کد مطلب:  6457 
1 نظر
ویرایش پست
1 نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
ایران 0 نیجریه 0 – گزارش بازی جام جهانی

ایران 0 نیجریه 0 – گزارش بازی جام جهانی

1393/03/27به گزارش آسمونی تیم ملی فوتبال ایران روز دوشنبه 26 خردادماه٬ در نخستین بازی خود در جام جهانی 2014 به...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

به گزارش آسمونی تیم ملی فوتبال ایران روز دوشنبه 26 خردادماه٬ در نخستین بازی خود در جام جهانی 2014 به مصاف نیجریه رفت که این بازی با نتیجه صفر- صفر به پایان رسید.

تیم ملی فوتبال ایران در نخستین بازی خود در مرحله گروهی جام جهانی 2014 برزیل، با به کار گرفتن یک روش کاملا دفاعی، در مقابل تیم ملی نیجریه، بدون گل مساوی کرد و یک امتیاز به دست آورد.

ایران بازی را دفاعی آغاز کرد و با انسجام کامل در سراسر نیمه اول به تیم نیجریه اجازه نداد شیوه تهاجمی مورد نظر خود را اجرا کند.

بازیکنان ایران در سی دقیقه ابتدای بازی با تکل های عالی و دوندگی بسیار جلوی حملات نیجریه را سد کردند، اما وقتی توپ را به دست می آوردند، آرامش لازم برای بازی سازی را نداشتند و تقریبا هر بار آن را فورا از دست می دادند.

تیم نیجریه در دقیقه 28 مجبور شد اوبوابونا، مدافع مصدوم شده خود را تعویض کند.

با گذشت حدود نیم ساعت از بازی، بازیکنان ایران به تدریج آرامش بیشتری پیدا کردند و از شتاب زدگی آنها در هنگام تصاحب توپ کاسته شد.

ایران در دقیقه 34 می توانست دروازه نیجریه را باز کند.

اشکان دژاگه یک ضربه کرنر را از جناح راست روی دروازه نیجریه فرستاد و رضا قوچان نژاد با یک ضربه سر خوب توپ را راهی دروازه کرد، اما دروازه بان نیجریه توپ را دفع کرد.

نیجریه در ابتدای نیمه دوم تلاش کرد دفاع ایران را باز کند، اما نتیجه تلاش این تیم بیشتر حملات بی هدف و ضربات از راه دور عجولانه و بی دقت بود.

این مسابقه در مجموع مسابقه ای کسل کننده با معدود لحظات حساس بود.

جدی ترین موقعیت های نیجریه روی دو حمله پیاپی در دقیقه 90 به دست آمد که هر دو با واکنش خوب پولادی دفع شد.

علیرضا حقیقی، دروازه بان ایران در بعضی لحظات بازی متزلزل به نظر می رسید.

ایران و نیجریه هر کدام یک امتیاز از این بازی به دست آوردند و این نتیجه می تواند در نهایت به نفع تیم بوسنی و هرزگوین تمام شود و به این تیم کمک کند که به عنوان تیم دوم گروه بعد از آرژانتین به دور بعد برود.

کارلوس کی روش، مربی ایران در پایان بازی به بازیکنان خود تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد که ایران بتواند در دو مسابقه باقی مانده امتیازهای بیشتری به دست آورد.

این نخستین باری بود که ایران در جام جهانی یک بازی را بدون گل خورده به پایان برد و برای اولین بار در بازی نخست خود در جام جهانی به یک امتیاز دست یافت.

بر اساس ارزیابی فیفا در این بازی توپ در 36 درصد مواقع در اختیار ایران بود و در 64 درصد مواقع نیز تیم نیجریه توپ را در اختیار داشت.

ایران در سه مورد دروازه رقیب را نشانه گرفت و نیجریه نیز شش بار دروازه ایران را هدف قرار داد.

این بازی تنها با یک کارت زرد که به آندرانیک تیموریان تعلق گرفت٬ همراه بود.

در بازی روز دوشنبه که ساعت چهار بعد از ظهر به وقت محلی آغاز شد تیم ایران با حضور علیرضا حقیقی (دروازه‌بان)٬ خسرو حیدری٬ احسان حاج صفی٬ جلال حسینی٬ امیر صادقی٬ جواد نکونام (کاپیتان)٬ آندرانیک تیموریان٬ پژمان منتظری٬ رضا قوچان‌نژاد٬ اشکان دژاگه و مهرداد پولادی بازی را آغاز کرد.

در دقیقه 73 بازی٬ علیرضا جهانبخش به جای اشکان دژاگه وارد زمین شد و در دقیقه 89 نیز خسرو حیدری جای خود را به مسعود شجاعی داد.

این بازی در ورزشگاه شهر کوریتیبا با حدود 40 هزار تماشاگر برگزار شد.

بازی ایران و نیجره دومین دیدار از گروه «F» بود.

25 خرداد ماه بوسنی و آرژانتین از این گروه به مصاف یکدیگر رفتند و آرژانتین با نتیجه دو بر یک پیروز میدان شد.

تا این لحظه بازی‌ها٬ آرژانتین سه امتیاز و ایران و نیجریه هر کدام یک امتیاز دریافت کرده‌اند و بوسنی نیز هیچ امتیازی به دست نیاورده است.

دور بعدی رقابت ایران 31 خردادماه ساعت یک بعد از ظهر به وقت محلی خواهد بود که ایران و آرژانتین در بلو هوریزونته با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

ایران چهارم تیرماه نیز ساعت یک بعد از ظهر به وقت محلی با تیم فوتبال بوسنی در سالوادور به زمین خواهد رفت.

: برای دریافت مشاوره درباره ایران 0 نیجریه 0 – گزارش بازی جام جهانی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «ایران 0 نیجریه 0 – گزارش بازی جام جهانی» در کادر زیر بنویسید :

2 * 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید