کد مطلب:  17538 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
ایران صفر - چین صفر/ بازی تعویض‌های اجباری

ایران صفر - چین صفر/ بازی تعویض‌های اجباری

به گزارش آسمونی، دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و چین از هفته دوم مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه، امروز...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

به گزارش آسمونی، دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و چین از هفته دوم مرحله انتخابی جام جهانی 2018 روسیه، امروز (سه شنبه) از ساعت 16:05 در ورزشگاه المپیک شن یانگ آغاز شد.

57347217
57347217

گزارش نیمه نخست:

در دقیقه یک و در نخستین موقعیت سرادر آزمون اقدام به شوت‌زنی کرد که با فاصله اندک از کنار دروازه راهی اوت شد.

در دقیقه پنج و پس از اینکه علیرضا بیرانوند کرنر حریف را دفع کرد، مسعود شجاعی ضد حمله سریعی را آغاز کرد و در نزدیکی محوطه جریمه پاس فراری را برای وحید امیری انداخت که سرعت توپ بالا بود و موجب برخورد امیری و دروازه بان حریف شد تا موقعیت از دست تیم ملی برود. پس از این صحنه داور اردنی کارت زردی را به امیری نشان داد تا این بازیکن اولین بازیکن اخطاری این دیدار لقب بگیرد.

در دقیقه 10 این دیدار، دروازه بان چین که بعد از برخورد با وحید امیری مصدوم شده بود، نتوانست به بازی ادامه دهد و در نهایت جای خود را به گو چائو داد و نخستین بازیکن تعویضی این بازی لقب گرفت.

در دقیقه 18، رامین رضاییان سانتری را از سمت چپ زمین ارسال کرد که سردار آزمون این توپ را با ضربه سر راهی دروازه چینی‌ها کرد اما با اختلاف اندک راهی بیرون از زمین شد.

در دقیقه 21، پس از برخورد بازیکن تیم ملی چین با پژمان منتظری این بازیکن ایران را با مصدومیت مواجه کرد و او نتوانست به بازی ادامه دهد. پس از این اتفاق، سید جلال حسینی جایگزین منتظری شد تا ایران هم یک تعویض اجباری داشته باشد.

در دقیقه 25، مسعود شجاعی با پاس زیبای خود سردار آزمون را تقریبا با دروازه‌بان چین تک به تک کرد اما ضربه مهاجم جوان ایران از جهت مخالف به بیرون رفت.

در دقیقه 29، چینی ها ضربه ایستگاهی خود از سمت چپ زمین ایران را روی دروازه بیرانوند ارسال کردند که پس از اشتباه مدافعان ایران توانستند یک کرنر را به دست بیاورند.

در دقیقه 32، رامین رضاییان توپی را از سمت چپ زمین چین به داخل محوطه جریمه این تیم ارسال کرد که ضربه سر مسعود شجاعی هم با بی دقتی به دروازه راه نیافت.

تا این دقیقه از بازی درصد بیشتری از مالکیت توپ از ان تیم ملی ایران بوده است.

در دقیقه 34، علیرضا جهانبخش کرنری را روی دروازه چین ارسال کرد و پس از یک رفت و برگشت توپ در مقابل دروازه چین مقابل بازیکنان ایران افتاد اما این بار هم ایرانی‌ها نتوانستند از این موقعیت بهره ببرند.

در دقیقه 37، بازیکنی چین که در میانه میدان صاحب توپ بود ضربه غافلگیر کننده‌ای را به سمت دروازه بیرانوند زد که با اختلاف کم به بیرون رفت.

در دقیقه 39، پس از خطای خطرناک یو های روی پای آندرانیک تیموریان، داور اردنی دومین کارت زرد بازی را به این بازیکن چینی نشان داد.

در دقیقه 42، تیم ایران پس از خطای مدافع چین، تیم ایران از فاصله حدودا 25 متری صاحب ضربه ایستگاهی شد. علیرضا جهانبخش پشت ضربه ایستاد و توپ را به دیوار دفاعی چینی‌ها کوبید

داور در نیمه نخست چهار دقیقه وقت اضافه اعلام کرد اما این بازی در نیمه نخست با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

گزارش نیمه دوم:

نیمه دوم دیدار ایران و چین با سوت داور اردنی اغاز شد.

در دقیقه 51، پس از اشتباه مدافع چینی، وحید امیری صاحب توپ شد و به مسعود شجاعی پاس داد اما او در شرایطی که می توانست شوت‌زنی کند، توپ را برای شوت‌زنی جهانبخش فراهم کرد اما ضربه او با بی‌دقتی به دروازه راه پیدا نکرد.

در دقیقه 53 مهاجم چین پس از دریبل میلاد محمدی وارد محوطه جریمه شد اما شوت او به مدافعان ایران برخورد کرد و به کرنر رفت. ضربه کرنر چینی‌ها نیز پس از یک رفت و برگشت در اختیار بازیکنان ایران قرار گرفت.

در دقیقه 55، هوانگ بوئن جای خود را به ژانگ خی داد تا این بازیکن دومین تعویض تیم ملی چین لقب بگیرد.

در دقیقه 57، میلاد محمدی نفوذی را از مست راست زمین چین انجام داد و پاسی را به داخل محوطه جریمه این تیم فرستاد اما توپ به خوبی به بازیکن ایران نرسید و موقعیت از دست رفت.

در دقیقه 58، سانتر رامین رضاییان از سمت چپ زمین چین در حالی که به سمت دروازه چین می‌رفت توسط دروازه بان این تیم به کرنر رفت. ضربه کرنر جهانبخش هم توسط چینی‌ها دفع شد.

در دقیقه 60، باز هم مهاجم چین با کنار گذاشتن جلال حسینی صاحب فرصت گلزنی شد اما شوت او را رضاییان به کرنر فرستاد.

در دقیقه 67، چینی ارسال بلندی را که از ضربه ایستاگی خود  در سمت راست زمین ایران به دست آمده روی دروازه ایران فرستادند اما مدافعان ایران به خوبی این توپ را از مقابل دروازه دور کردند.

در دقیقه 69، وحید امیری که وارد محوطه جریمه چین شده بود نتوانست پاس خوبی را برای سردار ازمون ارسال کند و توپ در سمت دیگر زمین به رضاییان رسید و او برای ایران یک کرنر را به دست اورد. ضربه کرنری که روی دروازه چین ارسال شده بود با ضربه سر جلال حسینی همراه شد و با فاصله اندک به بیرون رفت.

در دقیقه 71، مهاجم چینی در حالی که با علیرضا بیرانوند تک به تک شده بود، توسط تکل مدافع ایران توپ را از دست داد و در ادامه هم با سخت کوشی بیرانوند و مدافع ایران توپ از مقابل دروازه دور شد.

در دقیقه 72 و پس از مصدومیت وحید امیری، کارلوس کی‌روش دست به تعویض اجباری زد و مهدی ترابی را به جای این بازیکن یه میدان فرستاد.

در دقیقه 76، کی روش سومین تعویض تیم ملی را هم انجام داد و رضا قوچان نژاد را به جای مسعود شجاعی فرستاد.

در دقیقه 79، چینی ها هم سومین تعویض خود را انجام دادند و سون که به جای ژانگ یونینگ وارد زمین شد.

با نزدیک شدن به دقایق پایانی بازی، چمن ورزشگاه شن یانگ که توسط تکه های چمن پوشش داده شد بود، حالت نامساعدی پیدا کرد و مانع از بازی روان دو تیم شد.

در دقیقه 85، رامین رضاییان در حالی که مهاجم چین را نمی‌دید،  به اشتباه پاس به عقب داد اما مدافع و دروازه‌بان ایران با تیزهوشی توپ را جمع کردند. در این صحنه چینی ها اعتقاد به خطای پنالتی داشتند.

در دقیقه 87، سانتر  ایرانی‌ها به محوطه جریمه چین، با ضربه سر مهدی ترابی همراه شد و اما این ضربه کم جان بود و توسط دروازه‌بان چین دور شد.

در  دقیقه 87، ارسال رامین رضاییان به محوطه جریمه چین باز هم با ضربه سر بی دقت مرتضی پورعلی گنجی همراه شد.

در دقیقه 89، مهدی ترابی از پشت محوطه جریمه شوتی را به سمت دروازه چین زد و دروازه‌بان این تیم به صورت دراز کش این توپ را به کرنر فرستاد.

در دقیقه 90، هافبک چین شوت محکمی را از وسط زمین زد که با دفع دو ضرب بیرانوند مواجه شد.

در دقیقه 93، کرنری باری تیم ملی ایران به دست آمد اما ضربه سر عزت‌اللهی را دروازه‌بان چین جمع کرد.

این بازی در پایان با تساوی بدون گل خاتمه یافت.

تیم ملی ایران با نتیجه چهار امتیازی شد و در رتبه نخست جدول باقی ماند. چین هم نخستین امتیاز خود در این مسابقات را به دست آورد.

ترکیب تیم ملی فوتبال ایران:

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، پژمان منتظری (سید جلال حسینی 22)، رامین رضاییان، میلاد محمدی، آندرانیک تیموریان، سعید عزت‌اللهی، علیرضا جهانبخش، مسعود شجاعی (رضا قوچان نژاد 76)، وحید امیری (مهدی ترابی 72) و سردار آزمون.

ترکیب تیم ملی فوتبال چین:

ژنگ چنگ (گو چائو 10)، رن هنگ، لی ژوپنگ، ژانگ لیپنگ، فنگ ژیائوتینگ، وو لی، ژانگ یونینگ (سون که 79)، هائو جون مین، ژائو مین جیان، هوانگ بوین (ژانگ خی 55) و یو های.

منبع: خبرگزاری ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره ایران صفر - چین صفر/ بازی تعویض‌های اجباری فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «ایران صفر - چین صفر/ بازی تعویض‌های اجباری» در کادر زیر بنویسید :

5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید