بررسی گروگان‌گیری ایرانیان در ترکیه | آسمونی
کد مطلب: 24397 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
بررسی گروگان‌گیری ایرانیان در ترکیه

بررسی گروگان‌گیری ایرانیان در ترکیه

به گزارش آسمونی:حسین ذوالفقاری در حاشیه امضای صورت‌جلسه نتیجه اولین نشست کارگروه مشترک جمهوری ترکیه و...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بررسی گروگان‌گیری ایرانیان در ترکیه
بررسی گروگان‌گیری ایرانیان در ترکیه
به گزارش آسمونی:حسین ذوالفقاری در حاشیه امضای صورت‌جلسه نتیجه اولین نشست کارگروه مشترک جمهوری ترکیه و جمهوری اسلامی ایران در وزارت کشور اظهار کرد: بعد از چندین سال از توافق نامه امنیتی ایران و ترکیه، این اولین نشستی بود که به عنوان کمیته مشترک دو کشور برگزار شد.

وی در ادامه افزود: دو کشور تهدیدات مشترکی از جمله اقدامات تروریستی، مواد مخدر، مهاجرت غیرقانونی، قاچاق سلاح، مشروبات الکلی، انسان و مواد مخدر دارند. بنابراین لازم بود مذاکراتی میان دو کشور برای هماهنگی جهت مقابله با این تهدیدها انجام می‌شد.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور با اشاره به اینکه درباره موضوعات مطرح شده، دو کشور به توافق رسیدند، بیان کرد: این رفت و آمدها و تبادل نظرها می‌تواند به مهار گروه‌های تروریستی و مجرمینی که بین دو کشور تردد می‌کنند، کمک ‌کند. همچنین این نشست‌ها به نزدیک شدن دیگاه‌های دو کشور در مسالئل کلان منطقه‌ای کمک می‌کند.

ذوالفقاری همچنین گفت: در این نشست دو روزه با هیات ترکی درباره جبران خسارت کامیون‌داران ایرانی که کامیون‌های آنها در ترکیه مورد هدف قرار گرفته بود مذاکراتی انجام شد و قرار شد ترکیه خسارت رانندگان ایرانی را جبران کرده و امنیت آنها را نیز تامین کند.

وی با بیان اینکه بر تکریم اتباع دو کشور نیز تاکید شد، اظهار کرد:‌ بعضی تبهکاران اتباع ایران را فریب داده و با آنها را وعده اخذ ویزای کشور دیگر به ترکیه می‌کشانند و اتباع ایرانی را گروگان گرفته و از خانواده‌های آنها اخاذی می‌کنند. ما در این مذاکرات بر لزوم مقابله دولت ترکیه با این باندها و تلاش بیشتر در این زمینه تاکید کردیم.

براساس این گزارش، پس از برگزاری نشست دو روزه هیات ایرانی و ترکی در تهران، دو طرف با تاکید بر لزوم گسترش همکاری‌ها در حوزه‌های مبارزه با تروریسم، جرایم سازمان یافته فرامرزی، قاچاق مواد مخدر، افزایش امنیت مرزی و مبارزه با مهاجرت غیرقانونی به تفاهم رسیدند.

در نشست کارگروه مشترک ایران و ترکیه بر موضوعاتی از جمله همکاری عملیاتی و تبادل اطلاعات امنیتی برای مقابله با گروهک‌های تروریستی، مقابله با قاچاق مواد مخدر و روان‌گردان، شناسایی و تحدید منابع مالی گروهک‌های تروریستی، مقابله با پولشویی، مقابله با اقدامات تبلیغاتی گروهک‌های تروریستی، جلوگیری ازمهاجرت‌های غیرقانونی، اتخاذ تدابیر لازم و استقرار نیروهای کافی در پاسگاه‌های مرزی، تبادل اسامی و اطلاعات اعضای دستگیرشده گروهک‌های تروریستی، همکاری برای مقابله با داعش و مقابله با قاچاق انسان توافق شد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره بررسی گروگان‌گیری ایرانیان در ترکیه فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «بررسی گروگان‌گیری ایرانیان در ترکیه»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

6 - 2 = ?