مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  39320 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 5 دقیقه
معرفی تیمهای جام ملت های آسیا 2019 ؛ ژاپن

معرفی تیمهای جام ملت های آسیا 2019 ؛ ژاپن

معرفی تیمهای جام ملت های آسیا 2019 ؛ ژاپن/ اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی آمار عجيب سامورايي‌‌ها : 2 شكست در هفت...
زمان مطالعه: 5 دقیقه

معرفی تیمهای جام ملت های آسیا 2019 ؛ ژاپن/ اختصاصی آسمونی - مهدی زارعی

آمار عجیب سامورایی‌‌ها : 2 شکست در هفت دوره!

 

ژاپن در یک نگاه

لقب : سامورایی‌های آبی بالاترین سازمان فوتبالی : اتحادیه فوتبال ژاپن ( Japan Football Association ) بهترین عنوان در رنکینگ فیفا : 9 ( فوریه 1998 ) بدترین عنوان در رنکینگ فیفا : 66 ( دسامبر 1992 ) اولین بازی رسمی : ژاپن ( 0 - 5 ) چین ( 9 می 1917 در توکیو- ژاپن ) بهترین پیروزی : ژاپن ( 15 ـ 0 ) فیلیپین ( 27 دسامبر 1967 در « توکیو » ) بدترین شکست : ژاپن ( 2 ـ 15 ) فیلیپین ( 10 دی 1917 در « توکیو » ژاپن ) بیشترین بازی ملی : یوشیتو اندو ( 148 بازی ) بیشترین گل ملی : کونیشیکه کاماموتو ( 80 گل ) استادیوم ملی : سایتاما علامت اختصاری در فیفا : JPN مربی : هاجیمه موری یاسو

introduction-of-japan-national-football-team
introduction-of-japan-national-football-team

هاجیمه موری یاسو- سرمربی تیم

اولین حضور ژاپن : مقام دهم بین ده تیم

ژاپنی‌‌ها در سال‌های 1968 و 1976 برای رسیدن به جام ملّت‌‌ها تلاش کردند که هر دو بار ناکام شدند . وقتی تیم در سال 1988 برای نخستین بار بخت حضور در بازی ‌ها را به دست آورد ، همچنان در بین قدرت‌های آسیا به شمار نمی‌آمد . تیم در چهارمسابقه مقدماتی به میدان رفت و پس از شکست ( 0 ـ 1 ) به کویت ، با اردن ( 1 ـ 1 ) مساوی کرد و مقابل مالزی ( 1 ـ 0 ) و پاکستان ( 4 ـ 1 ) پیروز شد ، پایین‌تر از کویت و به لطف تفاضل گل بهتر نسبت به اردن به جام ملّت‌های قطر رسید. در روز سوم دسامبر 1988 سامورایی‌‌ها در نخستین‌بازی خود در جام ملت‌‌ها با ایران به تساوی ( 0 ـ 0 ) رسیدند و آن‌گاه ( 2 ـ 0 ) به کره‌جنوبی باختند پس از آن هم دو باخت دیگر در انتظار ژاپن بود : ( 0 ـ 1 ) مقابل امارات و ( 0 ـ 3 ) از قطر . ژاپن بدون گل زده و با کمترین امتیاز بین ده تیم شرکت کننده به کار خود خاتمه داد !

خاطره‌ای ماندگار از ایران

ژاپن در سال 1992  میزبان جام ملّت‌‌ها بود و برای نخستین بار پس از 69 سال ، مربی‌گری تیم خود را به یک غیرژاپنی واگذار کرد ؛ هانس اوفت هلندی 45  ساله ،‌ زمانی سرمربی تیم ملّی جوانان هلند بود و مدتی در لیگ ژاپن مربیگری کرده بود. ژاپن با هدایت او در اولین بازی با امارات به تساوی ( 0 ـ 0 ) دست یافت و آن‌گاه در دقیقه 80  مسابقه با کره‌شمالی از شکست گریخت . « ماساشی ناکایاما » اولین گل تاریخ ژاپن در جام ملّت‌‌ها را به ثمر رساند . به این ترتیب مسابقه روز سوم نوامبر در برابر ایران به نبرد مرگ و زندگی بدل شد . ایران با تساوی ( 0 ـ 0 ) نیز صعود می‌کرد و با تدابیر دفاعی به جنگ ژاپن آمد . از دقیقه 53  و با ده نفره شدن ایران ، بازی کاملاً یکطرفه شد و سرانجام در دقیقه 87 « کازویوشی میورا » تک گل بازی را به ثمر رساند . ژاپنی‌‌ها که اولین بازی خود در جام ملت‌‌ها را با ایران برگزار کرده بودند اولین برد خود در جام ملت‌‌ها را نیز مقابل ایران به دست آوردند و راهی نیمه نهایی شدند .

معرفی تیمهای جام ملت های آسیا 2019 ؛ ژاپن
معرفی تیمهای جام ملت های آسیا 2019 ؛ ژاپن

لوگوی فدراسیون فوتبال ژاپن

افتخاری که روحیه مردم را تغییر داد

وقتی ژاپن در نیمه نهایی مقابل چین ایستاد 15  هزارتماشاگر به استادیوم هیروشیما آمدند تا نبرد دو شرقی را ببینند . چین در دقیقه اول به گل رسید . امّا ژاپن در نیمه دوم به بازی بازگشت و از دقیقه 70  بازی ( 2 ـ 2 ) شد . تا آن که ناکایاما در دقیقه 84  گل سوم ژاپن را به ثمر رساند و تیم آماده مسابقه هشتم نوامبر شد . دیدار فینال در حالی با عربستان برگزار می‌‌شد که در ساعت 14:35 و با سوت آغاز بازی ، 60  هزار نفر به استادیوم « بیگ آرچ » آمده بودند . تنها پنج روز قبل از آن، مجموعاً 37 هزار نفر به همین استادیوم آمده بودند . فوتبال می‌رفت که ژاپن را تسخیر کند و وقتی تیم با تک گل « تاکویا تاکاگی » عربستان را شکست داد ، فوتبال ژاپن را فتح کرد و ژاپن آسیا را .

معجزه جادوگر فرانسوی در ژاپن

پس از جام جهانی 1998 ، فیلیپ تروسیه فرانسوی سطح فوتبال ژاپن را از آسیا بالاتر برد . تیم تروسیه جام ملت‌های 2000  را با گلباران عربستان آغاز کرد و در روز 14  اکتبر ( 4 ـ 1 ) عربستان را در هم کوبید . برد ( 8 ـ 1 ) مقابل ازبکستان در شرایطی به دست آمد که دو بازیکن ژاپنی ( آکینوری نیشی زاوا ـ نائوهیروتاکاهارا ) در این بازی هت تریک کردند ؛ اتفاقی که در تاریخ جام ملت‌‌ها هرگز رخ نداده بود . تساوی ( 1 ـ 1 ) با قطر ، تیم را صدرنشین گروه کرد و آن‌گاه سه برد مقابل عراق ( 4 ـ 1 ) چین ( 3 ـ 2 ) و عربستان ( 1 ـ 0 ) مقتدرانه‌ترین قهرمانی ژاپن در جام ملت‌‌ها را رقم زد . پس از آن تروسیه نتایج ماندگار دیگری برجای نهاد که عبارت بود از نایب قهرمانی جام کنفدراسیون‌‌ها ( 2001 ) و صعود به یک هشتم نهایی جام جهانی ( 2002 )

introduction-of-japan-national-football-team
introduction-of-japan-national-football-team

یوتو ناگاتومو با سابقه 110 بازی ملی

تسلیم‌ ناپذیر مثل ژاپن

ژاپنی‌‌ها پس از آن در دو دوره جام ملت‌‌ها ( 2004 و 2011 )  قهرمان شدند. در هر دو دوره از همان آغاز در شمار مدعیان بودند . امّا آن‌چه آنها را قهرمان کرد ترکیبی بود از شانس ، اراده ، تسلیم‌ناپذیری و حفظ روحیه حتی در واپسین لحظات ، در یک چهارم نهایی  2004 ، ناکامورا و آلکسی دوپنالتی ابتدایی ژاپن مقابل اردن را از دست دادند امّا کار به ضربات ششم و هفتم رسید و سرانجام ژاپن ( 4 ـ 3 ) برد ! در نیمه‌نهایی همان مسابقات تیم در دقیقه 85 از بحرین عقب افتاد . اما در دقیقه 90 به گل تساوی رسید و سرانجام ( 4 ـ 3 ) برد ! پس از کسب عنوان چهارمی در سال 2007 ، تیم فاتح مسابقات 2011 شد . در حالی که در مرحله گروهی تا دقیقه 2+90 از اردن عقب بود ، اما سرانجام  به تساوی ( 1 ـ 1 ) رسید . در بازی با سوریه با اشتباه مسلم‌داور ( محسن ترکی ) یک گل خورد و ده نفر نیز شد . اما سرانجام ( 2 ـ 1 ) پیروز . برد ( 3 ـ 2 ) در مرحله یک چهارم نهایی مقابل قطر در حالی بدست آمد که تیم ده نفره بود و ( 2 ـ 1 ) نیز عقب . پس از آن نوبت به برد مرحله نیمه نهایی در برابر کره‌جنوبی رسید . آن هم در شرایطی که کره‌جنوبی در دقیقه 120 به گل تساوی رسیده بود و از نظر روحی بسیار برتر از سامورایی‌های بود . با این حال عملکرد ژاپن در ضربات پنالتی خیره‌کننده بود و ( 3 ـ 0 )  پیروز شد . آخرین بازی ژاپن با برد ( 1 - 0 ) مقابل استرالیا همراه شد و چهارمین قهرمانی در آسیا . تا سامورایی ها به پرافتخارترین تیم تاریخ رقابت ها بدل شوند .   اختصاصی آسمونی

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره معرفی تیمهای جام ملت های آسیا 2019 ؛ ژاپن فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی تیمهای جام ملت های آسیا 2019 ؛ ژاپن» در کادر زیر بنویسید :
3 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید