کد مطلب:  4765 
1 نظر
1 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
معرفی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار

معرفی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار

    رشته کامپیوتر عصر حاضر را مي توان عصر اطلاعات ناميد.زمينه ساز اين تحول جديد در صنعت نيمه هادي ها و در...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

 

 

رشته کامپیوتر

عصر حاضر را می توان عصر اطلاعات نامید.زمینه ساز این تحول جدید در صنعت نیمه هادی ها و در نتیجه رایانه است. در دنیای امـروز که دانش بشـری به سـرعت در حـال تحـول و دگـرگــونی میباشد علوم و صنـایع گوناگـون به طور شگفـت انگیزی به رایانه وابستـه است و استفـاده از امکانـات رایانه ای و ارتبـاط از طریق شبـکه های رایانه ای، افـق های جدیـدی در راه آن ها گستـرده است هنـرجویان این رشته در طی دوران تحصیـل با مبـانی کامپیـوتر، مبـانی برنامه سـازی ، سیستم عـامل نرم افزارهای کاربردی متداول ( مانند ) ، زبـان هـای برنامـه سـازی تحـت ویندوز و (مانند ویژوال بیسیک، پاسکال، بیسیک)، بانک های اطلاعاتی وبرنامه سازی تجاری با استفاده از نرم افزار ، تجزیه وتحلیل وطراحی سیستم های کامپیوتری، زبان تخصصی ، آشنایی با اطـلاعات تخصصی رایانه، طراحی مـدارات منطقـی پایه ، سخـت افزار و تکنولوژی رایـانه ، شبکه های کامپیوتری و ... آشنا می شوند.

 

رشته کاردانش مرتبط بااین رشته عبارت است از

تولید چند رسانه ای- صفحات وب- برنامه نویسی کامپیوتر- تصویرسازی کامپیوتر

 

زمینه های شغلی رشته مذکور عبارت است از:

مسئول کارگاه آموزش کامپیوتر- مسئول آرشیو نرم افزاری- برنامه ساز سیستم های کامپیوتری- فعالیت در کارگاه سخت افزار- راهبر سیستمهای کاربردی کامپیوتر- دستیار تولید کننده سیستم های کامپیوتری- نصاب و راهبر سایت کامپیوتری- راهبر روندهای کنترل فرایندهای صنعتی- سرپرست راهبری شبکه های محلی کامپیوتری

 

توانایی های لازم:
دانش آمـوزان علاقه منـد به این رشته باید از قدرت تجزیه و تحلیل خوبی برخوردار بوده و پایه ریاضی و فیزیک قوی داشته باشند. درصورت ادامه تحصیل در رشته کامپیوتر این رشته دارای چهار گرایش سخت افزار، نرم افزار، IT و علوم کامپیوتر می باشد.

 

گرایش سخت افزار:

جزء فیزیکی کامپیوتر است وشامل صفحه کلید، صفحه نمایش، چاپگر و دیسکها می باشد.

 

گرایش نرم افزار:

جزء غیرقابل لمس کامپیوتر است. نرم افزار برنامه ها و داده هایی است که به کامپیوتر فرمان می­دهد. معمولاً نرم افزارها سیستمی یا کاربردی می­باشند.

 

گرایش IT :

فنآوری اطـلاعات یا IT رشتـه ای است که دیگـر رشتـه هـا را می تواند پوشش دهد. منتهی از نظر عملیاتی یک رشته میان رشته ای بین کامپیوتر و صنایع برق می باشد.

 

علوم کامپیوتر:

پل ارتبـاطی دانش کامپیـوتر و دانش ریاضی می باشــد و مهمترین هدف آن دستیابی به بهترین الگوریتم­های موجود(روش حل مسئله) در کمترین زمان و با کمترین خطا و بیشترین دقت است. - فعالیت در کارگاه سخت افزار- راهبر سیستمهای کاربردی کامپیوتر- دستیار تولید کننده سیستم های کامپیوتری- نصاب و راهبر سایت کامپیوتری- راهبر روندهای کنترل فرایندهای صنعتی- سرپرست راهبری شبکه های محلی کامپیوتری

 

: برای دریافت مشاوره درباره معرفی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «معرفی رشته کامپیوتر گرایش نرم افزار» در کادر زیر بنویسید :
2 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید