کد مطلب: 42579 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
انتشار جدول واردات 5 نوع کاغذ از ابتدای سال 97 تاکنون

انتشار جدول واردات 5 نوع کاغذ از ابتدای سال 97 تاکنون

به گزارش آسمونی:در اطلاعیه‌ای از سوی دبیرخانه کارگروه ساماندهی کاغذ، جدول واردات 5 نوع کاغذ از ابتدای سال...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی:در اطلاعیه‌ای از سوی دبیرخانه کارگروه ساماندهی کاغذ، جدول واردات 5 نوع کاغذ از ابتدای سال 97 تاکنون منتشر شد.

بر اساس این جدول کاغذ‌های وارداتی به منظور چاپ کتب درسی که برای وزارت آموزش و پرورش وارد می‌شود در این جدول لحاظ نشده است.

همچنین از مجموع 262هزار تن واردات کاغذ که با ارز دولتی صورت گرفته فقط 23هزار تن با تایید معاونت‌های فرهنگی و مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع و باقی آن به تفکیک وارد کننده به سازمان تعزیرات حکومتی ارجاع شده تا اقدامات قانونی صورت گیرد.

این اطلاعیه می‌افزاید: به واردکنندگان کاغذ اعلام شده است چنانچه مصرف کنندگان و میزان مصرف را به تایید معاونت‌های ذیربط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یا کارگروه ساماندهی کاغذ برسانند مراتب به سازمان تعزیرات حکومتی اعلام می‌شود تا مشکلی برای آنان به وجود نیاید.

این اطلاعیه می‌افزاید کارگروه ساماندهی کاغذ متشکل از کلیه دستگاه‌های مسئول در امر واردات و توزیع پنج گونه کاغذ روزنامه ای، تحریر، تحریر رول، بالکی و (LWC براساس مصوبه 1397/5/16 ستاد تنظیم بازار تشکیل شده است.

همچنین به اطلاع کلیه مصرف کنندگان می‌رساند کاغذ‌هایی که با ارز دولتی وارد شده یا در فرایند واردات هستند همچنان براساس قیمت گذاری قبلی و با حواله‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع می‌شود تا اختلالی در مصرف مورد نیاز ناشران و مطبوعات ایجاد نشود.

یادآور می‌شود از دی ماه سال گذشته و در راستای شفافیت، اداره کل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی و دفتر کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جدول حواله‌های صادره خود را به تفکیک مصرف کننده، تناژ و قیمت مصوب و سایر اطلاعات لازم به صورت مستمر منتشر می‌کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «انتشار جدول واردات 5 نوع کاغذ از ابتدای سال 97 تاکنون»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

2 * 6 = ?