کد مطلب:  55332 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
ترامپ: « 3 هفته ای با ایران توافق می‌کنم»

ترامپ: « 3 هفته ای با ایران توافق می‌کنم»

دونالد ترامپ همزمان با تشدید مبارزات انتخاباتی در آمریکا و انتقاد‌ها از عملکرد او در مهار ویروس کرونا، در یک مصاحبه تازه اعلام کرد که در صورت پیروزی در انتخابات، ظرف ۳ هفته با ایران توافق خواهد کرد.

زمان مطالعه: 1 دقیقه

به گزارش آسمونی : رئیس‌جمهور آمریکا که پیشتر گفته بود ظرف یک ماه یا 4 هفته بعد از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری این کشور با ایران توافق خواهد کرد، حالا مدعی شده که ظرف 3 هفته با ایران توافق خواهد کرد.

دونالد ترامپ در مصاحبه با فاکس نیوز ضمن تاختن به مواضع «جو بایدن» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مدعی شد که چین و ایران به شدت خواهان شکست او و پیروزی بایدن در انتخابات هستند.

رئیس‌جمهور آمریکا بار دیگر ادعا‌ها درباره پرداخت میلیون‌ها دلار به «هانتر بایدن» پسر جو بایدن از سوی چینی‌ها را تکرار کرد و مدعی شد: «آن‌ها (چینی‌ها) مالک او (جو بایدن) هستند و شدیدا خواهان شکست من (در انتخابات) هستند».

وی به خبرنگار شبکه فاکس نیوز گفت: «شاید فقط ایران باشد که بیشتر از چین ترجیح می‌دهد که من در انتخابات شکست بخورم».

رئیس‌جمهور آمریکا که در هفته‌های اخیر بار‌ها ادعا کرده، پس از پیروزی در انتخابات سوم نوامبر (13 آبان) ریاست جمهوری ظرف یک ماه با ایران به توافق خواهد رسید، باز هم این ادعا را تکرار کرد و حالا گفته که توافق با ایران طی «سه هفته» انجام خواهد شد.

در حالی که تحلیلگران آمریکایی به شکست استراتژی «فشار حداکثری» آمریکا علیه ایران اذعان کرده و استعفای «برایان هوک» از نمایندگی آمریکا در امور ایران را نشانه این شکست خوانده‌اند، ترامپ به تمجید از مواضع دولتش پرداخت.

او ادعا کرد: «من ظرف سه هفته اول [بعد از آغاز دوره دوم ریاست جمهوری آمریکا با ایران] به یک توافق خواهم رسید. آن‌ها فقط منتظر هستند و برای رسیدن به یک توافق مستاصل هستند، اما آن‌ها می‌خواهند صبر کنند [منتظر نتیجه انتخابات شوند] و می‌خواهند ببینند که چه می‌شود».

رئیس‌جمهور آمریکا افزود: «اگر بایدن پیروز شود، آن‌ها (ایران) توافق دیگری شبیه به همان توافقی که جان کریِ نالایق با آن‌ها داشت، انجام خواهند داد و صادقانه بگویم، باراک اوباما هم یک معامله گر (توافق کننده) نالایق است. به خاورمیانه نگاه کنید، فقط به توافقی (توافق عادی سازی روابط) که من به تازگی بین امارات عربی متحده و اسرائیل ایجاد کردم و حالا همه دیگر کشور‌ها (عربی) خواهان آن هستند که بخشی از این توافق شوند، با این اتفاق‌ها در خاورمیانه صلح محقق خواهد شد. هیچ کسی فکر نمی‌کرد ما در چنین موقعیتی قرار بگیریم».

نظر خود را درباره «ترامپ: « 3 هفته ای با ایران توافق می‌کنم»» در کادر زیر بنویسید :
5 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید