کد مطلب:  52547 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
4 آوریل ، روز جهانی جنگ بالش ها

4 آوریل ، روز جهانی جنگ بالش ها

«بالش ها بالا! حالا بزن!». این جمله احتمالا تکراری‌ترین جمله امروز اهالی حدود 115 کشور دنیا باشد. چرا که طبق یک رسم نانوشته، آنها دور هم جمع می شوند تا در «روز
زمان مطالعه: 1 دقیقه

روز جهانی جنگ بالش ها - International Pillow Fight Day

«بالش ها بالا! حالا بزن!». این جمله احتمالا تکراری‌ترین جمله امروز اهالی حدود 115 کشور دنیا باشد. چرا که طبق یک رسم نانوشته، آنها دور هم جمع می شوند تا در «روز جهانی جنگ بالش‌ها» همدیگر را حسابی با بالش بنوازند. جنگی پر از خنده و تفریح که جز چندین کیلو پر به آسمان پرتاب شده، هیچ تلفات دیگری ندارد.
چند سالی است که یکی از روز های هفته نخست ماه آوریل را به عنوان روز جنگ با بالش نام گذاری کرده اند و مردم سراسر جهان بالش به دست به خیابان ها و مراکز عمومی شهر های بزرگ می آیند و با آغاز این جشن بالش های خود را به سمت یکدیگر پرتاب می کنند.
روز جهانی جنگ با بالش 
 

هدف برگزارکنندگان، ایجاد جنبشی فراگیر و غیر تجاری برای ارتباط بیشتر شهروندان است و البته شادی و تفریح در چهارچوب یک برنامه نامتعارف و هیجان انگیز.

آنها باور دارند این مراسم، فرصتی است برای دوری از تلویزیون، اینترنت و سایر وسایل مدرنی که باعث خلوت گزینی انسان شده و روابط اجتماعی او را محدود کرده است.

امروزه در بیش از 115 کشور دنیا مردم با بالش های خود برای برگزاری مراسم جنگ بالش ها به مراکز شهر ها می آیند و این جشن از جایگاه ویژه ای نزد آن ها برخوردار است.

نظر خود را درباره «4 آوریل ، روز جهانی جنگ بالش ها» در کادر زیر بنویسید :
5 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید