کد مطلب:  38275 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
طرز تهیه خورش انار بیج

طرز تهیه خورش انار بیج

آسمونی : انار بیج یا سبزی فسنجان یکی از غذاهای بسیار خوشمزه گیلانی است. طرز تهیه خورش انار بیج گیلانی تا حدی...
زمان مطالعه: 1 دقیقه
آسمونی : انار بیج یا سبزی فسنجان یکی از غذاهای بسیار خوشمزه گیلانی است. طرز تهیه خورش انار بیج گیلانی تا حدی شبیه به خورش فسنجان است.

مواد لازم خورش اناربیج :

گوشت چرخ کرده .500 گرم گردو چرخ کرده 1 پیمانه سبزی (تره ، جعفری ، نعنا ، گشنیز ) 500 گرم تره  200/ جعفری  150/ نعنا  100/ گشنیز، سبزیجات محلی (خالواش ، چوچاق) 100 گرم پیاز متوسط 1عدد رب انار 3 ق غ (بسته به ترشی آن) نمک و فلفل و گلپر

طرز تهیه خورش اناربیج :

1 – گوشت چرخ کرده را با پیاز رنده شده (رنده ریز) و نمک و فلفل مخلوط کرده ورز داده و به صورت قلقلی هایی اندازه یک گردو کوچک آماده میکنیم.

2 – گردو چرخ شده را روی حرارت قرار داده تا فقط داغ شود (دقت کنید تغییر رنگ ندهد) سپس 3 لیوان آب یخ روی گردو ها ریخته و حرارت میدهیم.

3 – سبزی ها را خرد کرده و در کمی روغن تفت میدهیم.

4 – پس از اینکه ترکیب آب و گردو جوش آمد سبزیجات سرخ شده را به خورش اضافه میکنیم. رب انار را نیز در این مرحله اضافه میکنیم . میزان رب انار به ذائقه شما و البته ترشی رب بستگی دارد . در این مرحله از کمی رب نارنج یا رب آلوچه هم میتوانید همراه رب انار استفاده کنید .

5 – قلقلی ها را در همان روغن سبزی کمی تفت داده و به خورش میفزاییم و خورش را به مدت 1 ساعت روی حرارت ملایم قرار داده تا به روغن بیفتد و اصطلاحا خورش جا بیفتد. در این مرحله اگر خورش نیاز به آب دارد میتوانید اضافه کنید .
: برای دریافت مشاوره درباره طرز تهیه خورش انار بیج فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط :

نظر خود را درباره «طرز تهیه خورش انار بیج» در کادر زیر بنویسید :

4 * 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید