کد مطلب:  19886 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
IOC مدال نقره کیانوش رستمی در المپیک 2012 را تایید کرد

IOC مدال نقره کیانوش رستمی در المپیک 2012 را تایید کرد

به گزارش آسمونی، پیش از این بارها خبر مثبت اعلام شدن دوپینگ حریف روس کیانوش رستمی در المپیک 2012 لندن و تغییر...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی، پیش از این بارها خبر مثبت اعلام شدن دوپینگ حریف روس کیانوش رستمی در المپیک 2012 لندن و تغییر رنگ مدال او از برنز به نقره منتشر شده بود که در این زمینه باید تاییدیه کمیته بین المللی المپیک به کمیته ملی المپیک ایران ارسال می شد تا روند کار قانونی پیگیری شود.

57316437
57316437

اکنون کیومرث هاشمی از پاسخ IOC به مکاتبات این کمیته  و بررسی وضعیت مدالهای کیانوش رستمی و سعید محمدپور خبر داد و گفت: چندین مرحله نامه نگاری و پیگیری در خصوص مشخص شدن وضعیت این دو قهرمان ارزشمند با نهاد مربوطه یعنی کمیته بین المللی المپیک انجام شد که خوشبختانه صبح امروز وضعیت کیانوش رستمی با دریافت تاییدیه مشخص شد.

طبق نامه IOC، دوپینگ آپتی آئوکادوف، وزنه بردار روس دسته 85 کیلوگرم هم از سوی وادا و هم فدراسیون جهانی وزنه برداری تایید شد تا روال جابجایی مدال و جایگاه نماینده ایران به یک رتبه بالاتر پیگیری شود، بدین ترتیب که از کمیته ملی المپیک روسیه و ایران درخواست شد تا گواهینامه، دیپلم و مدال‌های دو وزشکار مورد نظر (آئوکادوف و رستمی) را به کمیته بین المللی المپیک جهت جابجایی ارسال کنند.

هاشمی در این خصوص گفت: به محض تحویل مدال نقره رستمی، این مدال و گواهینامه نایب قهرمانی المپیک وی طی مراسمی به او اهداء خواهد شد.

او در مورد پاسخ نامه وضعیت سعید محمدپور نیز اظهار داشت: پروسه پیگیری وضعیت دوپینگی های این دسته به دلیل تعدد موارد مشکوک و همچنین شکایت برخی از ورزشکاران خیلی بیچیده و طولانی شده و کمیته بین المللی المپیک نیز در نامه اخیر اعلام کرده است که بررسی ها همچنان ادامه دارد و پاسخ نهایی بهار اعلام خواهد شد.

پیگیر وضعیت نهایی هر دو عزیز هستیم و قطعا به محض تحویل مدالها ضمن اطلاع رسانی نسبت به تحویل آنها اقدام خواهیم کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

: برای دریافت مشاوره درباره IOC مدال نقره کیانوش رستمی در المپیک 2012 را تایید کرد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «IOC مدال نقره کیانوش رستمی در المپیک 2012 را تایید کرد» در کادر زیر بنویسید :

6 - 3 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید