کد مطلب:  47025 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سری جدید هوآوی بدون گوگل

سری جدید هوآوی بدون گوگل

در ماه گذشته مطرح شد که سری گوشی‌های Huawei Mate 30 بدون استفاده از هیچ برنامه‌ای یا سرویسی از گوگل عرضه می‌شود؛ به تازگی یک منبع جدید نیز این موضوع را  تایید کرد و همچنین یک دستگاه دیگر را به این لیست اضافه کرد.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
سری جدید هوآوی بدون گوگل
سری جدید هوآوی بدون گوگل


طبق گزارش Nikkei Asian Review، هوآوی قادر نیست Mate 30 Pro ،Mate 30 یا Mate X را با اپلیکیشن‌ها یا سرویس های گوگل عرضه کند. این به این معنی است که اپلیکیشن‌های از پیش نصب شده‌ای مثل  Google Play Store Chrome, Gmail YouTube, Maps و دیگر برنامه‌ها.

از بین رفتن Google Play Store بزرگترین ضربه‌‌ای است که به این سری گوشی‌ها وارد می‌شود. Mate 30 و Mate 30 Pro و Mate X هنوز اندروید را اجرا می‌کنند ولی نه نسخه‌ای که اختصاصی گوگل است. آن‌ها از نسخه open source اندروید بهره می‌برند. مشخصاً در چند سال اخیر اکثر کاربران به استفاده از نسخه گوگل عادت کرده اند.

huawei-new-products-no-google
huawei-new-products-no-google


همه این‌ها به این دلیل است که دولت ایالات متحده آمریکا هوآوی را در لیست سازمان‌هایی قرار داده است که شرکت‌های آمریکایی را از انجام هرگونه تجارت با آن‌ها منع می‌کند. گوگل نیز شامل این است و استفاده از برنامه‌ها نیز یک معامله تجاری است.

پیش از این دو بازپرداخت سه‌ماهه به هوآوی داده شده بود که آنها در مورد پشتیبانی گوگل از دستگاه‌های موجود است که قبل از اعمال این تحریم‌ها گواهینامه پشتیبانی از گوگل را دریافت کرده اند.

تحلیلگران حدس می‌زنند که این تحریم ها به فروش گوشی‌های هوآوی آسیب برساند. و انتظار می‌رود فروش هوآوی بیرون از چین با 30 درصد کاهش روبرو شود.

 
: برای دریافت مشاوره درباره سری جدید هوآوی بدون گوگل فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «سری جدید هوآوی بدون گوگل» در کادر زیر بنویسید :

4 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید