کد مطلب: 20139 درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
اگر به ایران حمله کنیم آن ها بلافاصله به اسرائیل حمله می کنند

اگر به ایران حمله کنیم آن ها بلافاصله به اسرائیل حمله می کنند

به گزارش آسمونی: پایگاه آمریکایی "هافینگتون پست" (Huffington Post) با انتشار گزارشی به انتقاد از سیاست آمریکا در...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

if-we-were-to-attack-iran-they-immediately-attack-israel

به گزارش آسمونی:

پایگاه آمریکایی "هافینگتون پست" (Huffington Post) با انتشار گزارشی به انتقاد از سیاست آمریکا در توسعه زرادخانه تسلیحات هسته ای خود و ابراز نظر اخیر دونالد ترامپ در این رابطه پرداخته است.
این گزارش تحت عنوان "کریسمس مبارک آقای رئیس جمهور منتخب: 10 مکان که شما می توانید پس از شروع ریاست جمهوریتان در 20 ژانویه هدف بمب هسته ای قرار دهید" منتشر شده است و ایران را در لیست این کشورها قرار داده است.

در این گزارش می خوانیم:

«آقای ترامپ، واقعا شما چه هدیه دوست داشتنی قبل از کریسمس به ما دادید؛ پیام صلح زیبای شما به جهان، آن هم به این شیوه منحصر به فرد و در زمان تولید عیسی مسیح!

واقعا خود حضرت مسیح هم نمی توانست بهتر از شما این موضوع را بیان کند؛ "تا موقعی که جهان در مقوله هسته‌ای سر عقل بیاید، ایالات متحده باید توانایی هسته‌ای خود را به‌طور عمده تقویت کند و گسترش دهد."

و حتی بیشتر از این، وقتی که شما به روشنی اعلام کردید: "بگذارید این یک مسابقه تسلیحاتی باشد، ما آن ها را پشت سر میگذاریم."

واقعا با چه چیز می توان بهتر از این کریسمس را تبریک گفت؟؟

خوب، برای حمایت از شما، که "شاهزاده صلح" ما هستید، و احتمالا به زودی به دنبال مکان هایی خواهید بود که تمامی این قابلیت های توسعه یافته هسته ای را مورد استفاده قرار دهید، ما لیستی از اماکنی که شما می تواند به آن ها حمله هسته ای کنید را در اختیارتان قرار می دهیم:

شما می توانید از بمب هسته ای برای سخت گرفتن بر ایران، سوریه و ... استفاده کنید.

ایران، سوریه، عربستان سعودی یا پاکستان و یا هر کشور دیگری که از تروریسم یا داعش حمایت می کند. اما نه، اگر سوریه را هدف بمب هسته ای قرار دهیم، ممکن است دوست عزیز شما روسیه، ناراحت شود و پاسخ ما را با حمله هسته ای بدهد و یک جنگ تمام عیار هسته ای درگیرد.

اگر به ایران حمله کنیم نیز آن ها احتمالا بلافاصله به اسرائیل حمله می کنند و ما با این اقدام جنگ جهان سوم را آغاز کرده ایم. گذشته از این؛ اصلا ما مطمئن هستیم که ایران بمب هسته ای ندارد و یا نمی تواند تسلیحات هسته ای به دست آورد؟

اگر به پاکستان حمله کنیم که سرشار از افراط گرایان است، پاکستان نیز جواب ما را با بمب هسته ای خواهد داد و در این صورت نیز یک جنگ هسته ای آغاز خواهد شد.

اگر به عربستان حمله کنیم؛ که هیچ وقت این کار را نمی کنیم چون آن ها منبع نفتی ما و متحدمان هستند، احتمالا به مکه یا مدینه آسیب وارد شود که مقدس ترین اماکن مسلمین هستند و عواقب بدی به دنبال خواهد داشت.

شما می توانید از بمب هسته ای برای سخت گرفتن بر داعش استفاده کنید.

اما نه به نظر می رسد که این حرف به طور کلی به معنا باشد. کجا را می خواهید منفجر کنید؟ اورلاندو؟ سن برنادیو؟ (اماکنی در آمریکا که داعش در آن عملیات تروریستی انجام داده است). اصلا چطور می تواند یک گروه 5 یا 10 یا 100 نفره تروریستی را با بمب هسته ای منفجر کنید و در کنار هزاران و بلکه میلیون ها شهروند بی گناه کشته نشوند؟ نه این راه خوبی نیست.

در ادامه این گزارش مواردی مانند، کره شمالی، روسیه، چین، مکزیک، کوبا، فلسطین، عراق و  افغانستان مطرح شده و غیر منطقی بودن چنین اقدامی مورد بررسی قرار گرفته و در آخر آمده است: «آقای ترامپ، شاید در اختیار داشتن یک زرادخانه هسته ای حتی بزرگتر، برای شما بسیار جذاب و حیرت آور باشد، اما در واقع هیچ مکانی برای استفاده از آن در دنیای ما وجود ندارد؛ تمامی دشمنان ما و تقریبا همه مردم در سراسر دنیا به اندازه هوشمند هستند که بدانند آمریکا با زرادخانه هسته ای که اکنون در اختیار دارد می تواند به آن ها حمله کند. به نظر می رسد انتخاب شما، صرف هزینه های گزاف برای تسلیحاتی است که کاملا بی استفاده و زائد است.

متاسفیم آقای رئیس جمهور؛ روشن است که شما از خواندن چنین گزارشی در ایام کریسمس خوشحال نخواهید شد. اما شاید با خواندن چنین اخباری تصمیم بگیرید که بر مسیری تمرکز کنید که آمریکا و جهان را محلی بهتر و امن تر برای زندگی همه مردم تبدیل خواهد کرد.»

منبع: افکار نیوز

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «اگر به ایران حمله کنیم آن ها بلافاصله به اسرائیل حمله می کنند»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 9 = ?