کد مطلب:  51935  درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 4747

افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 4747

تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشور به گفته سخنگوی وزارت بهداشت افزایش یافت.
زمان مطالعه: 3 دقیقه
افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 4747 - Increase in the number of people infected with the Coronavirus to 4747
افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 4747 - Increase in the number of people infected with the Coronavirus to 4747
افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 4747 - Increase in the number of people infected with the Coronavirus to 4747

به گزارش آسمونی : کیانوش جهانپور، رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت درباره آخرین وضعیت ویروس کرونا، در ایران اظهار کرد: با  1234 مورد جدید تعداد مبتلایان کرونا در کشور به 4747 نفر و تعداد افراد فوت شده به  124  نفر رسیده است. از این تعداد  913 نفر از مبتلایان بهبود پیدا کرده‌اند.او افزود: در طول این مدت، بیش از 15 هزار و 981 مورد مشکوک در بیمارستان‌ها بستری شده اند.

نمودار ابتلا به کرونا همچنان صعودی خواهد بود

سخنگوی وزارت بهداشت بیان کرد: تا به امروز بیش از 25 آزمایشگاه فعال برای تشخیص نهایی بیماری کوید 19 در سراسر کشور داریم؛ فعال شدن بیشتر نظام آزمایشگاهی کشور بر سرعت تشخیص قطعی و ارائه آمار تأثیر گذاشته است به اضافه آنکه ما نمودار آمار صعودی ابتلا را هم داریم و همچنان هم ادامه خواهد داشت.

جهانپور گفت: تعداد بیماران مبتلا به کووید 19 به تفکیک استان‌ها به شرح زیر است: 413 تهران: 141، گیلان: 424، قم: 523، مرکزی: 228، قزوین: 176، البرز: 302، اصفهان: 388، فارس: 81، خوزستان: 63، لرستان: 80، کردستان: 42، آذربایجان شرقی: 75، آذربایجان غربی: 11، اردبیل: 40، خراسان رضوی: 89، خراسان جنوبی: 18، خراسان شمالی: 15، سیستان و بلوچستان: 21، کرمان: 25، کرمانشاه: 27، بوشهر: 5، یزد: 57، کهگیلویه و بویراحمد: 6، چهارمحال و بختیاری: 14، زنجان: 50، سمنان: 114، ایلام: 13، مازندران:301، گلستان: 104، هرمزگان: 19، همدان: 23 است.

سخنگوی وزارت بهداشت ادامه داد: ترافیک سنگینی در مسیر‌های شمالی کشور به قصد مسافرت به استان‌های شمالی برقرار شده است علی رغم همه هشدار‌هایی که در روز‌های اخیر داده شده و علی رغم همه مشکلاتی که این سفر‌ها می‌تواند در روز‌های آینده برای مسافران و همراهانشان و استان‌های مقصد داشته باشد. با توجه به اینکه این استان‌ها به هیچ وجه توان پذیرایی از این عزیزان را در شرایط حاضر ندارند متأسفانه این اتفاق افتاده است قطعا در مبادی ورودی شهر‌ها با هماهنگی استان‌ها و ستاد‌های استانی بحث غربالگری ورود و حتی بسته شدن مبادی ورودی برخی از شهر‌ها و استان‌های شمالی انجام خواهد شد.جهانپور مطرح کرد: خواهش می‌کنیم عزیزان قصد مسافرت به استان‌های شمالی را نکنند، چون بسیاری از عزیزانی که در این مسیر و ترافیک قرار دارند قطعا بازگشت داده خواهند شد و اجازه ورود آن‌ها به شهر‌ها داده نخواهد شد، مگر اینکه ساکن بومی منطقه باشند، اتومبیل‌هایی که به هر حال اقدامات ضروی انجام می‌دهند و یا بحث حمل و نقل را به نوعی تقبل می‌کنند. سفر‌ها حتی اگر برای صله رحم و دیدار بزرگتر‌ها خودمان هم است باید گفت که این ویروس را برای آشنایان و عزیزانمان به هدیه می‌بریم و قطعا این اقدام پذیرفتنی نخواهد بود.

اقدام خارج از مصوبات ستاد ملی درخصوص کاهش ساعات کاری قابل پذیرش نخواهد بود

او افزود: نکته بعدی در رابطه با ساعات کاری کارکنان در ادارات، سازمان و ارگان‌های دولتی و عمومی است که قطعا با هماهنگی ستاد‌های استانی و استانداران و با مصوبه و تأیید رئیس جمهور محترم باید این اقدام انجام شود. هماهنگی با مصوبات ستاد ملی باید منظور شود؛ لذا هرگونه اقدامی خارج از مصوبات ستاد ملی در خصوص کاهش ساعات کاری قاعدتا قابل پذیرش نخواهد بود و در هیچ استانی انجام نخواهد شد. آخرین مصوبه‌ای که ستاد ملی کرونا داشت مبنی بر کاهش ساعت کاری برخی از مشاغل و افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای یا مادرانی که به نوعی بیماران خاص را سرپرستی می‌کردند بر سر جای خود باقی است.

جهانپور اظهار کرد: امروز ترافیک را در مسیر استان‌های شمالی می‌بینیم که شاید به نوعی نشان دهد که بحث تعطیلی مدارس در کشور با توجه به الگو‌های فرهنگی که موجود است و یا حتی تعطیلی ادارات اقدام خیلی موجهی نباشد و شاید ما لزوما نسخه واحدی مثل خیلی از کشور‌ها نتوانتیم بپیچیم واقعا این اخبار بسیار نگران کننده است که چنین آمار مسافرتی را امروز صبح تا همین لحظه در مسیر‌های شمالی و حتی مسیرای دیگر از مرکز داشتیم.

تهران کانون بیماری تلقی می‌شود

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: آمار 413 نفر در استان تهران تشخیص قطعی داشتند که نسبت به جمعیت عدد بالایی است و تهران کانون این بیماری تلقی می‌شود.

: برای دریافت مشاوره درباره افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 4747 فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «افزایش تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 4747» در کادر زیر بنویسید :

4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید