مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  9780 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
29 آوریل؛ روز جهانی رقص

29 آوریل؛ روز جهانی رقص

29 آوریل از سوی یونسکو به عنوان روز جهانی رقص انتخاب شده است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
روز 29 آوریل، از سوی یونسکو روز جهانی رقص نام‌گذاری شده. هدف از این نام‌گذاری ارج نهادن به رقص به عنوان زبانی جهانی است؛ زبانی که انسان‌ها را در صلح و دوستی به هم نزدیک می‌کند. از سال 1982 هر ساله یک شخصیت رقص برجسته برای نوشتن پیام برای روز جهانی رقص انتخاب می‌شود. ITI همچنین یک رویداد پرچمدار را در یک شهر میزبان منتخب ایجاد می‌کند، که در آن اجراهای رقص، کارگاه‌های آموزشی، پروژه‌های بشردوستانه و سخنرانی‌های انجام شده توسط سفیرها، مقامات، شخصیت‌های رقص و پیام برگزیده نویسنده برای آن سال برگزار می‌شود. در ادامه مطلب آسمونی با روز جهانی رقص آشنا می شویم.
 
29 آوریل، روز جهانی رقص
29 آوریل، روز جهانی رقص

علت انتخاب 29 آوریل به عنوان روز جهانی رقص

 در حقیقت علت انتخاب این روز به عنوان روز جهانی رقص این است که 29 آوریل روز تولد ژان ژرژ نوور است که تحولی عظیم در باله به وجود آورده؛ رقصنده و طراح رقص بزرگ فرانسوی قرن هجدهم در زدودن تجملات اشرافی باله و متناسب کردن آن با روح عصر روشنگری نقشی مهم ایفا کرد. این روز از سال 1982، به پیشنهاد کمیته‌ی بین‌المللی رقص یونسکو، «روز جهانی رقص» نام گرفت.

کمتر فرهنگی را می‌توان یافت که رقص خاص خودش را نداشته نباشد و این هنر و فعالیت شورانگیز آدمی در آن والا و محبوب به شمار نیاید.

رقص کردی
رقص کردی

این روز برای کسانی که می‌توانند ارزش و اهمیت هنر رقص هنری را ببینند، جشن می‌گیرند و به عنوان یک بیدارکننده برای دولت‌ها، سیاستمداران و نهادهایی عمل می‌کنند که هنوز ارزش آن را برای مردم نشناخته‌اند. تنوع فرهنگی پس از شاخصه‌ای مانند زبان، از جمله در رقص‌های متفاوت و رنگارنگ اقوام و ملت‌ها جلوه یافته است.

راه دوری نرویم،‌ رقص‌های لری و کردی و آذری و گیلکی خودمان و تفاوت‌های غنابخش آنها نمونه‌های خوبی در این زمینه‌اند. هر سال، جز در کشورهای معدودی چون جمهوری اسلامی ایران، برنامه‌های گوناگون و متنوعی به این مناسبت برگزار می‌شود.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره 29 آوریل؛ روز جهانی رقص فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «29 آوریل؛ روز جهانی رقص» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید