مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  57809 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
توافق تهران و سئول بر سر آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران

توافق تهران و سئول بر سر آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران

مجموع پول‌های مسدود شده ایران در کره جنوبی بالغ بر 9 میلیارد و 200 میلیون دلار است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

مدتی است که ایران و کره جنوبی در خصوص آزادسازی بخشی از پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی در حال مذاکره هستند.

حال گفته شده عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در دیدار با سفیر کره جنوبی در تهران در خصوص آزادسازی بخشی از پول‌های بلوکه شده ایران در کره جنوبی به توافق رسیدند.

توافق تهران و سئول بر سر آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران
توافق تهران و سئول بر سر آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران

به گزارش آسمونی به نقل از یورونیوز، روز دوشنبه، دیداری در سفارت کره جنوبی در تهران انجام شده که در آن ریو جئونگ هیون، سفیر کره جنوبی اعلام کرده که کشورش آماده است اقدامات لازم برای استفاده از تمامی منابع بانکی ایران در کره جنوبی را انجام دهد.

این دیدار تنها ساعاتی پس از آن انجام شد که رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی سفر خود به تهران را رضایت بخش خواند و از حصول توافقی سه ماه ایران ایران و آژانس خبر داد.

آقای گروسی پس از بازگشت خود از تهران و در فرودگاه وین با اشاره به اینکه از روز سه‌شنبه بازرسی‌ها محدودتر خواهد شد افزود: «در عین حال ما امکان این را خواهیم داشت که نظارت و راستی‌آزمایی را بر برنامه هسته‌ای ایران داشته باشیم.»

بانک مرکزی هم اعلام کرده که کره جنوبی پذیرفته در خصوص نحوه جابه‌جایی و مصرف بخشی از منابع بانکی ایران در این کشور با تهران همکاری کند.

آقای همتی در این دیدار ضمن استقبال از آنچه او «تغییر رویکرد کره در قبال ایران» خوانده اشاره کرد که تهران به تلاش‌های قانونی خود برای دریافت خسارت از سئول به دلیل عدم همکاری بانک‌های کره‌ای در سال‌های اخیر ادامه خواهد داد.

به گفته رسانه‌های کره‌ای مجموع پول‌های مسدود شده ایران در کره جنوبی بالغ بر 9 میلیارد و 200 میلیون دلار است که سئول می‌گوید به دلیل تحریم‌های آمریکا قادر به آزادسازی و تحویل آنها نبوده است.

در هفته‌های اخیر گزارش‌هایی در خصوص احتمال کاهش فشارهای آمریکا علیه ایران بدون لغو تحریم‌های اساسی منتشر شده بود. بلومبرگ در گزارشی در همین زمینه اشاره کرده بود که دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا احتمالا اجازه خواهد داد تا پول‌های مسدود شده ایران در کره جنوبی آزاد شود.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره توافق تهران و سئول بر سر آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «توافق تهران و سئول بر سر آزادسازی پول‌های مسدود شده ایران» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید