کد مطلب:  54432  درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
13 جولای؛ روز جهانی سنگ

13 جولای؛ روز جهانی سنگ

13 جولای به عنوان روز جهانی سنگ نامگذاری شده است. در این بخش آسمونی با روز جهانی سنگ بیشتر آشنا می شوید.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ روز جهانی سنگ

تاریخ دقیق روز جهانی سنگ در سال میلادی 2021 برابر است با July 13

روز جهانی سنگ، روز بزرگداشت این ماده است که برای بقای انسان بسیار مهم است. از عصر حجر ، سنگ ها برای استفاده به عنوان سلاح و ابزار بسیار مهم بوده اند. هم چنین، فلزات و مواد معدنی موجود در سنگ ها برای تمدن بشری بسیار مهم هستند.

سنگ ها از نظر زمین شناسی و بر اساس خصوصیاتی مانند ترکیبات معدنی و شیمیایی، نفوذ پذیری، ذرات سازنده و اندازه ذرات دسته بندی می شوند. این خصوصیات فیزیکی نتیجه نهایی فرآیندهای تشکیل دهنده سنگ ها می باشد. با گذشت زمان، سنگ ها می توانند از یک نوع به نوع دیگر تبدیل شوند که به این فرایند چرخه سنگ گفته می شود.

از این رو تعاریفی که در تأسیس نامگذاری سنگ به کار رفته است صرفاً با نکات کم و بیش دلخواه انتخاب شده در یک مجموعه مداوم فارغ التحصیل مطابقت دارند.

چگونه روز سنگ را جشن بگیریم؟

شما به روش های مختلفی می توانید روز جهانی سنگ را جشن بگیرید. یکی از روش ها این است که کمی تحقیق در مورد انواع مختلف سنگ های سراسر کره زمین انجام دهید. شما می توانید این اطلاعات را با دوستان و خانواده خود به اشتراک بگذارید.

راه دیگر برای گرامیداشت روز جهانی سنگ، انجام یک پروژه هنری روی سنگ است. شما می توانید روی سنگ هایی که سطح صاف دارند تصاویر و طرح هایی که دوست دارید بکشید.

: برای دریافت مشاوره درباره 13 جولای؛ روز جهانی سنگ فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «13 جولای؛ روز جهانی سنگ» در کادر زیر بنویسید :

3 * 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید