کد مطلب:  46603 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
معرفی وزیر آموزش و پرورش تا نیمه اول شهریور

معرفی وزیر آموزش و پرورش تا نیمه اول شهریور

رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: وزیر آموزش و پرورش پس از بررسی از میان 6 نفر، تا نیمه اول شهریورماه معرفی می‌شود.
زمان مطالعه: 2 دقیقه
معرفی وزیر آموزش و پرورش تا نیمه اول شهریور - Introducing Minister of Education until the first half of Shahrivar
معرفی وزیر آموزش و پرورش تا نیمه اول شهریور - Introducing Minister of Education until the first half of Shahrivar
معرفی وزیر آموزش و پرورش تا نیمه اول شهریور - Introducing Minister of Education until the first half of Shahrivar

به گزارش آسمونی : محمود واعظی ، رئیس دفتر رئیس جمهور در حاشیه جلسه هیئت دولت با اشاره به انتخاب وزیر آموزش و پرورش، اظهار کرد: در ارتباط با وزیر آموزش و پرورش با توجه به اینکه ما باید مقدمات بازگشایی مدارس را آماده کنیم، طبیعی است که در این چند هفته گذشته مطالعاتمان روی گزینه‌های مختلف آغاز شده و بررسی می‌کنیم.



او ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش پس از بررسی از میان 6 نفر، تا نیمه اول شهریورماه معرفی می‌شود.

واعظی در پاسخ به سوالی درباره مذاکره با اروپا تصریح کرد: مذاکرات جدی‌تری با اروپا شده در کنار این مذاکرات صحبت‌هایی شده که بتوانیم به چارچوب‌هایی برسیم، و امیدواریم به بهره‌مندی از منافع برجام برسیم. اگر به جمع‌بندی نرسیم گام سوم را انجام می‌دهیم و در آن تردیدی نیست.

رئیس دفتر رئیس جمهور در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مذاکراتی با سازمان ملل برای رفع تحریم ظریف و حضور او با هیئت ایرانی در سازمان ملل شده است، گفت: بله. آقای تخت روانچی یک نامه اعتراضی جدی به دبیرکل سازمان ملل نوشته و از ایشان خواستند که موضوع را پیگیری کنند.

واعظی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا آقای روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت می‌کند و آیا تحریم‌های محدودیت جغرافیایی در آمریکا نیز مشمول رئیس جمهور می‌شود، گفت: اگر مشکل خاصی پیش نیاید حضور می‌یابند، من در مورد محدودیت‌ها چیزی نشنیدم از طرفی هم آنچه که مربوط به آقای ظریف است امیدوارم ایشان حتما به گونه‌ای باشد که در جلسه سازمان ملل حضور یابند و فکر کنم این جزو حقوق کشور‌ها مخصوصا وزیر خارجه است که بتواند در جلسات مهم سازمان ملل شرکت کند.



واعظی در خصوص توقیف نفتکش حامل نفت ایران، گفت: تمام اسنادی که لازم بود به دادگاه جبل الطارق ارسال شد و روند مثبت است.

او در پاسخ به سوالی در خصوص مسئله کشمیر، اظهار کرد: موضوعی که ما در خصوص همه مسلمانان داشته‌ایم این بوده است که باید تلاش کنیم مسلمانان در کشور‌هایی که زندگی می‌کنند همه از حقوق انسانی برخوردار باشند.

رئیس دفتر رئیس جمهور ادامه داد: با توجه به اینکه موضوع کشمیر موضوع اختلافی بین هند و پاکستان است و ما با هر دو کشور پاکستان و هند روابط صمیمانه و خوبی داریم و همواره توصیه کردیم که این دو کشور خویشتن داری کرده و برخوردشان با مسلمانان کشمیر موضعی از جایگاه احترام و حفظ حقوق آنان باشد؛ امیدوارم تنش موجود به سرعت برطرف شود.

واعظی گفت: رئیس جمهور فرانسه در این راستا فعالیت بیشتری دارد و مذاکرات ما با وی تقریباً تداوم داشته است و امیدواریم بتوانیم منافع ملت ایران را تامین کنیم و منافع کشور در برجام محقق شود.

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی وزیر آموزش و پرورش تا نیمه اول شهریور فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی وزیر آموزش و پرورش تا نیمه اول شهریور» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید