کد مطلب:  38193 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
10 روش افزایش سریع رتبه الکسا

10 روش افزایش سریع رتبه الکسا

رتبه الکسای یکی از نکات بسیار مهم برای مدیران وب سایت هاست. در این مقاله قصد داریم به معرفی روش هایی برای کاهش رتبه الکسا و بهبود کیفیت وبسایت بپردازیم.
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کاربرد سایت الکسا

سایت الکسا براساس عملکرد یک سایت  آن‌ را رتبه بندی می‌کند. در این مطلب آسمونی ما به روش‌های مختلفی برای کاهش رتبه وب سایت در الکسا می‌پردازیم.

روش افزایش سریع رتبه الکسا

1- نوشتن محتوای با کیفیت
همانطور که می‌دانید محتوا اصلی ترین قسمت وب سایت است. اگر شما از محتوای اختصاصی استفاده کنید، حتماً رتبه الکسای شما بهتر خواهد شد.

2- نصب کردن تولبار الکسا
بهترین روش برای بهبود رتبه الکسا نصب کردن افزونه آن است. چونکه تمام بازدیدهای شما از وب سایت خودتان در رتبه شما تاثیر خواهد داشت. این افزونه شامل بلاکر تبلیغال پاپ آپ، باکس موتور جستجو و اطلاعاتی در مورد رتبه الکسای کنونی است. 

3- کار کردن با کلمات کلیدی مرتبط
برای بهبود رتبه الکسا لازم است که هدفمند کار کنید و برای کلمات مرتبط ترافیک جذب کنید. توصیه می‌شود قبل از شروع به کار درباره‌ی کلمات کلیدی مرتبط تحقیق کنید. سرویس‌های زیادی برای کلمات کلیدی وجود دارد مانند Google Ads که به شما کمک می‌کنند کلمات کلیدی مرتبط را بیابید. همچنین می‌توانید از Alexa’s Keywords Difficulty Tool نیز استفاده کنید. 

4- به روز نگه داشتن محتوا
بهترین روش برای کاهش رتبه الکسا به روز نگه داشتن محتوا و تولید محتوای اختصاصی و با کیفیت است. تولید محتوای اختصاصی باعث می‌شود شما ترافیک بیشتری از موتورهای جستجو جذب کنید پس رنک الکسای شما نیز کاهش می‌یابد. 

5- استفاده از شبکه‌های اجتماعی
درواقع استفاده از شبکه‌های اجتماعی می‌تواند تعدادی بازدیدکننده را به وب سایت شما بیاورد. این افزایش در تعداد بازدیدکننده‌ها حتماً روی رتبه شما تاثیر مثبت خواهد داشت. اگر وقت دارید، می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی بهره ببرید. با 5 روش دیگر همراه پورتال آسمونی باشید. 

6- ثبت کردن وبسایت/وبلاگ در موتورهای جستجو
ثبت کردن وب سایت خودتان در موتور جستجو می‌تواند خیلی کمک کند. هنگامی که وب سایتتان تایید شد و در یک دسته قرار گرفت این باعث می‌شود شما در مسیر وب‌گردها قرار بگیرید و ترافیک ورودی به وب سایت افزایش پیدا کند. شما می‌توانید با ثبت وبسایت خود در گوگل رتبه الکسای خود را افزایش دهید. 

7- بهره بردن از بک‌لینک‌ها
بک‌لینک‌ها در واقع لینک‌هایی هستند که از وب سایت‌های دیگر به وبسایت شما داده می‌شوند. این لینک‌ها از اهمیت بالایی برخوردارند و روی رتبه الکسای شما بسیار تاثیرگذارند. داشتن بک‌لینک‌های مناسب باعث می‌شود تا موتور جستجو کیفیت سایت شما را مناسب ارزیابی کند و به شما اولویت بدهد. در نتیجه به مرور این نوع لینک‌ها روی رتبه الکسای شما تاثیر به سزایی خواهند داشت. 

8- آنالیز کردن وبسایت برای از بین بردن ارور ها
برای کاهش رتبه الکسا شما باید مطمئن باشید که وب سایتتان به درستی در حال اجرا باشد. یعنی اینکه هیچ اروری وجود نداشته باشد، تمام صفحات موجود قابل دسترسی باشند. موتورهای جستجوی بزرگ سایت شما را بسیار عمیق بررسی می‌کنند. داشتن خطا و ارور در سایت باعث از بین رفتن اعتبار و پایین آمدن درجه سایت می‌شود. برای آنالیز کردن وبسایت خود می‌توانید از ابزار پیشرفته‌ی audit tool در Alexa.com استفاده کنید و خطاهای سایت خود را بیابید. 

9- افزایش ترافیک جستجو بر روی سایت
بخش مهمی از ترافیک سایت را ترافیک ورودی از موتورهای جستجو تشکیل می‌دهد. اگر وبسایت شما در صفحه اول موتورهای جستجو فهرست شده شما هر روز ترافیک بیشتری را جذب می‌کنید. که تحت تاثیر آن رتبه الکسا نیز بهبود می‌یابد. 

10- مهم ترین نکته
نکته آخر مهم ترین نکته است. پیشنهاد می‌کنیم افزونه الکسا را بر روی تمام مرورگرهای سیستم‌های خود نصب کنید. و وبسایت خود را به عنوان صفحه‌پیش‌فرض تنظیم کنید. سعی کنید مطالب خود را تا جایی که می‌توانید در شبکه‌های مجازی به اشتراک بگذارید و هر پیشرفت را در رتبه الکسای خود مشاهده کنید.

: برای دریافت مشاوره درباره 10 روش افزایش سریع رتبه الکسا فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «10 روش افزایش سریع رتبه الکسا» در کادر زیر بنویسید :
4 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید