افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تصویب شد / حداقل حقوق یک میلیون و 516 هزارتومان | آسمونی
کد مطلب: 42654 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تصویب شد / حداقل حقوق یک میلیون و 516 هزارتومان

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تصویب شد / حداقل حقوق یک میلیون و 516 هزارتومان

به گزارش آسمونی:به پیشنهاد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امروز در جلسه هیات وزیران با موضوع افزایش...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تصویب شد / حداقل حقوق یک میلیون و 516 هزارتومان
افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تصویب شد / حداقل حقوق یک میلیون و 516 هزارتومان

به گزارش آسمونی:به پیشنهاد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، امروز در جلسه هیات وزیران با موضوع افزایش مستمری‌های بازنشستگی، ازکارافتادگی و مجموع مستمری بازماندگان مشمولان قانون تامین اجتماعی که تا پایان سال 97 برقرار شده است مطرح و تصویب شد.

محمد شریعتمداری گفت: براساس مصوبه پایان سال 1397 شورای عالی کار و تصمیمات اتخاذ شده در سازمان تامین اجتماعی، هیات دولت افزایش مستمری ماهانه مستمری بگیران سازمان مذکور را مصوب کرد.

به گفته وی و بر این اساس، از یکم فروردین سال 98 مستمری کلیه دریافت کنندگان حداقل مستمری به میزان یک میلیون و 516 هزار و 881 تومان   ( معادل 36/5درصد رشد نسبت به مستمری سال قبل ) و برای سایر سطوح به میزان 13 درصد مستمری آنان در پایان اسفند سال 97 به علاوه مبلغ ثابت 261 هزار و 147 تومان افزایش می‌یابد.

شریعتمداری افزود: افزایش مستمری سایر افرادی که مستمری آن‌ها به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه برقرار شده است، به ترتیب براساس افزایش‌های مذکور و به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه آنان محاسبه و پرداخت خواهد شد.

محمدحسن زدا، سرپرست سازمان تامین اجتماعی پیش از این در این باره توضیحاتی ارائه و درباره افزایش حقوق مستمری بگیران و بازنشستگان سازمان تامین اجتماعی در سال جاری اظهار کرده بود: دو گروه مستمری بگیر و بازنشسته داریم که حداقلی بگیران و سایر سطوح است.

وی همچنین گفته بود که برای حداقلی بگیران که قانون تعیین تکلیف می‌کند و طبق مصوبه شورای عالی 36.5 درصد به حقوق آنها اضافه می‌شود. به عبارتی دیگر افرادی که سال گذشته دریافتی شان یک میلیون  و 100 هزار تومان بود امسال به یک میلیون و  500 هزار تومان می‌رسد.

زدا با اشاره به میزان افزایش گروه دوم یعنی سایر سطوح درآمدی اظهار کرده بود: سایر سطوح درآمدی اشخاصی هستند که بیش از یک میلیون و 200 هزار تومان دریافتی دارند. با احتساب افزایش 13 درصدی به علاوه 261 هزار تومان نقد، اگر شخصی دریافتی‌اش دو میلیون تومان در سال گذشته بوده، امسال به دومیلیون و 521 هزار تومان می‌رسد. اگر دریافتی شخصی سه میلیون تومان بوده به سه میلیون و 651 هزار تومان می‌رسد و اگر چهار میلیون تومان بوده به چهارمیلیون و 781 هزار تومان می‌رسد.

منبع: ایسنا

www.Asemooni.com

: برای دریافت مشاوره درباره افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تصویب شد / حداقل حقوق یک میلیون و 516 هزارتومان فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

ثبت نظر درباره «افزایش حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی تصویب شد / حداقل حقوق یک میلیون و 516 هزارتومان»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

5 + 6 = ?