کد مطلب:  50187 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
افزایش تعداد قضات بازداشتی پرونده طبری ؛ یک قاضی دیگر بازداشت شد

افزایش تعداد قضات بازداشتی پرونده طبری ؛ یک قاضی دیگر بازداشت شد

سخنگوی قوه قضاییه از بازداشت یک قاضی دیگر در ارتباط با پرونده اکبر طبری خبر داد و گفت که تاکنون در این پرونده جمعا سه قاضی بازداشت شده‌اند.
زمان مطالعه: 3 دقیقه
افزایش تعداد قضات بازداشتی پرونده طبری - Increased number of detained judges in Tabari case
افزایش تعداد قضات بازداشتی پرونده طبری - Increased number of detained judges in Tabari case
افزایش تعداد قضات بازداشتی پرونده طبری - Increased number of detained judges in Tabari case

به گزارش آسمونی : غلامحسین اسماعیلی درنشست خبری امروز (سه شنبه) 10 دی ماه با اهالی رسانه ضمن تبریک فرارسیدن میلاد حضرت عیسی مسیح و آغاز سال نو میلادی و تولد حضرت زینب (س) و روز پرستار و تسلیت دو نوجوان کولبر (برادران خسروی)، گفت: امیدوارم این حادثه تلخ آخرین حادثه‌ای باشد برای کسانی که برای به دست آوردن نان حلال سخت ترین شغل و کم مزدترین کار را دارند.وی افزود: قاچاقچیان عمده و سازمان یافته بدانند اگر دیروز بارش برف و سرمای زمستان جسم «فرهاد» و «آزاد» را اسیر خود کرد، با اقتدار دستگاه قضا و ضابطان قوه قضاییه ان‌شاءالله آتش اجرای عدالت دامن قاچاقچیان عمده را می‌گیرد و در اجرای رهنمود رهبری ضمن به آتش کشیدن کالاهای قاچاق، این قاچاق جسم قاچاقچیان را در بر می گیرد و دست قاچاقچیان را از بن و ریشه قطع خواهد کرد.

وی افزود: مشکل ما در قاچاق، مررنشینان و کولبران نیستند بلکه صادرات و واردات گمرکات و اقدامات گسترده قاچاقچیان است که تولید داخلی را فلج کردند. دولت و دستگاه‌های متولی باید وظیفه خود در جلوگیری از قاچاق کالا و شناسایی قاچاقچیان را انجام دهند. من اعلام می کنم که سیاست کیفری قوه قضاییه در رسیدگی به این پرونده‌ها، مجازات قاطع و بازدارنده و افزایش هزینه ارتکاب جرم است. عزیزان احکامی صادر کنند که برای مرتکبین قاچاق هزینه سنگین داشته باشد.

و همچنین با اشاره به روز 9 دی، گفت: مردم با حضور خود در صحنه فتنه سال 88 را خاموش کردند و حضور مردم ما در صحنه‌های نظام و انقلاب، همیشه باعث اقتدار و صلابت و پایداری نظام مقدس جمهوری اسلامی است.اسماعیلی افزود: در 9 ماهه اول امسال در ارائه خدمت بی منت به مردم با دستور صادره از ناحیه ریاست قوه مبنی بر توسعه ملاقات های مردمی، 83 هزار ملاقات مردمی انجام شد و مردم توانستند با مدیران قضایی مشکلات خود را مطرح کنند. این نشست‌ها برای اطلاع و اقدام است. این ملاقات‌ها نسبت به سال گذشته 100 درصد افزایش یافته است.

سخنگوی قوه قضائیه افزود: رییس قوه قضاییه پنج شنبه سفری به البرز دارند. در این استان که یکی از استان‌های مهم است تلاش می‌شود در حل مشکلات قدم برداریم. همچنین فراخوان شده تا تمام دادگستری‌ها و دادستان‌ها که صبح جمعه در یک نشست تخصصی در تدابیری برای رسیدگی به پرونده‌های معوق و دادن عیدی خدمت به این مردم اتخاذ کنند.

وی افزود:رییس قوه دستورالعملی را برای رسیدگی به پرونده های معوق صادر کردند و به استان‌ها هم اعلام شد.

اسماعیلی گفت: گلایه ما این است که واحدهای درون سازمانی در سازمانها و شهرداری‌ها و وزارت خانه‌ها و ... آنگونه باید وظایف خود را انجام نمی دهند. در درون قوه قضاییه پرداختن به عیوب و اشکالات سایر دستگاه‌های اجرایی مانع آن نشده که ما به عیوب خود نپردازیم. قبول داریم اگر سوزنی به خود میزنیم باید جوالدوزی به دیگری بزنیم. اهتمام جدی را برای بازرسی های درون دستگاهی از قوه قضاییه و شناسایی اشکالات داخل قوه و پرداختن به خود را مدنطر داریم.

وی افزود: بازرسی‌ها اولین مرجعی هستند که باید پیشگیری کنند اما بیشترین کشف جرم را توسط نهادهای نظارتی برون سازمانی داشتیم.

وی با بیان اینکه سازمان ثبت رورانه خدمات میلیونی به مردم ارایه می دهد ادامه داد: در 9 ماهه امسال 27 هزار و 818 مورد بازرسی از دفاتر اسناد رسمی انجام شده که نسبت به سال گذشته 25 درصد رشد داشته و 302 نفر از سردفتران و دفتر یاران انفصال موقت و 517 نفر به جزای نقدی محکوم و 33 نفر هم سلب صلاحیت شدند. فقط در یک ماه گذشته 30 نفر از پرسنل اداره سازمان ثبت اسناد تهران بازداشت شدند. اینها بدین معنی است که دستگاه قضا پای مبارزه با فساد ایستاده است.تعقیب 170 شهردار، کارمند شهرداری و اعضای شورای شهر

اسماعیلی در خصوص آخرین وضعیت پرونده تخلف شهرداری و شورای شهر پاکدشت گفت: عدد بازداشتی‌ها در این پرونده به 25 نفر رسیده است. این جای تأسف دارد که برگزیدگان مردم چنین تخلفاتی دارند. به طور کلی، بیست شهردار، پنجاه عضو شورای شهر، صد کارمند شهرداری در شهرهای مختلف تحت تعقیب قرار گرفته‌اند و برخی هم محکوم شده‌اند. در اراک هجده نفر، گچساران 20 نفر، در چهار باغ 15 نفر، و در بوشهر هشت نفر از این مجموعه‌ها تخت تعقیب قرار گرفتند. من لیست بلندبالایی از شهرداران و اعضای شورای شهر دارم.وی افزود: در پاکدشت حدود 400 مورد پیمانکار اعلام کردند که شورا و شهرداری در قبال ارائه کار، از ما حق حساب مطالبه کرده است. اینکه 400 پیمانکار در پاکدشت این ادعا را مطرح می‌کنند، بیانگر یک فاجعه است و امیدواریم با تدابیری که اتخاذ می‌شود شاهد این قبیل از موارد نباشیم.

بازداشت یک نفر دیگر از قضات تهران در ارتباط با پرونده طبری

وی  در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا  یکی از قضات دادسرای کارکنان دولت و  فرهنگ و رسانه بازداشت شده و آیا ارتباطی با پرونده طبری دارد؟ گفت: اخیرا یک نفر دیگر از قضات تهران در ارتباط با پرونده‌ای که اشاره شد بازداشت شده و آن را تایید می‌کنم. در این پرونده  3 قاضی بازداشتی داریم. افراد دیگری از حوزه‌های مختلف هم دستگیر شدند که اکثر آنها بازداشتند و پرونده مراحل پایانی‌اش را در دادسرا می گذراند.وی افزود: در آینده نه چندان دور دادسرا تصمیم خود را میگیرد و در مورد تعدادی از متهمان پرونده که مجرمیت آنها را تشخیص بدهد پرونده به دادگاه ارسال می شود.

: برای دریافت مشاوره درباره افزایش تعداد قضات بازداشتی پرونده طبری ؛ یک قاضی دیگر بازداشت شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «افزایش تعداد قضات بازداشتی پرونده طبری ؛ یک قاضی دیگر بازداشت شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید