کد مطلب: 4736 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
برد استقلال مقابل بوریرام تایلند - استقلال ایران به جمع چهار تیم برتر آسیا رسید

برد استقلال مقابل بوریرام تایلند - استقلال ایران به جمع چهار تیم برتر آسیا رسید

 1392/06/27 استقلال تهران با نتیجه دو بر یک بوریرام را شکست داد و به جمع چهار تیم برتر آسیا صعود کرد. به گزارش...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

 1392/06/27

استقلال تهران با نتیجه دو بر یک بوریرام را شکست داد و به جمع چهار تیم برتر آسیا صعود کرد.

به گزارش آسمونی ؛ دیداری سرنوشت ساز برای استقلال.یک مساوی هم برای صعود استقلال به نیمه نهایی لیگ قهرمانان هم کفایت می کند اما هدف به قول خود بازیکنان استقلال فقط یک چیز است؛پیروزی مقابل بوریرام.آبی ها با این تفکر وارد میدان شدند.بازی از همان ابتدا با تعادل آغاز شد.این طور نبود که تایلندی ها به دلیل میزبانی سوار بر بازی باشند. اما به مرور تیم تایلندی خودش را پیدا کرد. آن‌ها پاسکاری‌های دقیقی داشتند و به خوبی تا نزدیک محوطه جریمه استقلال می‌رسیدند. اما از آنجا به بعد برنامه دقیقی برای گلزنی نداشتند.

در دقیقه 37 سرانجام بوریرامی‌ها روی ارسال توپ از روی نقطه کرنر و ضربه تمام کننده بازیکن خود به گل رسیدند. بوریرامی‌ها در حالی با ضربه سر به گل رسیدند که استقلالی‌ها نسبت به بازیکنان این تیم فیزیک بدنی بهتری دارند.

پس از این گل استقلال تلاش کرد تا مسابقه را مساوی کند. اما تنها موقعیت تیم امیر قلعه نویی شوت محمد قاضی از فاصله ای دور بود که این شوت هم کارساز نبود تا در نهایت نیمه اول این مسابقه با پیروزی تیم تایلندی به پایان برسد.

 

با شروع نیمه دوم، استقلالی‌ها هجومی‌تر کار کردند. استقلالی‌ها می‌دانستند با زدن یک گل، کار حریف را بسیار مشکل می‌کنند و به همین دلیل در همان دقایق اولیه نیمه دوم سعی کردند دروازه حریف را باز کنند. سرانجام در دقیقه 53 سانتر آندرانیک تیموریان و ضربه سر حنیف عمران زاده، بازی را مساوی کرد تا تیم قلعه‌نویی به صعود امیدوارتر شود. البته استقلالی ها با زدن این گل، عقب نکشیدند و همچنان میل گلزنی داشتند. در دقیقه 57 سانتر خسرو حیدری به فرهاد مجیدی رسید و او با یک ضربه برگردان، دروازه بوریرام را تهدید کرد اما مدافع تیم تایلندی توپ را به بیرون زد تا استقلال به دومین گلش نرسد.

 

اضافه شدن فرهاد مجیدی جان تازه ای به خط حمله استقلال داده بود. فرهاد مجیدی در دقیقه 65 یک بار از وسط زمین به سمت دروازه بوریرام حرکت کرد که او را با خطا متوقف کردند. چند دقیقه بعد او دوباره حرکتی خوب به سمت دروازه حریف داشت که البته باز هم به سرانجام نرسید. اما همین حرکات استقلال نشان از عزم این تیم برای بردن مسابقه داشت. قلعه نویی با حرکات هجومی تیمش نشان داد حتی در زمین حریف هم به دنبال برد است و می‌خواهد مقتدرانه استقلال را به جمع 4 تیم برتر آسیا برساند.

البته بوریرام هم دست از تلاش برنداشت و به دنبال راهی بود تا برای دومین بار دروازه استقلال را باز کند. اما دفاع استقلال مستحکم تر از آن بود که بوریرامی‌ها به گل دوم برسند. 

 

استقلالی‌ها در دقیقه 90 می‌توانستند به گل دوم برسند اما داور آفساید فرهاد مجیدی را اعلام کرد. دو دقیقه بعد آندرانیک تیموریان هافبک تاثیرگذار استقلال با یک شوت محکم از پشت محوطه جریمه بوریرام، تیمش را به گل دوم رساند تا صعود استقلال را قطعی کند.

در نهایت مسابقه با نتیجه دو بر یک به سود استقلال به پایان رسید تا استقلال با گل‌های حنیف عمران زاده و آندرانیک تیموریان به جمع چهار تیم برتر آسیا صعود کند.

استقلال در مرحله بعدی این مسابقات باید با اف سی سئول بازی کند. بازی رفت این دو تیم در کره جنوبی برگزار می‌شود و در بازی برگشت، استقلال میزبان اف سی سئول خواهد بود.

حالا استقلال با ستاره سوم در آسیا فقط دو قدم دیگر فاصله دارد...

 

امیرقلعه‌نویی برای این دیدار از ترکیب سید مهدی رحمتی، امیرحسین صادقی، پژمان منتظری، حنیف عمران‌زاده، هاشم بیک‌زاده، جواد نکونام، جی‌لوید ساموئل، آندرانیک تیموریان، محمد قاضی، پژمان نوری و خسرو حیدری استفاده کرده است.

 

همچنین روی نیمکت استقلال این بازیکنان حضور دارند سید حسین حسینی، فرهاد مجیدی، برهانی، نظری، لاوره، احمد جمشیدیان نیکبخت واحدی.

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «برد استقلال مقابل بوریرام تایلند - استقلال ایران به جمع چهار تیم برتر آسیا رسید»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 9 = ?