کد مطلب: 49291 درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چگونه برای ازدواج تصمیم بگیرم؟

چگونه برای ازدواج تصمیم بگیرم؟

آینده‌نگر بودن یکی از موارد لازم برای تصمیم‌گیری است. شما باید نسبت به راه‌حلی که انتخاب کرده‌اید، احساس تعهد و مسئولیت داشته باشید و به خودتان نیز اعتماد کنید.
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چگونه برای ازدواج تصمیم بگیرم-How to decide for marriage چگونه برای ازدواج تصمیم بگیرم-How to decide for marriage

دلیل مراجعه دختران به مرکز مشاوره، تصمیم‌گیری برای ازدواج است. اتفاقی که نشان می دهد تصمیم‌گیری مسئله‌ی آسانی نیست و یک مهارت است و ذهن بسیاری از جوانان را درگیرکرده است.

مهارت تصمیم گیری برای همه‌ی عمر لازم و ضروریست در اولین قدم لازم است با تصمیم‌تان روبه‌رو شوید و قبل از آن اهداف و معیارتان را از زندگی مشترک مشخص سازید، از تصمیمتان هراس نداشته باشید و به این فکر کنید که بالاخره باید روزی با این مسئله روبرو شوید.

تصمیم‌تان را به طور کامل ارزیابی کنید، یعنی مزایا و یا معایب ان را بسنجید و اینکه چه راه‌هایی در مقابل‌تان وجود دارد به‌ گونه‌ای تصمیم بگیرید که بهترین شرایط برایتان محقق شود و بتوانید تا حدی از عواقب تصمیمتان آگاهی یابید و از بدترین شرایط بهترین استفاده انجام گردد همچنین اختیارات موجود را برای خویش مشخص کنید.

سپس با توجه به راه‌هایی که در برابر شما هست هر کدام را به طور فرضی انتخاب کنید، در این حالت ببینید چه آینده‌ای برای خود پیش‌بینی می‌کنید؟ کدام راه می‌تواند شما را به اهداف‌تان نزدیک‌تر کند طوری که زندگی‌تان دچار آسیب نگردد؟

آینده‌نگر بودن یکی از موارد لازم برای تصمیم‌گیری است. شما باید نسبت به راه‌حلی که انتخاب کرده‌اید، احساس تعهد و مسئولیت داشته باشید و به خودتان نیز اعتماد کنید. و فرصت بدهید تا نتیجه تصمیمات هویدا گردد و برای این امر باید برنامه ریزی داشته باشید اگر تصمیم‌گیری‌تان برای مسئله‌ی ازدواج باشد باز هم می‌توانید به روش‌های بالا متکی باشید، اما علاوه بر آن‌ها باید موارد دیگری را نیز در نظر داشته باشید؛ و با مشاوره و روانشناس گام به گام پیش روید.

 

نوشته خانم سارا فلاحی (کارشناس ارشد روانشناسی)

معرفی نویسنده:

ثبت نظر درباره «چگونه برای ازدواج تصمیم بگیرم؟»

دیدگاه خود را در کادر زیر بنویسید

7 - 4 = ?