مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  18590 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 4 دقیقه
آموزش بستن چادر مسافرتی

آموزش بستن چادر مسافرتی

چادر مسافرتی اولین گزینه برای کاهش هزینه های سفر است. اما قبل از خرید باید نکاتی درباره انواع مدل ها و روش بستن چادرهای مسافرتی را بدانیم.
زمان مطالعه: 4 دقیقه

بسیاری از خانواده ها برای مسافرت های خود به جای صرف هزینه های هتل، چادر مسافرتی را انتخاب می کنند. اما یکی از مشکلات چادر مسافرتی، روش بستن آن است. پورتال آسمونی در این بخش آموزش تصویری طریقه بستن چادر مسافرتی و همچنین انواع چادرهای مسافرتی و راهنمای خرید آن را برای شما عزیزان تهیه کرده است که در ادامه می خوانید.

آموزش تصویری بستن چادر مسافرتی

نحوه بستن چادر مسافرتی کار راحتی می تواند باشد در صورتی که از مراحل زیر پیروی کنید. همچنین باید یادآوری کنیم که اگر به تازگی چادر مسافرتی تهیه کرده اید بهتر است قبل از سفر، یک بار آن را در خانه باز کنید و ببندید تا در سفر دچار مشکل نشوید و قلق آن دستتان بیاید.

 • درب چادر را باز می کنیم سپس ضلع پشت در را به داخل فشار می دهیم تا چادر کتابی شود.

بستن چادر مسافرتی

 •  دو دست را زیر قسمتی که چادر دو رنگ شده قرار می دهیم.
 • چادر را 90 درجه به جلو خم می کنیم.( مانند رکوع)

بستن چادر مسافرتی

 • بعد از نزدیک کردن دو دست دو لبه ی چادر را با یک دست می گیریم.

بستن چادر مسافرتی

 • نوک چادر را با یک دست می گیریم و به داخل می کشیم.

بستن چادر مسافرتی

 • با دست فنر های چادر را به طرف پایین فشار می دهیم تا چادر به حالت دایره کامل شود.

بستن چادر مسافرتی

 • در مرحله آخر چادر که جمع شده را بین دو پا قرار داده و کیف را روی سر چادر میکشیم.

نکات مهم هنگام خرید چادر مسافرتی

 1. توجه داشته باشید که قرار است این چادر برای چند نفر استفاده شود و معمولا سعی کنید حداقل به اندازه یک نفر چادر را بزرگتر تهیه کنید زیرا چادری که اصطلاحا چهار نفره است فقط به اندازه ای فضا دارد که چهار نفر مماس به هم بتوانند بخوابند و چنین فضایی معمولا برای یک مسافرت خانوادگی که وسائل زیادی هم به همراه دارید و همچنین می خواهید راحت تر استراحت کنید، فضای مطلوبی نیست.
 2. سعی کنید مدلی را تهیه کنید که دارای ارتفاع بیشتری باشد زیرا اکثر چادر ها به علت ارتفاع کمی که دارند باعث سختی رفت و آمد و کارهای همچون تعویض لباس و غیره می شوند و در یک مسافرت خانوادگی این نکته هم باعث آزار افراد خواهد بود.
 3. ترجیحا از چادر های دو پوش که دارای یک لایه اضافی برای جلوگیری از نفوذ باران هستند استفاده کنید زیرا هرقدر هم که پارچه چادری ضد آب باشد باز هم در هنگام بارش باران در صورتی که تماسی از داخل با پارچه چادر ایجاد شود باعث نفوذ آب به داخل می شود، ولی در چادر های دو پوش به علت ایجاد فضایی بین لایه درونی و لایه بیرونی، این مشکل برطرف می شود.
 4. در صورتی که قصد خرید یکی از مارک های معروف چادر های مسافرتی را ندارید، حتما تمام درزها و دوخت ها را از نظر عدم وجود اشکال در دوخت کنترل کنید و همچنین تمام زیپ ها و چسب های چادر را تست کنید.

آشنایی با انواع چادر مسافرتی

از نظر شکل ظاهری چادرهای مسافرتی در چند نوع هستند:

 • چادرهای چارچوب دار (Frame Tent)

این نوع چادر بهترین و بیشترین فضا و سقف آزاد جهت ایستادن را دارد. فضای خواب، آشپزی و نشستن در آن از هم جدا هستند. قاب یا چارچوب در این چادر از جنس استیل است. لایه محافظ شرایط بد جوی در این چادر از جنس کتان یا الیاف مصنوعی است.

 • چادر گرده ماهی (Ridge Tent)

چادری مثلثی، با یک تیر افقی در طول چادر که توسط دو تیرک عمودی در ابتدا و انتهای چادر حمایت می شود. این چادر بسیار مقاوم بوده و سقف آزاد آن هم مناسب است. تنها عیب آن در قسمت پهلوهای غیر مستحکم آن است. جهت استقامت بیشتر در باد این چادر بوسیله طنابهای مخصوص چادر به زمین محکم می شوند.

 • چادر گنبدی (Dome Tent)

همانطور که از اسم آن بر می‌آید این نوع چادر به شکل گنبدی است. برپا کردن آن بسیار آسان است و با عبور تیرک های قابل انعطاف و سبک از داخل آستین چادر آماده می شود. تیرک‌ها در بالای چادر با هم تقاطع غیر متصل دارند. تیرکها از جنس پلاستیک تقویت شده با الیاف شیشه یا آلیاژ همبسته است. این نوع چادر قابل حمل و اندازه آن نیز متغیر بوده حتی سایزهای مناسب تعداد نسبتا زیاد افراد را نیز در خود جای می دهد. این چادر به علت قیمت مناسب، راحتی حمل، سبک بودن و … پرفروش ترین نوع چادر است. توجه داشته باشید که هرچه ارتفاع گنبد بیشتر باشد آسیب پذیری آن در برابر باد بیشتر است.

 • (Geodesic Tent)

این چادر شبیه چادر گنبدی است اما در آن آرایش تیرک ها متفاوت است که موجب مقاومت بیشتر چادر در برابر وزش باد می شود. تیرکهای انعطاف پذیر از جهات مختلف چادر عبور کرده و بدنه چادر را بصورت صاف و کشیده نگاه می دارد.

 • چادر گردشی (Touring Tent)

در این چادر تیرک ها و گنبد به صورت کشیده است. جنس چادر از نایلون و پلی استر و ندرتاً از کتان است و معمولا پنجره دارند. این چادر ها دارای قسمت دالان مانند خارجی جهت استفاده از سایه بان و انجام آشپزی هستند.

 • چادر رو در رو (VIS-A-VIS Tent)

در این نوع چادر معمولا دو فضای مخصوص استراحت و خواب در دو طرف محوطه وسط یا نشیمن قرار دارد. قسمت وسط و یا اصلی می تواند به صورت گنبدی و یا گرده ماهی باشد.

 • چادر تونلی یا حلقه ای (Hoop Tent)

چادر های حلقه ای و تونلی بسیار به هم شبیه هستند در این چادر ها معمولا یک یا چند تیرک به صورت حلقه ای در عرض چادر عبور می‌کند. وجود تیرک‌های دایره ای موجب می شود تا دیواره چادر به شکل تونل درآمده و فضای داخل آن نسبت به بسیاری از انواع چادر بیشتر باشد. این چادر معمولا بسیار مقاوم و سبک و مورد علاقه کوهنوردان است.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره آموزش بستن چادر مسافرتی فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «آموزش بستن چادر مسافرتی» در کادر زیر بنویسید :
5 + 7 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید