مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  33168 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
30 اردیبهشت روز ایران گردی و ایران شناسی

30 اردیبهشت روز ایران گردی و ایران شناسی

به گزارش پایگاه خبری سازمان میراث فرهنگی 30 اردیبهشت روز ایرانگردی و ایران شناسی نامگذاری شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

30 اردیبهشت، روز ایرانگردی و ایران شناسی است. صنعت گردشگری از قرن‌ های متمادی با اشکال متنوع و خاص خود در جوامع انسانی وجود داشته و در طی سال‌ها با اُفت و خیزهای فراوانی همراه بوده و در هزاره سوم میلادی با سرعتی بیش از گذشته توسعه و گسترش خواهد یافت.

30 اردیبهشت ، روز ایران گردی و ایران شناسی
30 اردیبهشت ، روز ایران گردی و ایران شناسی

 

آسمونی: توسعه پایدار در تمام بخش‌ها از جمله گردشگری ، نیازمند فراهم سازی زیربناهای مناسب اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی ، روابط خارجی و … است. مشارکت همه جانبه مردم در طرح‌های توسعه ملی ، منطقه ای و محلی در بخش گردشگری ، فراهم ساختن زمینه‌های لازم جهت سرمایه‌گذاری ، برقراری روابط دوستانه با سایر کشورها ، استفاده از تجربیات دیگر کشورها ، برقراری امنیت و آرامش در کشور از الزامات آن است.

عوامل رشد و توسعه صنعت گردشگری عبارتند از : کاهش ساعات کاری و اصلاح زمان تعطیلات و مرخصی ها به منظور افزایش زمان فراغت ، افزایش کیفیت وسایل نقلیه خصوصی و آزاد سازی خطوط حمل و نقل ، بهبود درآمد واقعی ، گرایش به مصرف انبوه ، واسطه های جدید ارتباطی(نظیر راهنمایان گردشگران ، وسایل ارتباطی سریع مانند تلفن ، اینترنت ، ماهواره) و وجود امنیت و آرامش. در ایران صنعت گردشگری تاکنون جایگاه خود را با وجود برخورداری از انواع جاذبه های طبیعی ، فرهنگی ، تاریخی و داشتن موقعیت مناسب و مساعد جغرافیایی پیدا نکرده و میزان درآمد ارزی کشور از این بابت ناچیز می‌باشد . هر چند کشور ما براساس ضوابط یونسکو جزء 10 کشور برجسته باستانی ، تاریخی و فرهنگی جهان به شمار می‌رود.

ناتوانی در معرفی تصویر واقعی ایران از سوی رسانه ها ، عدم نگرش‌ علمی به بخش جهانگردی ، عدم تناسب قیمت مراکز اقامتی با کیفیت خدمات ارائه شده ، ضعف تبلیغات در داخل و خارج کشور ، برخوردهای سیاسی با مقوله جهانگردی و … را می‌توان از دلایل این امر بر شمرد .

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره 30 اردیبهشت روز ایران گردی و ایران شناسی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «30 اردیبهشت روز ایران گردی و ایران شناسی» در کادر زیر بنویسید :
2 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید