کد مطلب:  4474 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
15 رمضان؛ ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز تکریم خیرین

15 رمضان؛ ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز تکریم خیرین

15 رمضان، ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام (3 ه ق) و روز تکریم خیرین است.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

روز پانزدهم رمضان سال سوم هجری قمری آسمان شمس مدینه به برکت تولد کودکی در بیت نبوت وامامت نور باران گردید.  نوزاد را جهت نامگذاری خدمت حضرت علی (ع ) آوردند اما آن حضرت فرمود در این کار بر پیامبر خدا سبقت نمی جویم . پیامبر (ص ) نیز وقتی نوزاد را دید فرمود در نامگذاری او بر خدا پیشی نمی گیرم . در این هنگام جبرئیل به دستور خدا نازل شد و پس از ابلاغ سلام وتبریک الهی عرض کرد خداوند نام حسن را برایش انتخاب فرموده است .

امام حسن مجتبی از اوایل کودکی در خدمت پیامبر رشد یافت ودر پای منبر آن حضرت درسهای زیادی از اسلام گرفت . بعد از رحلت پیامبر که مصادف با هفت سالگی اما حسن بود مانند سربازی فداکار در رکاب مولی وپدرش علی (ع) حاضر شد.

بعد از شهادت علی (ع ) امام حسن به عنوان دومین امام شیعیان زمامداری وخلافت مسلمین را برعهده گرفت . اگر چه دوران خلافت آن حضرت مملو از فتنه های دشمنان وحیله های آنان بود امام درایت وذکاوت امام حسن مانع بروز اختلاف در میان مسلمانان شد. امام دوم شیعیان در 47 سال عمر شریف خود جلوه ای از شجاعت ،‌تقوا وکرامت برای مردم بود.

روز تکریم خیرین :

بر اسا مصوبات هشتصد و بیست و پنجمین جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر حسن روحانی رئیس جمهور وقت کشورمان در تاریخ 4 دی 1398؛  15 رمضان سالروز تولد امام حسن مجتبی (ع) به عنوان روز تکریم خیرین نامگذاری شده تا مسلمانا ن وپیروان واقعی آن حضرت با الهام از مقتدای خود که الگویی از کرامت وبخشندگی بود ، دست نیاز ایتام ونیازمندان را گرفته ودر حد وسع وتوان خود به کمک فقرا بشتابند.

لازمه شیعه و پیرو بودن برای ائمه، تبعیت از دستورهای آنان والگو گرفتن از رفتارهای آنهاست. امام حسن چندین بار اموال وثروت خود را به فقرا بخشیده وهیچ وقت خود را اسیر مال دنیا نفرموده است.

این روزها که ایام معنوی رمضان وضیافت الهی است بهترین فرصت برای افرادی است که داعیه تبعیت از امام کریم خود را دارند. فقرا چشم به راه اغنیا وتوانگران هستند. نکند که شیطان ونفس عصیانگر ما را از دستگیری نیازمندان غافل کند. کمک به محرومین نه تنها باعث کاهش اموال نمی شود بلکه بر برکت ومیزان آن می افزاید.

: برای دریافت مشاوره درباره 15 رمضان؛ ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز تکریم خیرین فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «15 رمضان؛ ولادت امام حسن مجتبی (ع) و روز تکریم خیرین» در کادر زیر بنویسید :
3 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید