کد مطلب: 40728 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
طریقه نصب ایزوگام روی پشت بام

طریقه نصب ایزوگام روی پشت بام

طریقه نصب ایزوگام روی پشت بام به گزارش آسمونی ایزوگام یکی از مهمترین پوشش هاي ساختمانی برای پشت بام هست که...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

طریقه نصب ایزوگام روی پشت بام

طریقه نصب ایزوگام روی پشت بام
طریقه نصب ایزوگام روی پشت بام

به گزارش آسمونی ایزوگام یکی از مهمترین پوشش های ساختمانی برای پشت بام هست که باید انجام شود در ادامه با آموزش نصب ایزوگام در پشت بام منزل ما را دنبال نمایید.

به گزارش تالاب مصرف عایق رطوبتی در صنعت ساختمان روزبه روز اکثر میشود. این امر به عللی چون سرعت، سهولت و دقت در نصب و عمر طولانی تر آن نسبت به روش های قدیمی تر و همین طور حفظ محیط زیست صورت میگیرد.

نصب بخش زیاد ای از کار ایزولاسیون را تشکیل می‌دهد، بدین معنی که عایق رطوبتی با برترین کیفیت ساخت در صورتی که به طریقه صحیح نصب و نگه داری نشود انتظار مصرف کننده را برآورده نخواهد کرد و کاملا بی ارزش هست.

به گزارش آسمونی شیوه ها و اصول نصب در انواع عایقهای رطوبتی پیش ساخته که به صورت رول مورد مصرف در بام می باشد بسیار گسترده و متفاوت هست. در ذیل بطور خلاصه تنها به چند نکته اشاره می‌شود.

عایقهای رطوبتی توسط روش جوش مشعل و به طور کلی به دوروش پهن کردن به صورت آزاد یا اتصال کامل با سطح زیرین نصب میشوند. در روش پهن کردن به صورت آزاد فقط لبه ها به هم متصل میشوند، کناره ها و پیرامون آن با روش های ویژه ای پلمب میشوند. روش معمول در ایران اتصال کامل با سطح زیرین ا ست.

به گزارش آسمونی وسایل مورد نیاز جهت نصب بطور کلی یکسان هست و به طور جزئی کاملا ابتکاری هست. این وسایل عبارتند ا ز: گاز مایع (کپسول)، شعله اکران کن (به صورت تک شعله و چند شعله وجود دارد)، کمچه و ماله، تیغ موکت بری، فندک جرقه ای، دستکش نسوز، تیغه لاستیکی دسته دار، جارو، کفش کف صاف.

installing-a-rubble
installing-a-rubbleآموزش نصب ایزوگام روی پشت بام

- ابتدا باید سطح پشت بام بوسیله جارو و شستشو نظافت شود.

- ترک ها در صورتیکه بزرگتر از یک سانتیمتر باشند با خمیر ماستیک و یا سیمان پر می شوند.

- در صورت نیاز (شوره شدن یا صیقلی نبودن زیر کار)  در هر متر مربع 500 گرم خمیر پرایمر می زنیم.

- پس از خشک شدن کامل خمیر بطوریکه به دست نچسبد کار را ادامه میدهیم.

- اندازه گیری از محل ناودان شروع می شود.سطح کار  را به فاصله های عرضی 90 سانتیمتر علامت گذاری می کنیم.

- یک تکه لایه به ابعاد 50*50 بصورت قیفی داخل ناودان نصب می کنیم.

- در جلو ناودان یک متر لایه نصب میکنیم.

- زیر هر کدام از منابع آبی مثل چیلر یا کولر تک لایه های دو متری نصب می شود.

- لایه اصلی را باز و مقابل ناودان شروع یه نصب می نماییم.در زمان اجرا باید رول ایزوگام را که طول آن 10 متر است باز کرده و به دو قسمت 5 متری از دو طرف جمع کرده و از نقطه وسط شروع به نصب میکنیم.

دلیل این کار این است که اگر از یک سر لایه شروع به نصب کنیم خط تنظیم آن تراز نمیشود و لایه کج نصب می شود.

- بصورت چپ و راست حرکت میکنیم بصورتیکه عایق ردیف چپ و راست لایه نصب شده لبه های آن را به مقدار 10 سانتیمتر  پوشش میدهد .

- همپوشانی دو لایه کنار هم باید 10 سانتیمتر باشد.

قسمتی که باید با مشعل گرم شود با نایلون پوشیده شده است.اگر نایلون ضخیم باشد باید کنده شود و اگر نازک باشد باید با حرارت بیش از حد نیاز داده شود باعث سوختن تیشو و پلی استر داخل لایه می گردد.

همچنین در صورتیکه کمتر از حد معمول حرارت داده شود عایق کاملا به سطح کار نچسبیده و باعث نفوذ آب و رطوبت زیر عایق میگردد.

- پس از حرارت دادن و تنظیم عایق در محل مورد نظر از نقطه و سط عرض آن با فشار پا یا دست , لایه را به دو طرف هدایت و صاف میکنیم بطوریکه چین و چروک و هوا گرفتگی ایجاد نشود و مطمئن شویم که عایق به سطح مورد نظر کاملا چسبیده است.آخرین مرحله , جوشکاری همپوشانی های عایق نصب شده است که باید با دقت فراوان با شعله کم مشعل و به کمک کمچه انجام شود.

- برای باز کردن بعضی از رول های عایق که دچار چروک خوردگی شده یا اصطلاحا پاشنه داده و پایین رول لایه به هم چسبیده است باید بوسیله مشعل حرارت داده شود و به آرامی باز شود , در غیر اینصورت باعث پارگی عایق می شود.

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

ثبت نظر درباره «طریقه نصب ایزوگام روی پشت بام»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

4 + 9 = ?