کد مطلب: 48580 درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
عراق 2 - 1 ایران ؛ سر آن ندارد امشب که براید آفتابی !

عراق 2 - 1 ایران ؛ سر آن ندارد امشب که براید آفتابی !

به گزارش ورزشی آسمونی ، ساعاتی پیش دو تیم عراق و تیم ملی کشورمان در چاچوب رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 به...
زمان مطالعه: 5 دقیقه


به گزارش ورزشی آسمونی ، ساعاتی پیش دو تیم عراق و تیم ملی کشورمان در چاچوب رقابت های انتخابی جام جهانی 2022 به مصاف یکدیگر رفتند که تیم عراق با ارائه یک بازی بهتر و گل دقایق پایانی ، موفق شد از سد تیم ایران بی انگیزه بگذرد و همچنان در صدر گروه جا خوش کرده و تیم ملی ایران برای صعود ، با مشکلات متعددی دست و پنجه نرم کند .

بازی با برتری تیم عراق آغاز شد . حملات تیم عراق از همان دقایق ابتدایی دروازه ایران را مورد تهدید قرار میداد . دو ضربه آزاد در تنها 7 دقیقه ابتدایی مسابقه نشان از برتری هجومی تیم عراق و ناتوانی مدافعان تیم ایران در دفع توپ و برطرف کردن هرگونه موقعیت خطرناک داشت . ضربات آزاد تیم عراق اگرچه ، با فاصله بسیار زیادی از بالای دروازه علیرضا بیرانوند به بیرون رفت تا همچنان دروازه تیم ایران بسته باقی بماند .

حملات تیم عراق همچنان ادامه یافت تا اینکه در دقیقه 11 تیم عراق به گل رسید . روی حرکت تکنیکی و انفرادی بشار رسن از سمت راست به روی دروازه ایران و سانتر عالی و دقیق این بازیکن به تیرک دوم ، علی عدنان با یک شیرجه و ضربه آکروباتیک می رفت که دروازه ایران را به زیبایی باز کند اما واکنش تماشایی علیرضا بیرانوند مانع از باز شدن دروازه ایران شد و توپ با اصابت به پاهای علیرضا بیرانوند راهی به دروازه پیدا نکرد اما در برگشت ، امید ابراهیمی نتوانست توپ را به طور کامل دفع کند و مهند علی خود را به توپ رساند و با یک ضربه محکم ، توپ را به طاق دروازه ایران چسباند تا حساب کار یک بر صفر به سود تیم عراق شود .

تیم ملی عراق البته ، هرچه قدر در حمله عالی کار می کرد در کارهای دفاعی ضعف های بسیار زیادی داشت . یکی از ضعیف ترین بازیکنان تیم عراق ، دروازه بان این تیم محمد حمید بود . تنها 3 دقیقه بعد از باز شدن دروازه تیم ملی ایران بود که تیم ملی می توانست گل خورده را به طرزی بسیار خنده دار و عجیب باز کند . پاس بلند و پشت مدافعین مرتضی پورعلی گنجی ، از زمین خودی ، با عبور از مدافعین تیم عراق در مقابل دروازه بان عراق به زمین خورد و از بالای سر او عبور کرد و می رفت که دروازه تیم عراق روی یک ضربه بی هدف و از یک موقعیت مرده باز شود .بعد از این اشتباه از طرف بازیکنان تیم عراق بود که تیم ملی کمی به خودش آمد و فهمید که می تواند روی اشتباهات بازیکنان عراق حساب باز کرده و دروازه این تیم را باز کند . در دقیقه 20 مسابقه بود که یک موقعیت دیگر برای گلزنی تیم ملی کشورمان از دست رفت . ارسال بلند به روی تیر دوم برای رامین رضاییان می توانست با دخالت این بازیکن به دیگر مهاجمین ایران رسیده و دروازه عراق باز شود ، اما رضاییان با ضربه به زیر توپ ، موقعیت مناسبی را برای به ثمر رساندن گل تساوی از دست داد .

در دقیقه 24 اما ، تیم ایران به گل رسید . روی حرکت محمد محبی از سمت راست و عبور از سد دو بازیکن عراق و پاس کات بک او بود ، که سردار آزمون با رها کردن توپ ، آنرا به احمد نوراللهی رساند و نوراللهی با یک سر توپ و شلیک دقیق ، توپ را از میان مدافعین تیم عراق عبور داد و دروازه بان پراشتباه عراق نیز ، راهی برای دفع توپ نداشت و توپ بعد از برخورد به نوک انگشتانش راهی دروازه شد تا حساب کار یک بر یک مساوی شود .

بعد از به ثمر رسیدن گل تیم ملی ایران ، بازی کمی از تب و تاب افتاد و موقعیت خطرناکی بر روی دروازه هیچ یک از دو تیم به وجود نیامد . توپ بیشتر در میانه زمین برای هر دو تیم در گردش بود تا اینکه در دقیقه 43 تیم ایران پشت محوطه جریمه تیم عراق به یک ضربه آزاد بسیار مناسب دست یافت . رامین رضاییان پشت توپ ایستاد و با یک ضربه فنی و دقیق می رفت که دروازه عراق را باز کند اما واکنش به موقع محمد حمید ، دروازه بان عراق ، مانع از باز شدن دروازه شد و در ادامه با برخورد به تیرک دروازه مصدومیتی دردناک گریبان او را گرفت .

در نهایت نیمه اول مسابقه با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید . نیمه دوم مسابقه با تعویض دروازه بان مصدوم تیم عراق همراه شد و محمد حمید جای خود را به جلال حسن داد . تیم عراق در نیمه دوم باز هم حملات خود را از سر گرفت و خط دفاعی تیم ایران در مهار بازیکنان این تیم دچار مشکل شده بودند .در دقیقه 55 مسابقه بود که علا مهاوی با نفوذی از سمت راست و عبور از سد دو مدافع تیم ملی ، می توانست با یک ضربه دقیق دروازه علیرضا بیرانوند را باز کند که ضربه اش با برخورد به محمد نادری دفع شد که در آن موقعیت ، صحنه ای مشکوک به خطای هند نیز رخ داد که داور مسابقه اعتقادی به پنالتی نداشت و بازی دنبال شد .

مشکلات تاکتیکی و عدم هماهنگی بازیکنان ایران در دقایق پایانی بازی ، با اخراج مسعود شجایی در دقیقه 81 ، وخیم تر از گذشته شد . روی دفع توپ بازیکنان عراق بود که مسعود شجاعی با بالا آوردن پایش ، به صورت بازیکن عراق کوبید و داور مسابقه به دلیل خطای خطرناک این بازیکن کارت زرد دوم را از جیبش در آورد و مسعود شجاعی را از بازی اخراج کرد تا اوضاع نابسامان ایران در این دیدار وخیم تر نیز بشود .

اما تیم ایران بعد از اخراج شجاعی عقب ننشست . در دقیقه 85 بود که روی نفوذ عالی از محمد محبی از سمت راست ، می رفت که دروازه عراق را باز کند اما ضربه اش در شرایطی با زاویه بسته ، راهی به دروازه عراق پیدا نکرد و جلال حسن توپ را در دو مرحله جمع کرد تا همچنان بازی با نتیجه یک بر یک در جریان باشد .

اما اتفاقی که نباید رخ می داد ، در دقیقه 2+90 برای تیم عراق رخ داد . روی ارسال کرنر به روی دروازه توسط امجد عطوان ، توپ در میانه محوطه جریمه ، به علا عباس رسید و این بازیکن با یک ضربه سر موفق شد توپ را روانه دروازه علیرضا بیرانوند کند و بیرانوند با واکنشی نصفه و نیمه نتوانست مانع از باز شدن دروازه شده و توپ بعد از برخورد به تیرک عمودی ، وارد دروازه شد تا حساب کار دو بر یک به سود تیم عراق شود .

در نهایت نیز تیم ایران نتوانست در سه دقیقه از پنج دقیقه وقت تلف شده اعلام شده توسط داور مسابقه کاری از پیش ببرد و تیم عراق با یک بازی منطقی و تلف کردن وقت مسابقه ، موفق شدند بازی را با نتیجه دو بر یک به پایان برسانند و به پیروزی بسیار مهمی در دیدار حساس با ایران دست پیدا کنند .

 

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «عراق 2 - 1 ایران ؛ سر آن ندارد امشب که براید آفتابی !»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

8 - 5 = ?