کد مطلب: 2089 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
طرز تهیه حلوا

طرز تهیه حلوا

- طرز تهیه حلوا مواد لازم برای تهیه حلوا: آرد گندم سبوس دار 250 گرم (یا 2 لیوان) روغن مخصوص سرخ کردن 170 گرم (یا 1...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

- طرز تهیه حلوا

مواد لازم برای تهیه حلوا:

آرد گندم سبوس دار 250 گرم (یا 2 لیوان) روغن مخصوص سرخ کردن 170 گرم (یا 1 لیوان سر خالی) شکر 200 گرم (یا 1 لیوان) آب 1 پیمانه یا لیوان گلاب ¼ پیمانه یا لیوان زعفران آسیاب شده ½ قاشق چایخوری هل آسیاب شده ½ قاشق چایخوری

طرز تهیه حلوا:

1. آرد را با حرارت ملایم در روغن سرخ می کنیم تا طلایی شود و می گذاریم سرد شود. 2. آب و شکر را روی حرارت می گذاریم تا شکر حل شود، زعفران ، هل و گلاب را می افزاییم و از روی حرارت برمیداریم. 3. شربت را کم کم به آرد سرخ شده می افزاییم و هم میزنیم تا به خورد هم بروند. 4. حلوا را روی حرارت می گذاریم تا سفت شده و از ظرف جدا شود. حلوا را به روش های مختلف می توانیم تزئین کنیم

- طرز تهیه حلوای برنجی

مواد لازم حلوای برنجی:آرد برنج یک لیوان
روغن جامد نصف لیوان
شکر نصف لیوان
آب نصف لیوان
گلاب یک چهارم لیوان
زعفران حل شده یک قاشق غذا خوری
خلال پسته وبادام یا پودر نارگیل به میزان لازم
 

 

 

 

 

 

 

 

طرز تهیه حلوای برنجی:

ابتدا برای تهیه ی شربت این حلوا شکر وآب وزعفران را با هم مخلوط کرده تا کاملا شکر و زعفران در آب حل شوند و آنها را کنار بگذارید.

روغن را در ظرفی روی شعله گاز قرار داده تا خوب داغ شود سپس آرد برنج را به آن اضافه کرده ومرتب به هم بزنید تا کاملا آردها در روغن سرخ شوند،مراقب باشید نسوزند که البته این کار را با مرتب به هم زدن انجام داده ولحظه ای از آن دست نکشید.

وقتی مخلوط آردو روغن به رنگ طلایی در آمد شربت آماده را به آن اضافه کرده وخوب مخلوط کنید وبه هم بزنید تا حلوا قوام آمده و یکدست شود .هم می توانید این حلوا را در ظرف مورد نظر پهن کرده و به دلخواه با خلال پسته وبادام ویا پودر نارگیل تزیین نماییدو هم می توانید به شکل توپهای کوچک در آورده وتعدادی را در پودر پسته وتعدادی از آنها را در پودر نارگیل غلطانده ودر کاغذهای روغنی کوچک بگذارید و برای پذیرایی داخل سینی یا هر ظرف چهار گوش دیگری یک در میان بچینید.

معرفی نویسنده:

نمایش بیشتر

ثبت نظر درباره «طرز تهیه حلوا»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

3 + 8 = ?