کد مطلب:  21085  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
موافقت ایران با صدور روادید برای تیم‌ ملی‌ کشتی آمریکا

موافقت ایران با صدور روادید برای تیم‌ ملی‌ کشتی آمریکا

 به گزارش آسمونی، مسابقات جام جهانی کشتی آزاد قرار است با شرکت هشت کشور در روزهای 28 و 29 بهمن در کرمانشاه...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
 
به گزارش آسمونی، مسابقات جام جهانی کشتی آزاد قرار است با شرکت هشت کشور در روزهای 28 و 29 بهمن در کرمانشاه برگزار شود اما به دنبال فرمان اجرایی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در مورد منع سفر اتباع هفت کشور عمدتا مسلمان، ایران نیز از صدور روادید برای تیم ملی کشتی آمریکا خودداری کرده بود.
موافقت ایران با صدور روادید برای تیم‌ ملی‌ کشتی آمریکا
موافقت ایران با صدور روادید برای تیم‌ ملی‌ کشتی آمریکا
 
رضا لایق، دبیر فدراسیون کشتی کشورمان در همین‌باره به ایسنا گفته بود که وزارت خارجه تصمیم به خودداری از اجازه ورود به اعضای تیم ملی کشتی آزاد آمریکا را ابلاغ کرد. با این حال، رسول خادم، رئیس فدراسیون کشتی کشورمان در نامه‌ای به مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش خواستار بازنگری این موضوع توسط مراجع ذیصلاح شد. خادم در نامه خود نوشته بود: با عنایت به ابراز علاقه قهرمانان و مدیران کشتی آمریکا مبنی بر حضور در رقابت‌های جام جهانی 2017 ایران، توجه آنها به جایگاه ویژه مردم ایران در همراهی با کشتی و ناراحتی آنان از سیاست‌های غیرمنطقی رئیس جمهور خود و هم چنین فرصت دیپلماسی گسترده ناشی از این رویکرد جدید، لطفا ترتیبی اتخاذ گردد تا در اسرع وقت ممکن موضوع صدور روادید تیم ملی کشتی آزاد امریکا، مجددا از سوی مراجع ذیصلاح مورد بازنگری قرار گیرد.
 
از سوی دیگر ریچ بندر، رئیس فدراسیون کشتی آمریکا نیز از علاقه مردم ایران، هواداران کشتی و همین‌طور کشتی‌گیران ایرانی برای حضور تیم آمریکا در ایران گفت و اعلام کرد که بدون توجه به اینکه در نهایت ویزاها به دست ما خواهد رسید و به ایران سفر خواهیم کرد یا نه، این هیچ تاثیری در روابط عالی با ما فدراسیون کشتی ایران نخواهد داشت.
 
آقای بندر به خبرگزاری آسوشیتدپرس گفته بود: من در جایگاهی نیستم که بگویم ریشه مشکل کجاست. نمی‌توانم بگویم که شخصا چه فکری می‌کنم. چیزی که می‌دانم این است ما داریم فرصت رویاپردازی گروهی مرد جوان را از آن‌ها می‌گیریم. آن‌ها دارند فرصت مسابقه دادن با بهترین‌های جهان در یک محیط خاص را از دست می دهند. به عنوان رئیس فدراسیون یک ورزش ملی از مسولان می‌خواهم وقتی چنین تصمیم‌هایی می گیرند به این مساله هم فکر کنند.
 منبع: آفتاب نیوز
: برای دریافت مشاوره درباره موافقت ایران با صدور روادید برای تیم‌ ملی‌ کشتی آمریکا فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «موافقت ایران با صدور روادید برای تیم‌ ملی‌ کشتی آمریکا» در کادر زیر بنویسید :

4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید