کد مطلب: 5999 درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
گشایش نمایشگاه بین المللی نفت با حضور نمایندگان 32 کشور

گشایش نمایشگاه بین المللی نفت با حضور نمایندگان 32 کشور

1393/02/17 نوزدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور وزیر نفت، سفیران چند کشور خارجی، برخی...
زمان مطالعه: 2 دقیقه

1393/02/17

نوزدهمین نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی با حضور وزیر نفت، سفیران چند کشور خارجی، برخی نمایندگان مجلس و سازندگان داخلی و سرمایه گذاران خارجی گشایش یافت.

به گزارش آسمونی به نقل از پایگاه اراده ملی ، این نمایشگاه با حضور 800 شرکت خارجی از دیروز تا 19 اردیبهشت در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی تهران برگزار می شود.

22 کشور فعال و صاحب فناوری در عرصه انرژی، از جمله استرالیا، الجزایر، اتریش، بلژیک، کانادا، فرانسه، آلمان، چین، عراق، ایتالیا، ژاپن، کره جنوبی، کره شمالی، مالزی، لهستان، رومانی، ترکیه، اسپانیا، سویس، تایلند و انگلستان برای حضور در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی به تهران آمده اند .

عمده شرکت‌های خارجی حاضر در این نمایشگاه در حوزه پیمانکاری، مهندسی مشاور، تولیدکنندگان تجهیزات، فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی، تولیدکنندگان فراورده‌های نفتی و سرمایه گذاری فعالیت می کنند.

فضای درخواست شده از جانب 800 شرکت خارجی در این دوره از نمایشگاه صنعت نفت نسبت به دوره قبل 120 درصد رشد داشته، به طوری که دو هفته پیش از شروع این نمایشگاه دیگر هیچ فضایی برای واگذاری به شرکت‌کنندگان باقی نمانده است.

در این نمایشگاه بیش از 1200 شرکت داخلی حضور دارند که زیرگروه‌های تخصصی همچون، پیمانکاران عمومی، مهندسان مشاور، مراکز پژوهشی وآموزشی، خدماتی (فنی و بازرگانی)، بهینه‌سازی مصرف سوخت، پیمانکاران ساختمان و نصب، شرکت‌های فناوری، سازندگان تجهیزات و قطعات مرتبط با صنعت نفت و تولید‌کنندگان و صادرکنندگان فراورده‌های نفتی، پتروشیمی و شیمیایی دارند.

نمایشگاه نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی امسال جزء پنج نمایشگاه نفتی معتبر و بزرگ دنیا به شمار می‌آید و قرار است بیش از 40 رسانه بین‌المللی که در ایران دفتر دارند، این رخداد مهم و گسترده را پوشش دهند.

ایران به عنوان دومین تولیدکننده نفت در کشورهای عضو اوپک، با در اختیار داشتن 11 درصد از کل ذخایر نفت جهان و 18 درصد از ذخایر گاز طبیعی، هر ساله میزبان نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی است که از نظر گستردگی و شمار شرکت‌کنندگان در زمره پر اهمیت‌ترین نمایشگاه‌های تخصصی در حوزه صنعت نفت و گاز جهان به شمار می‌آید.

وزیر نفت در نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت : شر تحریم‌ها را از سر مردم باز می‌کنیم

نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی صبح امروز (سه‌شنبه) آغاز به کار کرد.

بیژن زنگنه، وزیر نفت در افتتاحیه نمایشگاه با تاکید بر این‌که صنعت نفت ایران ثابت کرده است در سخت‌ترین شرایط و جاده‌های سنگلاخی به راه خود ادامه می دهد، تاکید کرد: عقل سلیم حکم می‌کند انسان در مسیر ساخت و بدون مانع به راه خود ادامه دهد و به همین منظور شر تحریم را از سر مردم کم خواهیم کرد.

او با تاکید بر برنامه‌های توسعه‌ای صنعت نفت گفت: تمام برنامه‌های در نظر گرفته شده از سوی دولت یازدهم با احتساب این است که شرایط تحریم ادامه داشته باشد و این گونه نیست که برخی معتقدند ما برنامه هایمان را برای پس از تحریم آماده کرده‌ایم اما عقل حکم می‌کند به دنبال برطرف کردن تحریم ها باشیم تا در مسیری هموار برنامه‌های خود را پیاده کنیم.

وی با تاکید بر عزم جدی این وزارتخانه برای شفاف شدن معاملات و مناقصات نفتی گفت: به عنوان وزیر نفت تضمین می‌کنیم هر کس شرافتمندانه وارد عرصه شود از او حمایت می‌کنم و با شفاف کردن عرصه رقابت به دنبال برچیدن بساط رانت خواری در صنعت نفت هستیم.

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «گشایش نمایشگاه بین المللی نفت با حضور نمایندگان 32 کشور»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

9 - 5 = ?