کد مطلب:  45420 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ایران سطح غنی‌ سازی را به 5 درصد می‌رساند

ایران سطح غنی‌ سازی را به 5 درصد می‌رساند

یک مقام ایرانی در مصاحبه با خبرگزاری رویترز اعلام کرد که سطح غنی سازی ایران از روز یکشنبه به 5 درصد خواهد رسید.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ایران سطح غنی‌سازی را به 5 درصد می‌رساند - Iran provides enrichment level to 5%
ایران سطح غنی‌سازی را به 5 درصد می‌رساند - Iran provides enrichment level to 5%
ایران سطح غنی‌سازی را به 5 درصد می‌رساند - Iran provides enrichment level to 5%

به گزارش آسمونی: خبرگزاری رویترز شنبه شب گزارش داد که یک مقام ایرانی در گفت‌وگو با این خبرگزاری اعلام کرد که ایران روز یکشنبه و پس از پایان مهلت 60 روزه به اروپا سطح غنی‌سازی خود را به 5 درصد می‌رساند.

این مقام ایران تاکید کرد که روز شنبه اقدام اصلی ایران، افزایش سطح غنی‌سازی از 3.67 درصد به میزان 5 درصد است.

 ایران در سالگرد خروج آمریکا از برجام (18 اردیبهشت ماه) اعلام کرد که اجرای برخی از تعهدات خود در برجام را به‌حال تعلیق در می‌آورد و مهلتی 60 روزه به 5 کشور باقی‌ مانده در این توافق داد تا به تعهدات خود در برجام و به‌خصوص در حوزه بانکی و نفتی عمل کنند.

در واکنش به کوتاهی کشورهای اروپایی در اجرای وعده‌هایشان، شورای عالی امنیت ملی ایران روز چهارشنبه 18 اردیبهشت‌ در بیانیه‌ای اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران در راستای صیانت از امنیت و منافع ملی و حقوق تصریح‌شده خود مندرج در بندهای 26 و 36 برجام، برخی اقدامات خود ذیل برجام را متوقف خواهد کرد.

تهران در همین راستا 30 اردیبهشت‌ ماه اعلام کرد قصد دارد میزان تولید اورانیوم 3.67 درصدی خود را به 4 برابر میزان قبلی افزایش دهد.

«بهروز کمالوندی» سخنگوی سازمان انرژی اتمی نیز روز دوشنبه 27 خرداد در یک نشست خبری در محل تأسیسات آب سنگین اراک با اشاره به تصمیمات اخیر شورای عالی امنیت ملی عنوان کرد که از زمان چهار برابر شدن ظرفیت، تولید اورانیوم 3.67 درصد افزایش یافته و تا روز پنج‌شنبه ششم تیرماه از سقف تعیین‌شده در برجام عبور خواهد کرد.

در همین راستا، آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بعد از ظهر روز دوشنبه 10 تیر تأیید کرد که میزان ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران از مرز تعیین‌شده در برجام (300 کیلوگرم هگزافلوراید UF6 و یا معادل آن یعنی 202.8 کیلوگرم اورانیوم) عبور کرده است.

ایران اعلام کرده بود در گام دوم از سطح غنی‌سازی 3.67 درصد عبور خواهد کرد و مواد هسته‌ای با غنای بیشتری تولید می‌کند و همچنین در موضوع راکتور اراک به وضعیت پیش از برجام باز خواهد گشت.

: برای دریافت مشاوره درباره ایران سطح غنی‌ سازی را به 5 درصد می‌رساند فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ایران سطح غنی‌ سازی را به 5 درصد می‌رساند» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید