کد مطلب:  6059 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
پدرم دوستت دارم!

پدرم دوستت دارم!

در این مقاله داستانی از عشق و محبت پدران را می خوانید؛ کسانی که با وجود مشکلات و خستگی های فراوان همچنان لبخند می زنند.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

یکی از نعمت های بزرگ خدا وجود پرمهر پدران است. داستان زیبای روز پدر را در این بخش از آسمونی بخوانید و برای جبران محبت های پدر از او تشکر کنید.

مرد جوانی از دانشکده فارغ التحصیل شد. ماه ها بود که ماشین اسپرت زیبایی، پشت شیشه های یک نمایشگاه به سختی توجهش را جلب کرده بود و از ته دل آرزو می کرد که روزی صاحب آن ماشین شود. مرد جوان، از پدرش خواسته بود که برای هدیه فارغ التحصیلی آن ماشین را برایش بخرد. او می دانست که پدر توانایی خرید آن را دارد.

بالاخره روز فارغ التحصیلی فرا رسید و پدرش او را به اتاق مطالعه خصوصی اش فرا خواند و به او گفت: من از داشتن پسر خوبی مثل تو بی نهایت مغرور و شاد هستم و تو را بیش از هر کس دیگری در دنیا دوست دارم . سپس یک جعبه به دست او داد. پسر کنجکاو ولی ناامید، جعبه را گشود و در آن یک انجیل زیبا که روی آن نام او طلاکوب شده بود، یافت. با عصبانیت فریادی بر سر پدر کشید و گفت: با تمام مال و دارایی که داری ، یک انجیل به من می دهی؟ کتاب مقدس را روی میز گذاشت و پدر را ترک کرد. 

سال ها گذشت و مرد جوان در کار و تجارت موفق شد. خانه زیبایی داشت و خانواده ای فوق العاده. یک روز به این فکر افتاد که پدرش، حتماً خیلی پیر شده و باید سری به او بزند. از روز فارغ التحصیلی دیگر او را ندیده بود، اما قبل از اینکه اقدامی بکند، پیغامی به دستش رسید که خبر فوت پدر در آن بود و حاکی از این بود که پدر تمام اموال خود را به او بخشیده است. بنابراین لازم بود فوراً خود را به خانه برساند و به امور رسیدگی نماید.

هنگامی که به خانه پدر رسید، در قلبش احساس غم و پشیمانی کرد. اوراق و کاغذ های مهم پدر را گشت و آنها را بررسی نمود و در آنجا، همان انجیل قدیمی را باز یافت. در حالیکه اشک می ریخت انجیل را باز کرد و صفحات آن را ورق زد و کلید یک ماشین را پشت جلد آن پیدا کرد. در کنار آن، یک برچسب با نام همان نمایشگاه که ماشین مورد نظر او را داشت، وجود داشت. روی برچسب تاریخ روز فارغ التحصیلی اش بود و روی آن نوشته شده بود: تمام مبلغ پرداخت شده است.

پدر نعمتی است که با چیزی قابل مقایسه نیست و نمی توان جایگزینی برای او پیدا کرد. لطف پدر تمام نشدنی است و نقش تاثیرگذار او در همه برهه های زندگی ما مشهود است. شاید روز پدر فرصتی باشد تا از زحمات بی دریغش تشکر کنیم.

: برای دریافت مشاوره درباره پدرم دوستت دارم! فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «پدرم دوستت دارم!» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید