنابراین رفت و آمدهایی از این قبیل که رهبری معظم انقلاب صریحا رییس جمهور و وزارت خارجه را از انجام آن نهی فرمودند، در این شرایط مطلقا دارای توجیه نیست.

منبع: اقتصاد نیوز

: برای دریافت مشاوره درباره یک نماینده مجلس مدعی شد؛ مذاکرات ایران و آمریکا در عمان فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «یک نماینده مجلس مدعی شد؛ مذاکرات ایران و آمریکا در عمان» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید