مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  29716 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
رزرو اینترنتی هتل های ایران و نکات مبهم آن

رزرو اینترنتی هتل های ایران و نکات مبهم آن

آیا می دانید نحوه رزرو اینترنتی هتل چگونه است؟ اگر می خواهید رزرو اینترنتی هتل را یاد بگیرید با این بخش...
زمان مطالعه: 5 دقیقه
رزرو اینترنتی هتل های ایران و نکات مبهم آن
رزرو اینترنتی هتل های ایران و نکات مبهم آن


آیا می دانید نحوه رزرو اینترنتی هتل چگونه است؟ اگر می خواهید رزرو اینترنتی هتل را یاد بگیرید با این بخش آسمونی همراه شوید تا در ادامه برایتان توضیح دهیم چطور می‌شود در کوتاه‌ترین زمان ممکن هتلی مناسب و درخور پیدا و رزرو کرد. همچنین در پایان این مقاله نکات مهمی در مورد رزرو اینترنتی هتل نیز عنوان می کنیم.

رزرو اینترنتی هتل چگونه است؟

تصور کنید می‌خواهید با یک گروه پرجمعیت مثلا اعضای خانواده و فامیل‌ یا گروهی از دوستان‌ به سفر بروید؛ هرکدام از همسفرهای شما سلیقه و انتظار خاصی از هتل دارند و مسئولیت رزرو هتل بر دوش شماست. می‌خواهید جایی پیدا کنید که هم انتظارات همسفرهایتان را برآورده کند و هم منطبق با بودجه‌تان باشد، طبیعی است که پیدا کردن هتل در این شرایط فرایندی وقت‌گیر و پیچیده خواهد شد. یا مثلا فکر کنید سفری ناگهانی برایتان پیش آمده و وقت زیادی برای گشتن میان آژانس‌های مسافرتی ندارید و باید خیلی سریع محل اقامت‌تان را رزرو کنید. در هردو حالت بهترین راه، رزرو آنلاین هتل است.

مشخص کردن بودجه‌ یکی از نکات رزرو اینترنتی هتل

قبل از آن‌که محل اقامت را انتخاب کنید باید مطمئن شوید که با بودجه‌ی شما می‌خواند و امکانات رفاهی‌اش برایتان مناسب است. بنابراین ابتدا مشخص کنید که چقدر می‌خواهید هزینه کنید، این به شما کمک می‌کند که وقت کمتری در جستجوی هتل صرف کنید و زودتر به نتیجه برسید. اما به خاطر داشته باشید که همیشه هم صرف پول کمتر به معنی این نیست که شما باید جای بد و ناخوشایندی را انتخاب کنید، همیشه تخفیف‌هایی هستند و شرایطی وجود دارند که به شما کمک می‌کنند هتل خوب و متناسب با بودجه‌تان پیدا کنید.

مشخص کردن امکانات یکی از نکات رزرو اینترنتی هتل

درباره‌ی امکانات مورد نیازتان فکر کنید. آیا به فضایی برای یک خانواده‌ی پنج‌نفره نیاز دارید یا فقط اتاقی برای خودتان می‌خواهید؟ هتل آپارتمان می‌خواهید یا هتل؟ صبحانه را ترجیح می‌دهید توی هتل صرف کنید یا بیرون؟ آیا در گروهی که با آن سفر می‌کنید افراد کهنسال و کم‌توان هم هستند و وجود آسانسور در هتل برایتان مهم است؟ ترجیح می‌دهید تک‌تک اعضای گروه اتاق خودشان را داشته باشند یا می‌توانید به گروه‌های کوچک‌تر تقسیم شوید و باهم اتاق بگیرید؟ بنابراین همیشه حین جستجو یادتان باشد که چطور جایی مد نظرتان است و چه امکاناتی لازم دارید. مثلا بعضی هتل‌ها هاف‌بورد (Half Board) هستند و پولی که می‌پردازید شامل صرف صبحانه و ناهار یا صبحانه و شام در هتل می‌شود، حواس‌تان باشد اگر به جایی سفر می‌کنید که ممکن است تمام روز را خارج از هتل بگذرانید و بیرون غذا بخورید، رزرو کردن همچین جایی در عمل فقط برایتان هزینه‌بر است و سودی ندارد.

مشخص کردن محدوده مورد نظر یکی از نکات رزرو اینترنتی هتل

قبل از سفر به مقصد کمی درباره‌ی آن تحقیق کنید، ببینید کدام مناطق آن برای شما مناسب است، مثلا ممکن است به سفر کاری بروید و بخواهید هتل‌تان نزدیک محل جلسه یا قرار کاری‌تان باشد، یا این‌که نزدیکی به بافت تاریخی شهر برایتان مهم باشد، حتی ممکن است برای خرید سفر کنید و بخواهید در بافت تجاری و نزدیک مراکز خرید اقامت کنید.

iran-hotels-online-booking
iran-hotels-online-booking


جستجو را آغاز کنید

حالا که تقریبا می‌دانید چه‌جور هتلی با کدام امکانات و در کدام منطقه می‌خواهید، وارد سامانه‌ی جستجوی هتل شوید و بعد از انتخاب شهر مقصد و تاریخ مورد نظرتان جستجو را آغاز کنید. سامانه‌ی رزرو آنلاین هتل، ردیفی از هتل‌ها را در شهر مقصد پیش رویتان قرار می‌دهد. می‌توانید تغییراتی را در این فهرست جستجو اعمال کنید، مثلا بخواهید هتل‌ها را از قیمت کم به زیاد مرتب کنید یا فقط بخواهید هتل‌های چهارستاره را جستجو کنید. حالا هتل مورد نظرتان را انتخاب کنید.

رزرو کنید

نوبت رزرو اتاق است. اتاق‌های مورد نظرتان را انتخاب کنید و فرآیند رزرو آنلاین را کامل کنید. هنگام ورود اطلاعات، به ازای هر اتاق باید اطلاعات یکی از مسافران شامل نام و نام خانوادگی مسافر، شماره تماس و کد ملی را درست و بدون غلط وارد کنید. به یاد داشته باشید که بعضی از اقامتگاه‌ها برای انجام رزرو قطعی نیاز به بررسی بیشتری دارند، در این صورت اپراتور با شما تماس تماس می‌گیرد. پس از برقراری تماس و انجام هماهنگی‌های لازم، وارد درگاه پرداخت هزینه خواهید شد. مبلغ لازم را با کارت عابربانک‌تان پرداخت کنید و فرایند خرید را تکمیل کنید. پس از خروج از درگاه الکترونیکی بانک، واچر بصورت اتوماتیک نمایش داده می‌شود که می‌توانید از آن پرینت بگیرید و در ورود به هتل آن را به مسئول رزرو هتل ارائه بدهید.

حالا ببینیم برای رزرو آنلاین هتل چه چیزهایی لازم است:

ایمیل یکی از مراحل رزرو اینترنتی هتل

تقریبا برای ثبت نام و عضویت در بیشتر وب‌سایت‌هایی که در آن‌ها نقل و انتقال پول انجام می‌شود، شما به یک آدرس ایمیل نیاز دارید، مانند خریدهای پستی که فروشنده کالا و فاکتور را به آدرس شما می‌فرستد، در نقل‌وانتقال‌های الکترونیکی پول، آدرس ایمیل حکم نشانی پستی شما را دارد. در رزرو آنلاین هتل هم به یک آدرس ایمیل نیاز دارید تا بتوانید در وب‌سایت ثبت نام کنید.

ثبت نام در سایت یکی از مراحل رزرو اینترنتی هتل

تقریبا برای تمام خریدهای آنلاین باید در وب‌سایتی که از آن خرید می‌کنید، ثبت نام کنید. برای ثبت نام هم به یک آدرس ایمیل نیاز دارید. به این ترتیب ایمیل‌ و شماره‌ تلفن‌تان را وارد می‌کنید، یک رمز عبور تعریف می‌کنید و عضو وب‌سایت می‌شوید.

رمز دوم کارت عابربانک یکی از مراحل رزرو اینترنتی هتل

رمز دوم کارت عابربانک هم از آن قسمت‌های خوب پیشرفت تکنولوژی است که انجام تراکنش‌های بانکی مانند پرداخت قبض و خرید را برایمان راحت‌تر کرده، اگر هنوز رمز دوم عابربانک ندارید به نفع‌تان است داشته باشید! برای گرفتن رمز دوم کارت عابربانک هم فقط کافی است به نزدیک‌ترین خودپرداز بانکی بروید که کارت‌تان را از آن گرفته‌اید و برای کارت‌تان یک رمز دوم تعریف کنید.

رزرو اینترنتی هتل های ایران و نکات مبهم آن
رزرو اینترنتی هتل های ایران و نکات مبهم آن


کارت ملی یکی از مراحل رزرو اینترنتی هتل

برای رزرو آنلاین هتل هم باید مثل وقتی که حضوری به هتل مراجعه می‌کنید مشخصات خود و همراهان‌تان را وارد فرم کنید، بنابراین مشخصات شناسنامه‌ای و کد ملی خود و همسفران‌تان را باید دقیق و بدون اشتباه وارد کنید. اگر حافظه‌ی خوبی دارید که دم‌تان گرم، اما اگر یک درصد هم احتمال اشتباه وجود دارد، کارت ملی خود و همسفران‌تان دم دست‌تان باشد که مشخصات فردی و شماره‌ی ملی را دقیق و بدون غلط از روی آن وارد کنید.

20 توصیه کاربردی از لحظه ی رزرو هتل تا زمان خروج
 1. چک کردن محل دقیق هتل را فراموش نکنید.
 2. ٫نظرهای موجود در سایت ها، درباره ی هتل مورد نظر خود را مطالعه کنید.
 3. ٫رفت و آمد از فرودگاه به هتل را بررسی کنید.
 4. ٫از میزان دسترسی به اینترنت در کلیه نقاط هتل مطلع شوید.
 5. ٫در اتاقتان را همیشه قفل کنید و بدون چک کردن در را به روی کسی باز نکنید.
 6. ٫در بدو ورود به هتل نسبت به دریافت کارت ویزیت هتل اقدام نمائید.
 7. ٫استفاده از اقلام موجود در مینی بار اتاق (یخچال) دارای هزینه اضافی است، پس بهتر است از آنها استفاده نکنید.
 8. ٫استفاده از تلفن هتل برای مکالمات بین المللی بسیار گران است و توصیه نمی شود.
 9. ٫اشیاء با ارزش را در اتاق نگذارید و به کارکنان میز جلوی هتل تحویل دهید. حتما از آنها رسید دریافت کنید.
 10. ٫سعی کنید از وسایلی همچون کنترل و … ، بدلیل سطح بالای باکتری تا حد ممکن استفاده نکنید.
 11. ٫بررسی برای وجود ساس را فراموش نکنید.
 12. ٫تنها از آب های بسته بندی استفاده کنید.
 13. ٫پرداخت انعام (Tip ) به بعضی از افرادی که در طول مسافرت به شما سرویس می دهند.
 14. ٫معمولاً تبدیل ارز در هتل ها مقرون به صرفه نیست بنابراین توصیه می شود ارز مورد نیاز را خود از صرافی ها تامین نمائید.
 15. ٫ از ایجاد سروصدا و بلند کردن صدای سیستم های صوتی خودداری کنید.
 16. ٫در طول اقامت در حفظ و نگهداری تجهیزات هتل کوشا باشید.
 17. ٫ در محل خواب و استراحت، توصیه می گردد از دمپایی مخصوص هتل استفاده شود.
 18. ٫از انداختن هرگونه ضایعات در سرویس های بهداشتی خودداری نمایید.
 19. ٫ در محیط اقامت، استفاده از پوشش مناسب، احترام به خود و مقررات هتل می باشد.
 20. ٫بهتر است از میهمانان خود، در مکان های مخصوص( لابی) هتل پذیرایی کنید.
مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره رزرو اینترنتی هتل های ایران و نکات مبهم آن فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «رزرو اینترنتی هتل های ایران و نکات مبهم آن» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید