مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  23125 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ایران شاقول، گوینده قدیمی خبر

ایران شاقول، گوینده قدیمی خبر

«ایران شاقول» مجری پیشکسوت صداوسیما در اسفند 95 در 64 سالگی بر اثر بیماری سرطان دارفانی را وداع گفت.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
نام ایران
نام خانوادگی شاقول
تاریخ وفات  اسفند 1395 
سن در هنگام فوت 64
حرفه کاری گوینده

 

ایران شاقول مجری پیشکسوت صدا و سیما وگوینده با سابقه خبر، روز یکشنبه اول اسفند 95 در سن 64 سالگی بر اثر بیماری سرطان در آمریکا دار فانی را وداع گفت. آسمونی در این بخش زندگینامه و بیوگرافی ایران شاقول را برای شما عزیزان منتشر می‌کند. از شما دعوت می‌کنیم تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

ایران شاقول هم‌دوره با گویندگان پیشکسوتی چون محمدرضا حیاتی بوده است. این گوینده که مدت دو سال با بیماری سرطان مبارزه می‌کرد و از حدود سه سال پیش در آمریکا زندگی می‌کرد. پیکر این گوینده باسابقه در آمریکا به خاک سپرده شده است.

 ایران شاقول در کنار گویندگان قدیمی اخبار

برای دهه شصتی‌ها فقط کارتون و سریال خاطره‌انگیز نیست. عکسی که سوسن حسنی‌دخت، گوینده شبکه خبر تلویزیون در اسفند ماه 95 در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد نیز برای متولدین این دهه خاطره انگیز بود و شبکه‌های اجتماعی زیاد دست به دست شد. این عکس که به قول خود خانم حسنی‌دخت، «یکی از آن عکس‌ های تاریخی است»، سه گوینده خبر دهه شصت، محمدرضا حیاتی، حسن سلطانی و ایران شاقول را نشان می‌دهد.

از این جمع فقط حیاتی همچنان در استودیو خبر باقی مانده و سرپرست گویندگان خبر تلویزیون است. به‌ خصوص از خانم شاقول، گوینده مسلط و موقری که همیشه با روسری به استودیو خبر می‌آمد خبری در دست نیست.

ایران شاقول
ایران شاقول

این عکس مربوط به استودیو خبر ساعت 21 شبکه یک است که از‌‌ همان زمان به خبر سراسری معروف بود. دکور استودیو، بسیار ساده بود و با یک نقشه جهان سر و تهش هم آمده بود. کنار دست گوینده هم یک تلفن قرمزرنگ بود که یکی دوباری خبرهای فوری را از طریق آن به گوینده رساندند. یک بار هم روی آنتن زنده و حین اجرای حیاتی، پروژکتور استودیو ترکید و صدای عجیبی داد، اما حیاتی به روی خودش نیاورد و کار را ادامه داد. این صحنه را ما خودمان به چشم دیدیم، اما یک داستان دیگر هم هست که فقط شنیده‌ایم که می‌گویند یک بار هم حین خبر گفتن خانم شاقول سر و کله یک گربه در استودیو پیدا شده بود و او به‌رغم ناراحتی از حضور این حیوان، با تسلط کارش را ادامه داده بود.

شباهت ایران شاقول به بازیگر معروف خارجی

برخی کاربران شبکه های اجتماعی تصویر ایران شاقول را در کنار یکی از بازیگران مطرح آمریکایی قرار داده اند و از شباهت آن‌ها گفته‌اند. لیسا کودرو یکی از بازیگران سریال پرطرفدار دوستان است.

شباهت ایران شاقول به بازیگر آمریکایی
شباهت ایران شاقول به بازیگر آمریکایی
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره ایران شاقول، گوینده قدیمی خبر فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ایران شاقول، گوینده قدیمی خبر» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید