کد مطلب:  50859 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واکنش موسیقیدان بین‌المللی به لغو کنسرت‌ها

واکنش موسیقیدان بین‌المللی به لغو کنسرت‌ها

آهنگساز و رهبر بین‌المللی ارکستر ایران در واکنش به اقدام برخی از هنرمندان به لغو کنسرت‌ها و تحریم برخی از رویدادها عنوان کرد: تعطیلی موسیقی بیشترین زیان را به
زمان مطالعه: 1 دقیقه
واکنش موسیقیدان بین‌المللی به لغو کنسرت‌ها
واکنش موسیقیدان بین‌المللی به لغو کنسرت‌ها

واکنش موسیقیدان بین‌المللی به لغو کنسرت‌ها - International musician's reaction to cancellation of concerts

به گزارش آسمونی : علی رهبری آهنگساز و رهبر ارکستر بین المللی ایرانی که در سال 1394 برای رهبری ارکستر فیلهارمونیک چین به شهر پکن دعوت شده بود و در همان سال ارکستر فیلهارمونیک چین را در کنار ارکستر سمفونیک تهران در تالار وحدت رهبری کرد، اکنون برای رهبری چند کنسرت با ارکسترهای مختلف به کشور چین دعوت شده است.

هنر ارتباطی به سیاست ندارد

وی عنوان کرد: این کنسرت ها از شهر شانگهای شروع خواهند شد. کشور چین که بودجه قابل توجهی برای موسیقی کلاسیک در نظر گرفته است دارای چندین ارکستر بزرگ سمفونیک در سطح جهانی میباشد و علاوه بر رهبران مشهور خودش از رهبران و سولیست های بین المللی نیز برای رهبری ارکسترهایش دعوت بعمل می‌آورد.

 وی درباره این دعوتنامه های هنری و ارزش آن در جهان امروز موسیقی گفت: این نوع دعوت ها خیلی خیلی مهم هستند و هیچ ارتباطی به روابط سیاسی ندارند و با دستمزدهای بسیار بالا انجام می‌شوند.

تعطیل کردن موسیقی کار درستی نیست

رهبری در ادامه و در واکنش به اقدام لغو کنسرت ها توسط برخی هنرمندان گفت: وقتی موضع کیهان کلهر را در این مورد فهمیدم و بیانیه او را خواندم لذت بردم و باید بگویم که من با او موافقم و موسیقی در هیچ شرایطی نباید تعطیل شود.

وی افزود: من شخصا یک بار در جشنواره  فجر شرکت کرده ام و به علت بی هدفی و بی برنامه گی علاقه ای به شرکت در این رویداد را ندارم اما باید بگویم که دوستان عزیزم در ایران، اگر قرار باشد هر روز برای هر اتفاقی مراسم موسیقیایی را به هر شکلی کنسل کنیم فقط به فقط به موسیقی و موسیقیدان ها لطمه خواهیم زد.

این موسیقیدان بین المللی ایران افزود:‌ در سال 1979 یعنی 41 سال پیش کنسرت های من در  ایالات متحده در شهرهای بوستون، شیکاگو، دیتروید و کلیولند توسط کولومبیا ارتیتس در نیویورک برنامه ریزی شده بود که بخاطر بروز مشکلات سیاسی بین ایران و آمریکا این کنسرت کنسل شد. و این حادثه روی من تا به امروز بقدری اثر منفی گذاشته با وجود 3 بار دعوت مجدد دیگر علاقه ای به رهبری در امریکا را نداشتم.

در روزهای اخیر به واسطه شرایط خاص اجتماعی و اندوهی که در میان مردم وجود داشت برخی از هنرمندان موسیقی در همدردی با مردم، اقدام به لغو کنسرت های خود کردند و برخی هم مانند کیهان کلهر اقدام به تعطیلی کنسرت‌ها را عدم توجه به زحمات 40 ساله هنرمندان و مخاطبان دانسته و در حمایت از موسیقی برنامه های خود را طبق برنامه اعلامی برگزار کردند.

نظر خود را درباره «واکنش موسیقیدان بین‌المللی به لغو کنسرت‌ها» در کادر زیر بنویسید :
4 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید