کد مطلب:  46467 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سیستم عامل اختصاصی هواوی رسما معرفی شد

سیستم عامل اختصاصی هواوی رسما معرفی شد

هواوی از سیستم عامل اختصاصی هواوی به نام هارمونی رونمایی کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه

بالاخره سیستم عامل اختصاصی هواوی که مدت هاست شایعاتی در رابطه با آن شنیده می شود، رونمایی شد. ریچارد یو مدیر عامل گروه کسب و کار محصولات مصرفی هواوی در جریان کنفرانس توسعه دهندگان خود مخاطبان را شگفت زده کرد و از سیستم عامل اختصاصی هواوی به نام هارمونی رونمایی کرد که پیشتر گفته شده بود از اندروید سریع تر و ایمن تر است. این نرم افزار همانطور که مدیران هواوی نیز چندی قبل خبر دادند در وهله نخست برای محصولات اینترنت اشیاء (نظیر نمایشگرها، پوشیدنی ها، اسپیکرهای هوشمند و دستگاه های درون خودرو) طراحی شده و نه اسمارت فون ها، با این وجود یو اعلام کرد در صورتی که هواوی دیگر نتواند به اکوسیستم اندروید گوگل دسترسی پیدا کند، از سیستم عامل هارمونی در تلفن های هوشمندش استفاده خواهد کرد اما تا آن زمان به پشتیبانی از اندروید ادامه می دهد.

مشخصات سیستم عامل هارمونی هواوی
هارمونی سیستم عامل سبکی است با این حال اما به لحاظ عملکردی بهبودهای قابل توجهی نسبت به اندروید دارد. برای مثال به لطف بهره گیری از یک انجین خاص به نام Deterministic Latency Engine بهتر میتواند منابع سیستم عامل را با استفاده از تحلیل های آنی و پیش بینی سناریوهای آینده، تخصیص دهد. هارمونی همچنین امکان ارتباط بسیار سریع درون فرایندی یا Inter Process Communication را میسر می کند؛ منظور در واقع همان ارتباط میان سرویس های میکروکرنل و کرنل استاندارد نظیر فایل سیستم، شبکه، درایور، اپلیکیشن ها و مواردی از این دست است. هواوی ادعا می کند که عملکرد IPC هارمونی نسبت به فیوشای گوگل پنج برابر سریع تر است.
این سیستم عامل ترکیبی از هسته لینوکس، سیستم عامل لایت هواوی و همچنین ریزهسته خود را دارد با این حال نسخه 2.0 آن که قرار است در سال 2020 از راه برسد تنها ریز هسته هارمونی را در خود دارد و میتوان آن نسخه را هارمونی واقعی خواند.
هواوی مدعی شده که سیستم عامل اختصاصی اش در زمینه گرافیکی نیز عملکردی در سطح بالا را به نمایش می گذارد و در نتیجه به زودی از آن در پی سی های ویژه هنرمندان و گرافیست ها استفاده خواهد کرد. همانطور که اشاره شد پوشیدنی های هوشمند در کنار سیستم های سرگرمی داخل خودروها، اسپیکرها و هدست های واقعیت مجازی از دیگر محصولات هدف برای هارمونی هستند.

: برای دریافت مشاوره درباره سیستم عامل اختصاصی هواوی رسما معرفی شد فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «سیستم عامل اختصاصی هواوی رسما معرفی شد» در کادر زیر بنویسید :
4 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید