کد مطلب: 12089 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
افزایش هزار برابری سرعت اینترنت در آمریکا

افزایش هزار برابری سرعت اینترنت در آمریکا

1394/07/28به گزارش آسمونی ،پروژه گوگل فایبر مدتی است که اجرایی شده و هدف آن ارائه اینترنت با سرعتی بسیار بالاتر...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

increase-internet-speeds-in-the-united-states
increase-internet-speeds-in-the-united-states

1394/07/28

به گزارش آسمونی ،پروژه گوگل فایبر مدتی است که اجرایی شده و هدف آن ارائه اینترنت با سرعتی بسیار بالاتر از آنچه که امروز با آن کار می کنیم است. با این حال، به تازگی خبر رسیده که رقیبی برای گوگل پیدا شده است: شهر چاتانوگا در ایالت تنسی آمریکا.

شورای انرژی الکتریکی چاتانوگا (EPB)، که شرکتی محلی برای تامین برق است، قصد دارد سرویس اینترنت با سرعت 10 گیگابیت در ثانیه ارائه کند. این سرعت هزار برابر بیشتر از میانگین سرعت کاربران در ایالات متحده است.
این سرویس جدید در اختیار هر کاربری که در این شهر خواهان استفاده از آن باشد قرار خواهد گرفت؛ با این حال، قیمت آن ارزان نیست – حق عضویت این سرویس ماهانه 299 دلار اعلام شده است.

چاتانوگا یکی از اولین شهرهایی است که توانسته در عرضه اینترنت از رقبای تجاری خود پیشی بگیرد، و حالا اینترنت پرسرعت ارائه می کند. این شرکت چنین تصمیمی را سال 2008 گرفت، پنج سال قبل از اینکه گوگل حتی به ارائه اینترنت پرسرعت فکر کند.

مدیرعامل EPB آقای دی پرایست در این رابطه اعلام کرد "امروز ما این افتخار را داریم که اولین شهر جهان با امکان تامین اینترنت پرسرعت برای بیش از 170 هزار مشترک هستیم."

بدیهی است که شرکت های بزرگ تمایلی به وجود چنین شرکت هایی ندارند، و حتی علیه آنها اقدامات قضایی می کنند. کمپانی کام کست در سال 2008 علیه EPB به دادگاه شکایت کرد، ولی موفقیتی کسب نکرد. سپس، با توجه به عدم توفیق قضایی، این شرکت وارد عرصه رقابت شد و پیشنهاد سرویس اینترنت دو گیگابیت با قیمت 300 دلار در ماه را در چاتانوگا مطرح کرد.

این پهنای باند وسیع ممکن است برای کاربران خانگی قابل استفاده نباشد، ولی قطعأ کار شرکت های بزرگ و مدارس را تسهیل خواهد کرد.
شهردار این شهر اعلام کرده چاتانوگا آماده رقابت در اقتصاد خلاق قرن بیست و یکم است. این افزایش سرعت اینترنت، بالا رفتن دستمزدها، تنوع فرهنگی در شهر و تبدیل چاتانوگا به مرکزی برای فناوری و نوآوری را در پی خواهد داشت.

با توجه به ظهور شرکت ها در مقیاس شهری در عرصه ارائه اینترنت پرسرعت، آینده کمپانی های بزرگ با تردید مواجه شده و به نظر می رسد این شرکت ها چاره ای جز کاهش قیمت ها و ارتقای خدمات خود پیش رو نداشته باشند.

: برای دریافت مشاوره درباره افزایش هزار برابری سرعت اینترنت در آمریکا فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «افزایش هزار برابری سرعت اینترنت در آمریکا» در کادر زیر بنویسید :

3 + 8 = ?