مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  52933 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
25 آوریل؛ روز جهانی مارکونی

25 آوریل؛ روز جهانی مارکونی

روز جهانی مارکونی یک رویداد 24 ساعته رادیو آماتوری است که به مناسبت تولد گولیلمو مارکونی در 25 آوریل برگزار می‌شود.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

تاریخ 25 آوریل هر سال روز جهانی مارکونی (International Marconi Day) است.

آسمونی: گولیلمو مارکونی متولد 25 آوریل 1874 بود. او مهندس برق ایتالیایی و دریافت‌کننده جایزه نوبل بود که در گسترش سیستم بی‌سیم تلگرافی یا همان رادیو تأثیر بسیاری داشت. مارکونی رئیس فرهنگستان ایتالیا و عضو شورای عالی فاشیستی ایتالیا بود.

گولِلمو مارکونی در شهر بولونیای ایتالیا زاده شد. وی دومین پسر خانوادهٔ جوزپه مارکونی[2] و آنی جیمسون بود که از اشراف و سرشناسان ایتالیا به‌شمار می‌رفتند. مادرش، آنی، دختر اندرو جیمسون از نوادگان دافنه در وکسفورد ایرلند بود.

مارکونی به‌طور خصوصی درس خواند و تحصیلاتش را زیر دست آموزگاران کارکشتهٔ ایتالیایی در بولونیا و فلورانس ادامه داد. در جوانی علاقهٔ زیادی به فیزیک و الکترونیک داشت و کارها و پژوهش‌های کسانی مانند ماکسول، هرتز و دیگران را مطالعه می‌کرد.

در 1895 آزمایش‌هایش را در آزمایشگاه پدرش در پونتکیو آغاز کرد و نخستین سیگنال‌های رادیویی تلگراف بی‌سیم را در فاصلهٔ یک و نیم مایلی مخابره کرد.

در 1896 مارکونی تجهیزات آزمایشگاهی خود را به انگلستان برد و در آنجا با سر ویلیام پریس، سرمهندس الکترونیکِ ادارهٔ پست آشنا شد و پس از یک سال، اختراع سیستم تلگراف بی‌سیم را به نام خود ثبت کرد.

وفقیت آزمایش‌ها و رونمایی‌های مارکونی، تمایل عموم را به کاربردهای فناوری جدید افزایش داد. به‌همین دلیل، او تصمیم گرفت تا شرکتی برای توسعه‌ی فناوری و تجاری کردن آن تأسیس کند.

شرکت مارکونی به‌نام Wireless Telegraph and Signal Company تأسیس شد و فرصت جذب سرمایه برای آزمایش‌های بیشتر را فراهم کرد. اولین سرمایه‌ها نیز از طریق بانک دریافت و آزمایش‌های پیشرفته‌تر مارکونی شروع شدکه سر انجام نخستین سیستم های رادیویی را در بازار عرضه کرد و با موفقیت بسیاری مواجه شد.

 

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره 25 آوریل؛ روز جهانی مارکونی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «25 آوریل؛ روز جهانی مارکونی» در کادر زیر بنویسید :
4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید