مهاجرت به آمریکا و کانادا
کد مطلب:  13472 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 3 دقیقه
چگونه می توان در بدترین شرایط دیگران را خوشحال کنیم؟

چگونه می توان در بدترین شرایط دیگران را خوشحال کنیم؟

هميشه زندگي سرشار از لحظه هاي شيرين و يا گاهي تلخ است. که اگر فقط شيريني بود حتما دل مان را ميزد و تلخي زياد هم...
زمان مطالعه: 3 دقیقه

همیشه زندگی سرشار از لحظه های شیرین و یا گاهی تلخ است. که اگر فقط شیرینی بود حتما دل مان را میزد و تلخی زیاد هم که تکلیفش معلوم است.بسیاری از مردم جهان موفقیت را در شادی و شادی خودشان را درگرو شاد کردن عزیزانشان می دانند پس یکی از راه های موفقیت شادی است و شاد کردن دیگران شاه کلید شادی ماست.اوج قدرت زمانی است که در اوج غم و اندوه بتوانیم بخندیم و بخندانیم واما راه های آن عبارت اند از:
1 -خوبی؟
پرسیدن اینکه عزیزانمان خوب هستند یا نه به یک عادت شیرین روزانه بدل شده که با تمام تکرای بودنش امید بخش و شادی آفرین است چون به خودمان می گوییم که هنوز هستند کسانی که اوضاع و احوالشان برای ما مهم است و به دیگری پیغام می دهیم که او هنوز نزد سایرین ارزشمند است.

2 – لطیفه هرچند بی مزه:
کمی به خودتان سختی بدهید و به این جوک های اس ام اسی تکیه نکنید هر از چند گاهی یک لطیفه رایاد بگیرید و در ذهنتان بسپارید خیلی جا ها به کار می آید. هرچند اگر بی مزه ام باشد اگر خوب تعریف کنید برای چند لحظه لبخند می آفریند.

3 – همدلی را بیاموزید:
شاید ما نتوانیم با همه عزیزانمان هم درد باشیم و دلیل ناراحتی و میزان غمشان را درک کنیم اما می توانیم با آنها همدلی کنیم و به بهای نشستن حتی 10 دقیقه کنارشان به آنها شادی بدهیم. گاهی یک آغوش به اندازه هزاران میلیارد دلار می ارزد اگر با مهری واقعی باشد.

4 – زخم نزنید:
اگر هیچ یک از کارهای بالا از دستتان برنمی آید این یک کار حتمی از عهده شما بر می آید "زخم نزنید". مرگ یک عزیز خیلی برای شما ناراحت کننده است خوب فرزند کوچک شما هم از شکستن دست عروسکش همانقدر ناراحت می شود. شاید شما غم شکستن دست عروسکتان از خاطراتان رفته باشد و اشک های فرزندتان احمقانه به نظرتان برسد اما حتما او انقدر عزیز است که به خاطرش لا اقل دلش را نشکنید.

5 – من هستم:
بد نیست هر از چند گاهی سر زبانی محبت کنید کاری از دستتان بر نمی آید خوب لا اقل در این مورد تعارف کنید همین که بگویید هستید در بسیاری موارد دل گرمی می شود و دل شیر می دهد به کسی که موش شده از تنهایی!!

6 – کمک کنید:
به اندازه توانتان موثر و مفید باشید. گوشه ای از کار و سختی ها را هر چند که کوچک باشد به عهده بگیرید.

7 – خوشبینی بدهید:
خوشبینی معجزه ایست که از عهده هر کسی بر نمی آید اینکه بگویید درست می شود کافی نیست سعی کنید نقاط مثبت وضع موجود را بیان کرده و آنها را برجسته کنید. حتما انرژی بخش خواهد بود.

8 – تفریح:
وظیفه هریک از ما انسان هاست که بدانیم کسانی که به آنها علاقه داریم و به ایشان عشق می ورزیم چه چیزی را دوست دارند و چه چیزی باعش شادی شان می شود . از یک خوراکی خوشمزه گرفته تا یک ورزش سبک هر کس علاقه مندی ای دارد آن را بدانید و در مواقع لازم به دیگران هدیه کنید.

9 – پذیرش:
گاهی برای خیلی از ما پیش می آید که نخواهیم و یا نتوانیم وضع موجود را بپذیریم اینجاست که یک دوست ، اعضای خانواده و همه عزیزانمان نقششان پر رنگ می شود کمک کنید به عزیزانتان وضع جدید را هر چند دشوار بپذیرند.

10 – یادآوری خوبی ها:
وقتی کسی ناراحت و نا امید است خوبی ها ، نقاط قوت و توانمندی هایش را فراموش می کند و حتی اعتماد به خودش را ازدست می دهد. سعی کنید با ذکر همه خوبی های طرف مقابل به او قدرت بدهید.

تبصره مهم : جانزنید
گاهی ناراحتی ها و دلخوری ها به حدی است که باعث می شود عزیزانتان سرشار از خشم و نفرت شوند!! وقتی کسی نیست سر آن خالی کنند به شما زخم بزنند اول لازم است بدانید که شما به آنها نزدیک هستید وگرنه تیرهای خشمش به شما نمی خورد.

دوم اینکه هرگز و هرگز جا نزنید و او را رها نکنید. گاهی وقتی کسی می گوید می خواهم تنها باشم در واقع فریادی است برای آنکه در خواست کمک می کند. تشخیص اینکه کی باید رفت و کی باید ماند هنری است که همه دارند به شرطی که محبت دیگری در دلشان باشد.

مهاجرت به آمریکا و کانادا
: برای دریافت مشاوره درباره چگونه می توان در بدترین شرایط دیگران را خوشحال کنیم؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چگونه می توان در بدترین شرایط دیگران را خوشحال کنیم؟» در کادر زیر بنویسید :
3 + 9 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید