کد مطلب: 43073 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
افزایش حمایت آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ

افزایش حمایت آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ

به گزارش آسمونی:بر اساس نتایج نظرسنجی اخیر، تعداد آمریکایی‌هایی که خواهان استیضاح دونالد ترامپ هستند به 45...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:بر اساس نتایج نظرسنجی اخیر، تعداد آمریکایی‌هایی که خواهان استیضاح دونالد ترامپ هستند به 45 درصد رسیده است.

به‌ نقل از خبرگزاری رویترز، این‌ در حالی است که در اوایل ماه آوریل نتایج نظرسنجی پایگاه نظرسنجی Iposos و خبرگزاری رویترز نشان می‌دهند که میزان حمایت از استیضاح دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا 40 درصد بود.

در این میان 42 درصد اعلام کرده‌اند که ترامپ نباید استیضاح شود و دیگران نیز هیچ نظری در این زمینه نداشتند.

بر اساس آخرین نظرسنجی‌ انجام شده، حمایت از استیضاح ترامپ بیشتر در میان طرفداران دموکرات و مستقل‌ها است.

57 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اعلام کرده‌اند که تحقیقات درباره رئیس جمهوری آمریکا باید درباره امور دیگر مهم دولتی نیز انجام شود.

نتایج این نظرسنجی در حالی منتشر می‌شود که به تازگی فعالان آمریکایی به همراه دو قانونگذار دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا اقدام به تحویل امضای 10 میلیون نفر در پای عریضه‌های درخواست آغاز روند استیضاح دونالد ترامپ به کنگره کردند.

از سوی دیگر دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرده است که تحقیقات رابرت مولر، بازرس پرونده تحقیق درباره ارتباط کمپین انتخاباتی ترامپ با روسیه نشان دهنده این است که او از اتهاماتش تبرئه شده است.

اما دموکرات‌ها بر این باور هستند که با این حال تحقیقات مولر نشان می‌دهد که احتمالاً ترامپ در برخی از موارد مرتکب ممانعت از اجرای عدالت شده است.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که 32 نفر از اعضای کنگره بر این باور هستند که گزارش مولر منصفانه بوده است اما 47 درصد مخالفت خود را با آن اعلام کرده‌اند.

میزان محبوبیت ترامپ در این نظرسنجی همانند نتایج نظرسنجی ماه گذشته است. 39 درصد از شرکت کنندگان اعلام کردند که آنها ترامپ را تایید می‌کنند و 55 درصد نیز مخالف آن هستند.

این نظرسنجی به صورت آنلاین به زبان انگلیسی در سراسر آمریکا صورت گرفته است. 1006 نفر بزرگسال در آن شرکت کرده‌اند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

معرفی نویسنده:

تحصیلکرده رشته زبان انگلیسی و علاقمند به اخبار و موضوعات روز ایران و جهان، تازه ترین نوشته های من در بخش اخبار آسمونی منتشر میشه

ثبت نظر درباره «افزایش حمایت آمریکایی‌ها از استیضاح ترامپ»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 6 = ?