کد مطلب:  57093 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 2 دقیقه
به مناسبت پایان سال 2020، نگاهی به مهم ترین اکسسوری این سال: ماسک

به مناسبت پایان سال 2020، نگاهی به مهم ترین اکسسوری این سال: ماسک

در دنیای امروز ماسک ها تبدیل به یک اکسسوری مهم در استایل روزمره افراد شده اند. ماسک ها علاوه بر جلوگیری از ویروس کرونا، جایگاه ویژه ای در صنعت مد و فشن پید

زمان مطالعه: 2 دقیقه

با همه گیری ویروس کرونا ماسک ها به بخش جدا ناپذیری از زندگی روزمره افراد در سراسر جهان تبدیل شده اند. پس از مدتی ماسک ها علاوه بر جایگاهی که در سلامت و بهداشت داشتند، تبدیل به یک اکسسوری مهم در دنیای مد و فشن شده اند. با آسمونی همراه باشید.

طبق آمار به دست آمده از سال 2020، از ماسک ها بیشتر از هر اکسسوری دیگر استفاده شده است. پس گذشت مدتی از شیوع ویروس کرونا، مردم سراسر جهان استفاده روزمره از ماسک را مانند سایر اکسسوری ها پذیرفتند و در زندگی روزمره خود به طور مداوم از آن استفاده می کردند. امروزه ماسک ها به دلیل پوشاندن صورت و چهره، تبدیل به یک ابزار شناسایی و تمایز انسان ها از یکدیگر شده اند.از آنجا که ماسک ها با پوشش انسان ها درآمیختند و به قسمتی از استایل روزمره افراد تبدیل شده اند، برند های معتبر و متعددی شروع به تولید ماسک های طرح دار کردند. در دنیای مد امروز ماسک ها حتی به فرش قرمز ها هم راه پیدا کرده اند.

ماسک طرح دار
ماسک طرح دار

در اوایل پاندمی ویروس کرونا تولبد ماسک طرح دار و ترند ریسک بزرگی برای برند ها محسوب می شد و این کمپانی ها نگران بودند که برخی این کار آن ها را فرصت طلبی و سو استفاده از شرایط برای کسب درامد بیشتر بدانند. اما پس از آنکه کارآمدی و و تاثیر ماسک پارچه ای در جلوگیری از ویروس کرونا توسط پزشکان تایید شد، برند های زیادی از جمله لویی ویتون، رلف لورن و بربری شروع به تولید ماسک در طرح های متنوع کردند.

ماسک طرح دار
ماسک طرح دار

3 اصل مهمی که برند ها در طراحی این اکسسوری باید در نظر می گرفتند راحتی محصول، کیفیت بالا و جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا بود. هزینه تولید ماسک (حتی ماسک های پارچه ای و طرح دار) نسبتا کم و ناچیز است و از طرف دیگر فروش اکسسوری ها به طوری پردرامد است که 10 درصد از درآمد برند گوچی در سال های 2012 تا 2017 از طریق فروش اکسسوری ها بدست آمده بود. همین امر باعث شد تا برند های کوچک و بزرگ زیادی از فرصت استفاده کرده و به تولید ماسک بپردازند تا بهترین استفاده را از شزایط بوجود آمده داشته باشند.

ماسک طرح دار
ماسک طرح دار

سوالی که ذهن همگان را به خود مشغول کرده این است که آیا پس از پایان پاندمی کرونا ماسک ها به عنوان یک اکسسوری در دنیای مد و فشن باقی می مانند؟ یا پس از مدتی به فراموشی سپرده می شوند؟آیا مردم در صورت از بین رفتن خطر ابتلا به ویروس کرونا باز هم از ماسک استفاده خواهند کرد؟ آیا ماسک ها جایگاه خود را در دنیای فشن از دست می دهند؟

ماسک طرح دار
ماسک طرح دار

پاسخ این است که هیچ تضمینی وجود ندارد که پس از پایاین پاندمی کزونا مردم همچنان از ماسک استفاده کنند. اما اگر به کشور های شرق آسیا که با پاندمی سارس مقابله کردند نگاه کنیم می بینیم که ماسک زدن مانند یک عادت در میان آن ها باقی مانده است. برای مثال در ژاپن ماسک های سفید و آبی یکبار مصرف از قبل هم مانند یک اکسسوری همچون عینک آفتابی یا هدفون بوده اند.

نظر شما در این مورد چیست؟

: برای دریافت مشاوره درباره به مناسبت پایان سال 2020، نگاهی به مهم ترین اکسسوری این سال: ماسک فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «به مناسبت پایان سال 2020، نگاهی به مهم ترین اکسسوری این سال: ماسک» در کادر زیر بنویسید :
2 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید