کد مطلب:  41780  درج نظر
معرفی دانشگاه علوم اقتصادی

معرفی دانشگاه علوم اقتصادی

معرفی دانشگاه علوم اقتصادی یکی از دانشگاه های دولتی ایران دانشگاه علوم اقتصادی یکی از دانشگاه های دولتی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

معرفی دانشگاه علوم اقتصادی
معرفی دانشگاه علوم اقتصادیمعرفی دانشگاه علوم اقتصادی یکی از دانشگاه های دولتی ایران

دانشگاه علوم اقتصادی یکی از دانشگاه های دولتی ایران است. دانشگاه علوم اقتصادی مانند دیگر دانشگاه های دولتی دارای تاریخچه است. تاریخچه دانشگاه علوم اقتصادی شامل زمان تشکیل و وظایف و فعالیت ها و اهداف دانشگاه علوم اقتصادی می باشد. اگر می خواهید در مورد دانشگاه علوم اقتصادی بیشتر بدانید این بخش آسمونی را تا پایان مطالعه نمایید چرا که به معرفی دانشگاه علوم اقتصادی و تاریخچه دانشگاه علوم اقتصادی و آدرس سایت دانشگاه علوم اقتصادی می پردازیم.

تاریخچه دانشگاه علوم اقتصادی

دانشگاه علوم اقتصادی یکی از دانشگاه‌های دولتی ایران بود که در تهران قرار داشت. این دانشگاه پیشتر وابسته به وزارت امور اقتصادی و دارایی بود و دانشکده امور اقتصادی نامیده می‌شد و بعدها تحت نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت. این دانشگاه در اواخر سال 93 با دانشگاه خوارزمی تهران ادغام گردید؛ علت این ادغام نیاز دانشگاه خوارزمی به دانشکده‌های «علوم مالی»، «علوم اقتصاد» و «مدیریت» بود.

این دانشگاه به عنوان نخستین مرکز آموزشی وزارت مالیه که بعداً وزارت امور اقتصادی و دارایی نام گرفت، در سال 1315 بنیانگذاری شد. هدف اصلی آن مرکز در دوره طولانی تحولات 50 ساله خود(1315–1365)، آموزش وتربیت نیروی انسانی ماهر در رده‌های مختلف دانشگاهی بوده‌است، تا آنجا که در بسیاری از آن سال‌ها، اعطای بورس‌های تحصیلی اعزام به خارج از کشور برای دوره کارشناسی امور مالی و کارشناسی ارشد مدیریت مالی توسط این دانشگاه صورت گرفته‌است. مجوز تأسیس این دانشگاه با عنوان «دانشکده امور اقتصادی» در شهریور 1366 توسط وزارت فرهنگ و آموزش عالی و شورای عالی انقلاب فرهنگی صادر شد.

این دانشگاه در سال 1382، با مصوبه شورای عالی اداری از وزارت امور اقتصادی و دارایی جدا شد و تحت پوشش وزارت علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت و به «دانشکده امور اقتصادی» تغییر نام داد. با تغییر مدیریت دانشکده در سال 1384 تغییرات وسیعی در دانشکده بوجود آمد و در سال 1386 به دانشکده علوم اقتصادی تغییر نام داد. در سال 1389 این دانشکده به دانشگاه تهران و سپس بااعتراض هیئت امناء دانشگاه علامه طباطبایی و موافقت وزیر وقت علوم با دانشگاه علامه طباطبایی ادغام شد.

سپس این دانشکده از دانشگاه علامه طباطبایی منفک شد و با رأی شورای گسترش آموزش عالی به عنوان دانشگاه علوم اقتصادی با سه دانشکده اقتصاد، مدیریت و علوم مالی به کار خود ادامه داد تا اینکه سرانجام در سال 1393 در دانشگاه خوارزمی ادغام شد.

روسای دانشگاه علوم اقتصادی

رؤسای این دانشکده به ترتیب زمانی عبارتند از:  • دکترعلی اکبر عرب مازار (1373–1381)
  • دکتر محمد علی آقایی (1375)
  • دکتر محمد حسین مهدوی (1381–1383)
  • خانم دکتر ویدا مجتهدزاده (1383–1384)
  • دکتر مهدی صادقی شاهدانی (1384–1392
  • دکتر محمدرضا منجذب (1392–1394).

سایت دانشگاه علوم اقتصادی

www.ues.ac.ir

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی دانشگاه علوم اقتصادی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «معرفی دانشگاه علوم اقتصادی» در کادر زیر بنویسید :

5 * 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید