کد مطلب:  53510 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ذرت‌های آلوده به الکل تبدیل می‌شود

ذرت‌های آلوده به الکل تبدیل می‌شود

رییس سازمان ملی استاندارد ایران گفت: مطابق دستور رئیس جمهوری در ستاد مقابله با کرونا، ذرت‌های آلوده دامی امحا نشده و برای رفع بخشی از مشکلات بهداشتی مردم تبدیل الکل می‌شوند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ذرت‌های آلوده به الکل تبدیل می‌شود - Infected corn becomes alcohol
ذرت‌های آلوده به الکل تبدیل می‌شود - Infected corn becomes alcohol
ذرت‌های آلوده به الکل تبدیل می‌شود - Infected corn becomes alcohol

به گزارش آسمونی : «نیره پیروزبخت» امروز (سه شنبه) در نشست خبری در محل سازمان ملی استاندارد ایران افزود: تبدیل ذرت‌های آلوده به الکل، با نظارت وزارت بهداشت اجرایی خواهد شد.

 28 بهمن ماه پارسال پیروزبخت با اشاره به محموله ای از این ذرت ها که در گمرک بندر امام خمینی مانده بود، افزود:‌ در نهایت با دستور رئیس‌جمهوری مبنی بر ارجاع یا امحای محموله، بخش کوچکی از آن به کشوری غیر همسایه (که شاخص‌های استاندارد آن کشور مشکلی در پذیرش این ذرت‌ها نداشت) ارسال شد که آن را استفاده یا تبدیل کنند.

ماجرای ذرت‌های آلوده وارداتی به کشور در مرداد ماه 1398 به دنبال اظهارات یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نگرانی‌ها و واکنش‌های بسیاری را به دنبال داشت و در فضای رسانه‌ای کشور سر و صدای زیادی به پا کرد.

موضوعی که گفته می‌شود واردات آن به اواخر 1396 برمی‌گردد و بعد از حدود یک سال و نیم با حل نشدن مشکل، دوباره مطرح شده است.

آنطور که منابع مختلف گزارش کرده‌اند به واردات 513 هزار تن ذرت که طی سال‌های 1392 تا 1395 از سوی شرکت‌های عمدتا خصوصی بر می گردد و از این میزان 368 هزار تن با گرفتن تاییدیه و گواهی سلامت ترخیص و توزیع اما حدود 145 هزار تن از آنها مغایر با استاندارهای لازم و حاوی سمی به نام آفلاتوکسین تشخیص داده شد و از خروج آنها از بندرامام خمینی (ره) جلوگیری به عمل آمد.

: برای دریافت مشاوره درباره ذرت‌های آلوده به الکل تبدیل می‌شود فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «ذرت‌های آلوده به الکل تبدیل می‌شود» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید