کد مطلب: 7888 درج نظر
مدارک لازم جهت دریافت تشخیص هویت

مدارک لازم جهت دریافت تشخیص هویت

مدرک تشخیص هویت درواقع همان گواهی عدم سوء پیشینه است.
زمان مطالعه: 3 دقیقه

مدرک تشخیص هویت یا همان گواهی عدم سوء پیشینه به معنای این است که شما در گذشته مرتکب جرم کیفری شده اید یا خیر! به همین خاطر درخواست این گواهی از زیر مجموعه های قوه قضاییه امکان پذیر است. به هر حال اگر شما نیاز به گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه دارید ولی نمی دانید که از چه طریقی اقدام کنید، به کجا مراجعه کنید و چه مدارکی را ارائه دهید، با آسمونی همراه باشید تا تمام موارد مربوط به درخواست گواهی عدم سوء پیشینه را توضیح دهیم.

مدارک لازم جهت دریافت تشخیص هویت (گواهی عدم سوء پیشینه) 

 1. اصل و کپی شناسنامه
 2. اصل و کپی کارت ملی
 3. یک قطعه عکس جدید رنگی تمام رخ زمینه سفید بدون عینک (برای خانم‌ها بدون آرایش)
 4. معرفی نامه از محل کار و یا تکمیل فرم درخواست
 5. همراه داشتن کد پستی 10 رقمی به همراه آدرس کامل پستی 
 6. پرداخت هزینه های مرتبط با صدور عدم سوء پیشینه

مراحل درخواست مدرک تشخیص هویت (گواهی عدم سوء پیشینه)

 • به صورت حضوری

 1. تهیه مدارک فوق الذکر
 2. مراجعه به یکی از دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی یا همان پلیس 10+ در شهر سکونت خود
 3. تحویل مدارک به آنها
 4. دفاتر پلیس 10+ به منظور ثبت هویت شما از شما اثر انگشت می گیرند.
 5. پرداخت هزینه مربوط به گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه را با دستگاه های کارت خوان دفتر پلیس 10+ («فقط در تهران»: در صورتی که در دفتر مورد مراجعه، دستگاه کارتخوان (POS) وجود داشته باشد بدون نیاز به واریز این مبالغ از طریق بانک، می‌توان از کارت‌های بانکی استفاده نمود.)
 6. پس از اتمام کار، احتمالا بعد از مدتی گواهی عدم سوء سابقه شما به آدرس محل سکونت شما پست خواهد شد.
 • بصورت غیرحضوری

در ابتدا، بر روی لینک روبرو کلیک کنید تا وارد سایت درگاه خدمات الکترونیکی قضایی شوید: https://www.adliran.ir

مانند تصویر زیر، برای گرفتن گواهی سوء پیشینه کیفری روی «ثبت درخواست گواهی عدم سوء پیشینه» در سامانه ابلاغ سوء پیشینه کلیک کنید.

دریافت گواهی عدم سوء پیشینه به صورت غیرحضوری

حال صفحه ای همانند تصویر زیر برای شما باز می شود که کافیست رمز عبور و کد ملی خود را وارد نمایید و بر روی گزینه مرحله بعد کلیک نمایید. در صورت فراموش کردن رمز خود، بازیابی رمز ثنا را انجام دهید.

دریافت گواهی عدم سوء پیشینه به صورت غیرحضوریدر مرحله بعد به شماره همراه شما یک رمز یک بار مصرف 6 رقمی ارسال می شود که آن را وارد نمایید و گزینه مرحله بعد را بزنید.

دریافت گواهی عدم سوء پیشینه به صورت غیرحضوریدر این مرحله وارد سامانه ثنا خواهید شد. کافیست برای درخواست گواهی عدم سوء پیشینه اینترنتی روی ثبت درخواست جدید کلیک کنید. پس از کلیک کردن روی این گزینه پیامی در بالای صفحه نمایش داده می شود که از شما می پرسد « آیا با درخواست گواهی عدم سوء پیشینه جدید موافق هستید؟» که بر روی گزینه بله کلیک کنید. در پایان لازم به ذکر است که گرفتن گواهی عدم سوء پیشینه از طریق برنامه و اپلیکیشن ثنا هم امکان پذیر است.

مراحل دریافت جواب مدرک تشخیص هویت (گواهی عدم سوء پیشینه)

نحوه دریافت جواب گواهی عدم سوء پیشینه در درگاه خدمات الکترونیک قضایی بسیار ساده می باشد. کافیست چند روز بعد از ثبت درخواست به سایت درگاه خدمات الکترونیک قضایی مراجعه کنید و طبق مراحل زیر پیش بروید.

ابتدا به سایت درگاه الکترونیک قضایی وارد شوید. برای ورود به این سایت روی لینک روبرو کلیک نمایید: https://www.adliran.ir

سپس از زیر مجموعه خدمات ویژه، روی گزینه سامانه ابلاغ الکترونیک قضایی کلیک کنید.

دریافت جواب گواهی عدم سوء پیشینهدر بین دو گزینه زیر بر روی سامانه اصلی ابلاغ کلیک کنید. اگر با مشکل یا کند بودن سامانه مواجه شدید، می توانید بر روی سامانه پشتیبان ابلاغ کلیک کنید.

دریافت جواب گواهی عدم سوء پیشینهمانند زمان درخواست گواهی عدم سوء پیشینه، در این مرحله نیز شماره ملی و رمز عبور خود را وارد نمایید و روی گزینه مرحله بعد کلیک کنید. در مرحله بعد نیز برای شما یک رمز یک بار مصرف 6 رقمی ارسال می شود که آن را وارد نمایید.

5بعد از وارد شدن در سامانه جهت مشاهده ابلاغیه بر روی «ابلاغیه جدید» کلیک کنید. سپس، دریافت نسخه چاپی ابلاغیه را بزنید تا نسخه آماده به چاپ گواهی عدم سوء پیشینه برای شما باز شود.

دریافت جواب گواهی عدم سوء پیشینه

هزینه های پرداختی برای مدرک تشخیص هویت (گواهی عدم سوء پیشینه) 

 1. مبلغ 15 هزار تومان، برای انگشت نگاری
 2. مبلغ 20 هزار تومان، برای هزینه دادرسی
 3. 42 هزار و 256 تومان، برای هزینه عکس و احراز هویت
 4. 33 هزار و 384 تومان، برای هزینه های دفتر
 5. 20 هزار تومان، هزینه صدور گواهی عدم سوء پیشینه به صورت اینترنتی

توجه:

در صورت نیاز به نسخه دوم و سوم گواهی عدم سوء پیشینه می‌بایست مبلغ 50،000 ریال (پنج هزار تومان) به شماره حساب ردیف دوم جدول بالا واریز و فیش را ارایه نمایید.

تذکر 1:

افرادی که برای سفارت‌خانه‌های خارج از کشور نیاز به عدم سوء پیشینه دارند، می بایست اصل گذرنامه و کپی صفحه اول آن را به عنوان معرفی نامه ارائه نمایند.

تذکر 2:

دفاتر به هیچ وجه حق انگشت نگاری برای افراد بالای 70 سال را نداشته و این افراد می بایست به اداره سجل کیفری دادسرای تهران واقع در خیابان انقلاب - روبروی دانشگاه تهران- خیابان 12 فروردین- ساختمان تبریزچی- مراجعه نمایند.

تذکر 3:

اتباع خارجی جهت دریافت گواهی تشخیص هویت می‌بایست به پلیس مهاجرت و گذرنامه ناجا واقع در خیابان دکتر شریعتی، نبش خیابان معلم، پشت فروشگاه اتکا مراجعه نمایند.

نرخ این خدمت در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی با احتساب هزینه پستی مبلغ 90،000 ریال(نه هزار تومان) می‌باشد.

: برای دریافت مشاوره درباره مدارک لازم جهت دریافت تشخیص هویت فرم زیر را تکمیل کنید
پرداخت هزینه مشاوره

معرفی نویسنده:

محتوا و مقالات پروفایل عمومی آسمونی توسط جمعی از همکاران دپارتمان های مختلف آسمونی نگارش و ویراستاری می شود، و بیشتر حول و محور موضوعات عمومی و روزانه می باشد

instagram.com/asemooniportal

نظر خود را درباره «مدارک لازم جهت دریافت تشخیص هویت» در کادر زیر بنویسید :

4 * 7 = ?