گرانترین هتل های ایران | آسمونی
کد مطلب: 29319 درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
گرانترین هتل های ایران

گرانترین هتل های ایران

پهمه جای دنیا گران ترین هتل های شان را معرفی می کنند تا پولدارهای دنیا را به سمت خودشان بکشانندو در ایران...
زمان مطالعه: 5 دقیقه
گرانترین هتل های ایران
گرانترین هتل های ایران


پهمه جای دنیا گران ترین هتل های شان را معرفی می کنند تا پولدارهای دنیا را به سمت خودشان بکشانندو در ایران نیز یک سری هتل گران قیمت وجود دارد که ما در این بخش آسمونی گرانترین هتل های ایران را به شما عزیزان معرفی می کنیم.

استانداردسازی و ستاره های هتل ها در کشور ما با آنچه از ستاره های هتل های بین المللی انتظار می رود، متفاوت است. قاعدتا قیمت هتل های ایران در مقایسه با گران ترین هتل های جهان نیز ناچیز است حتی اگر در داخل کشور گران ترین باشند.

هتل های پنج ستاره در دنیا نسبت به خدمات و امکاناتی که به مسافران می دهند، درجه بندی می شوند. زیربنا، امکانات ورزشی و تفریحی، امکانات داخل اتاق ها، تعداد رستوران های موجود درآنها با تنوع غذایی زیاد، نوع خدمات دهی کارکنان و آموزش آنان دربرخورد با مشتری ها و خیلی از عوامل دیگر تعداد ستاره های هتل ها را در سطح بین المللی تعیین می کند اما در ایران درجه بندی هتل ها و اعطای ستاره ها وضعیت دیگری دارد.

شاید به همین دلیل است که هنوز استانداردسازی هتل های کشور به پایان نرسیده. در ایران آنچه بیش از خدمات باعث ارتقای ستاره ها می شود، معماری و تزئینات داخلی و نمای بیرونی آنهاست اما در این نوشتار شما را با شش هتل گرانقیمت ایران آشنا می کنیم.

قیمت هتل های پنج ستاره در ایران بسیار به هم نزدیک است و به همین دلیل انتخاب 10 هتل گرانقیمت کار بسیار دشواری است اما آنچه مسلم است این شش هتل در مقایسه با دیگر هتل های کشور کمی گرانتر هستند. قیمت اتاق این هتل ها مربوط به شهریور امسال است.

گرانترین هتل های ایران

هتل اسپیناس تهران یکی از گرانترین هتل های ایران

هتل اسپیناس تهران پس از سوددهی هتل اسپیناس آستارا در مساحتی به وسعت 3000 متر مربع وزیربنای 27 هزار متر در بلوار کشاورز تهران ساخته شد. مراحل ساخت این هتل 27 ماه به طول انجامید و برای ساخت آن 56 میلیارد تومان هزینه تا سرانجام در اسفنده 1388 افتتاح شد.

iran-most-expensive-hotels
iran-most-expensive-hotels


مالک: علی اصغر امیری

تعداد اتاق ها: 224 اتاق

نرخ اتاق های این هتل به شرح زیر است:

اتاق دو تخته: 321 هزار تومان

سوئیت جونیور: 373 هزار تومان

سوئیت لاکچری: 934 هزار تومان

سوئیت پرزیدنت: یک میلیون و 293 هزار تومان

همچنین به این نرخ ها پنج درصد هم مالیات بر ارزش افزوده اضافه می شود.

هتل استقلال تهران یکی از گرانترین هتل های ایران

هتل استقلال تهران بزرگترین هتل پنج ستاره ایران در شمال تهران است. نام این هتل در گذشته هتل رویال هیلتون بود. این هتل در تاریخ 8 آذر 1341 در زمینی به مساحت 70 هزار متر مربع بنا شد. این هتل از دو برج ساختمان شرقی و ساختمان غربی تشکیل شده که در ابتدا و در بدو تاسیس ساختمان غربی (با زیربنای 17100 متر مربع) و بعد از آن هم ساختمان شرقی (با زیربنای 13500 متر مربع) ساخته شد. این هتل 15 طبقه و 959 تخت دارد.

در زمانی که ساخته شد مسافران به راحتی میتوانستند دورنمای سلسله جبال البرز را ببینند ولی امروزه با توجه به ساخت و سازهای بسیاری که حتی در دامنه کوه هم صورت گرفته این کار کمی سخت است.

مالک: بنیاد مستضعفان و جانبازان

تعداد اتاق ها: 550 اتاق

نرخ اتاق های این هتل به شرح زیر است:

اتاق دو تخته غربی: 280 هزار تومان

سوئیت معمولی غربی: 334 هزار تومان

سوئیت بزرگ غربی: 970 هزار تومان

اتاق دو تخته شرقی: 351 هزار تومان

سوئیت معمولی شرقی: 441 هزار تومان

سوئیت بزرگ شرقی: یک میلیون و 278 هزار تومان

هتل داریوش کیش یکی از گرانترین هتل های ایران

هتل بزرگ داریوش هتلی 5 ستاره با الهام از تخت جمشید و به صورت نمادین بیانگر افتخار و عزت ایران باستان در دوران هخامنشیان در جزیره کیش با سرمایه ای معادل 125 میلیون دلار در زمینی به مساحت 121 هزار و 330 متر ساخته شد. این هتل 500 تخت دارد و از امکاناتی مانند سالن بیلیارد، پینگ پونگ، ماساژورهای تایلندی، قایق سواری و کلاسیک شو برخوردار است و ساکنان آن می توانند از تخفیف 50 درصدی باغ پرندگان و پارک دلفین ها نیز استفاده کنند.

مالک: حسین ثابت

تعداد اتاق ها: 168 اتاق

نرخ اتاق های این هتل به شرح زیر است:

اتاق دو نفره رو به باغ: 265 هزار تومان

اتاق دو نفره روبه دریا (ساحلی): 335 هزار تومان

سوئیت دو نفره آتوسا: 285 هزار تومان

سوئیت چهار نفره رویال: 690 هزار تومان

هتل عباسی اصفهان یکی از گرانترین هتل های ایران

هتل عباسی اصفهان در حقیقت قدیمی ترین هتل ایران است. البته نه به این معنا که ساختمان آن از زمان صفویان تاکنون به عنوان هتل مورد استفاده قرار می گرفته است. این مجموعه به دستور شاه سلطان حسین صفوی ساخته شد که آن را به مادرش پیشکش کرد.

از این رو، مدرسه و کاروانسرای مادر شاه نامیده شد. در سال 1336 به پیشنهاد آندره گدار، معمار و باستانشناس فرانسوی و طراح و سازنده موزه ملی ایران، شرکت سهامی بیمه ایران تصمیم گرفت با توجه به موازین اداره عتیقه جات وقت در این عمارت صفوی مهمانسرایی برپا کند و در سال 1344 مهمانسرا به بهره برداری رسید.

گرانترین هتل های ایران
گرانترین هتل های ایران


مالک: شرکت سهامی بیمه ایران

تعداد اتاق ها: 186 اتاق

نرخ اتاق های این هتل به شرح زیر است:

اتاق دو تخته رو به خیابان: 212 هزار تومان

اتاق دو تخته رو به باغ معمولی: 273 هزار تومان

اتاق دو تخته رو به باغ لوکس: 343 هزار تومان

سوئیت دو نفره معمولی: 343 هزار تومان

اتاق دو نفره قاجار: 444 هزار تومان

سوئیت چهار نفره صفوی: 646هزار تومان

هتل صخره ای کندوان یکی از گرانترین هتل های ایران

هتل صخره ای لاله کندوان جزو استثنایی ترین هتل های جهان به شمار می رود چرا که سومین هتل صخره ای در دنیاست. روستای تاریخی کندوان در 22 کیلومتری شهر اسکو در 62 کیلومتری شهر تبریز قرار دارد.

این هتل دارای 40 کرانه (اتاق) است که فاز اول آن در سال 1387 و فاز دوم آن در تیر ماه امسال به بهره برداری رسید و از 40 کرانه آن 16 کرانه قابل استفاده شد. قدمت روستای کندوان که هتل کندوان نیز با الهام از خانه های روستایی و به همان شیوه سنتی ساخته شده به اعتقاد برخی به قرن هفتم هجری و به اعتقاد برخی دیگر به قبل از اسلام می رسد. بلندی تپه های مخروطی و هرمی این خانه ها گاه تا 60 متر می رسد که همانند کندوهای عسل در دل کوه حفر شده اند.

مالک: شرکت توسعه گردشگری ایران

تعداد کرانه ها: 16 کرانه

نرخ اتاق های این هتل به شرح زیر است:

اتاق دو تخته معمولی: 162 هزار تومان

اتاق دوتخته جکوزی دار: 203 هزار تومان

سوئیت چهار تخته جکوزی دار: 297 هزار تومان

سوئیت رویال: 322 هزار تومان

هتل ملک التجار یزد یکی از گرانترین هتل های ایران

به گفته ابراهیم پورفرج، رئیس جامعه تورگردانان ایران، یزد تنها شهری است که در آن مشکل کمبود هتل وجود ندارد و آن هم به این دلیل است که بسیاری از خانه های قدیمی این شهر در بافت سنتی به هتل تبدیل شده اند. از بین تمام هتل های سنتی یزد، چندی پیش خبری منتشر شد مبنی بر اینکه هتل ملک التجار یزد گرانترین هتل یزد است.

عمارت ملک التجار متعلق به خانواده مادری علی اصغر خان شیرازی، تاجر یزدی است که از طریق جاده ابریشم تریاک به چین و از آنجا ظروف چینی، ابریشم، ادویه و نوعی فرش چینی به ایران، خشکبار به مسقط (عمان) و از آنجا پارچه به ایران می آورده است. به همین دلیل در زمان قاجار، ناصرالدین شاه به او عنوان ملک التجار را داد. این عمارت 13 سال پیش به عنوان هتل به بهره برداری رسید.

مالک: محمد حسین محتاج الله

تعداد اتاق ها: 23 اتاق

نرخ اتاق های این هتل به شرح زیر است:

اتاق یک تخته: 83 هزار تومان

اتاق دو تخته: 128 هزار تومان

اتاق ویژه که تا پنج نفر ظرفیت دارد: 400 هزار تومان

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره گرانترین هتل های ایران فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «گرانترین هتل های ایران»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 2 = ?