کد مطلب:  4065 
6 نظر
6 نظر
زمان مطالعه: 1 دقیقه
چگونه در محل کار خود یک همکار خوب باشید

چگونه در محل کار خود یک همکار خوب باشید

1- روز خود را با سلام و لبخند شروع كنيد. عادت كنيد كه هميشه لبخند به لب داشته باشيد و روزانه در برخورد اول با...
زمان مطالعه: 1 دقیقه

1- روز خود را با سلام و لبخند شروع کنید. عادت کنید که همیشه لبخند به لب داشته باشید و روزانه در برخورد اول با همه احوال‌پرسی کنید. جالب است بدانید که پس از مدتی این عادت رابطه کاری بسیار گرم و صمیمانه‌ای فراهم می‌آورد.

2- هنر گپ زدن را بیاموزید. از همکاران راجع به علایق آن‌ها، موسیقی، فیلم، کتاب و سرگرمی‌های مورد علاقه‌شان بپرسید. هماهنگی با علایق آن‌ها باعث می‌شود که احساس خوبی نسبت به شما داشته باشند. در مورد زندگی بیرون از محیط کارتان هم با همکاران خود صحبت کنید تا خارج از روابط ماشینی کارمندی و کارفرمایی حسی انسان‌گرایانه نیز در محیط کار احساس شود.

3- از نظر و عقاید آن‌ها بپرسید. افراد دوست دارند که در مورد نظراتشان از آن‌ها سوال شود. لذا از کسی که عقیده و نظرش را ابراز می کند. تشکر و قدردانی کنید؛ حتی اگر خیلی هم مفید نباشد.

4- از غیبت کردن پرهیز کنید. همان‌طور که شما دوست ندارید کسی پشت سر شما حرف بزند و این کار باعث رنجش خاطر شما می‌شود، دیگران نیز همین احساس را خواهند داشت. حال اگر همکارتان درباره چیزی مثل روابط خصوصی یکی از همکاران یا اخراج یکی دیگر از آن‌ها برای شما صحبت می‌کند تا می‌توانید با گفتن «واقعاً اطلاعی ندارم!» به صحبت‌های او خاتمه دهید و حرف را عوض کنید و به کارتان برگردید.

5- جلوگیری از مشاجره. زمانی که با همکاری بحث می‌کنید و با مشکل مواجه می‌شوید، ممکن است کار به مجادله بینجامد مجسم کنید که فرزندانتان شما را نگاه می‌کنند. این تکنیک ساده به شما کمک می‌کند که آرام باشید. همچنین به خاطر داشته باشید که شما به فرزندانتان آموخته‌اید که در برخورد با دیگران مؤدب باشند.

6- از همکاران خود تعریف و تمجید کنید. جواب ایمیل‌ها و تلفن‌ها را سریعاً بدهید. با نادیده گرفتن پیام و تلفن آن‌ها باعث می‌شوید که کار برای آن‌ها سخت‌تر شود و این کار شما یک پیام ناخوشایند را به آن‌ها انتقال می‌دهد دال بر این‌که او برای شما اهمیتی ندارد.

7- همیشه وقت‌شناس باشید و نشان دهید که وقت دیگران برای شما محترم است.

8- جلوگیری از بد بینی. برخی افراد فکر می‌کنند که گروه آن‌ها از گروهی دیگر در همان اداره، سخت‌تر کار می‌کنند و حقشان ضایع می‌شود. هیچ وقت چنین تفکری را به ذهن خود راه ندهید. این دیدگاه منفی باعث می‌شود که کار برای شما ملال‌انگیز شود. بلکه می‌توان تصور کرد که همه همکاران بسیار سخت کار می‌کنند و نهایت تلاش خود را برای کار خوب به کار می‌گیرند حتی اگر نمی‌دانید کار آن‌ها چیست!

9- سخت کوشی . سعی کنید همیشه «سخت‌کوشی شما» حداقل به اندازه کسی باشد که انتظار دارید با شما یا برای شما کار کند.

: برای دریافت مشاوره درباره چگونه در محل کار خود یک همکار خوب باشید فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چگونه در محل کار خود یک همکار خوب باشید» در کادر زیر بنویسید :
5 + 6 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید