کد مطلب:  24852 
درج نظر
درج نظر
زمان مطالعه: 6 دقیقه
چگونه نیمارها به بارسلونا خیانت کردند؟

چگونه نیمارها به بارسلونا خیانت کردند؟

بهبود یافتن زخمی که نیمار بر پیکر بارسلونا و هوادارانش گذاشت شاید تا سال ها ممکن نباشد؛ بدتر اینکه بدانیم...
زمان مطالعه: 6 دقیقه
چگونه نیمارها به بارسلونا خیانت کردند؟
چگونه نیمارها به بارسلونا خیانت کردند؟

بهبود یافتن زخمی که نیمار بر پیکر بارسلونا و هوادارانش گذاشت شاید تا سال ها ممکن نباشد؛ بدتر اینکه بدانیم نیمار و پدرش طی یک برنامه ریزی دقیق، باشگاه بارسلونا را به شکلی عجیب فریب دادند.
به گزارش آسمونی، هرچقدر نیمار در درون زمین و در طول 4 سال برای بارسلونا مروت و جوانمردی به خرج داد، این خصوصیت بارز را به خصوص در چند هفته اخیر و در بیرون زمین هرگز از او ندیدیم، نه از نیمار و نه از سوی پدرش.
در روزهایی که هواداران و مسئولان بارسلونا،سیلی خورده از شایعات روزافزون جدایی نیمار گیج و منگ به نظر می رسیدند، نیمار ها منتظر فرصتی مناسب برای اجرای برنامه از قبل پیش بینی شده خود بودند تا پروسه فرار بزرگ خود از نوکمپ را عملی کنند.
نیمار ها در دو سه هفته اخیر بارها در خفا دروغ گفتند و در محافل عمومی با سکوت خود به تغذیه شایعات پرداختند و با چهره ای دوگانه و دو قطبی، بارسلونا را به شکلی عجیب بازیچه خود قرار دادند. هر دو از ماه ها پیش به برنامه ریزی برای جدایی از بارسلونا مشغول بودند و از تعطیلات پیش فصل، برای نزدیک تر شدن به پی اس جی و عقد پیش قرارداد با باشگاه پاریسی نهایت استفاده را بردند. در واقع قرارداد نیمار با پی اس جی نه چند روز پیش که ماه گذشته به امضا رسید. نیمار با دریافت 300 میلیون یورو در طی 5 سال، تا جام جهانی 2022 قطر در پی اس جی باقی خواهد ماند.
در واقع نیمار نه تنها به بارسلونا بلکه به تمام افرادی که از سال 2011 نقش مهمی در انتقال او به بارسا داشتند نیز بدعهدی کرد.

how-did-the-neymar-betray-barcelona
how-did-the-neymar-betray-barcelona


همه چیز از ماه ژوئن شروع شد. رائول سانیه هی، مدیر بخش فوتبال بارسلونا راهی سائوپائولوی برزیل شد تا در برنامه خیریه موسسه نیمار حضور یابد. او در این سفر برای جذب ویتینیو برای تیم دوم بارسا و شروع مذاکرات برای جذب کوتینیو و پائولینیو نیز استفاده کرد.
سانیه هی بدون هیچ خبر خاصی به بارسلونا بازگشت. یک هفته بعد مراسم ازدواج مسی در روساریو برگزار شد. در آن مراسم نیمار همراه با دنی آلوس با جتی اختصاصی خود را به آرژانتین رساندند. حتی آنجا نیز نیمار نشانه ای از احتمال ترک بارسا از خود بروز نداد.

اخطار اولیه آندره کاری
از ابتدای جولای، آندره کاری، نماینده بارسلونا در امور نقل و انتقالاتی آمریکای جنوبی، به باشگاه بارسلونا هشدار داد که تحرکاتی مشکوک در اطراف نیمار مشاهده کرده است. این تحرکات را نیمار و پدرش به اطلاع وی نرسانده بودند و همین باعث می شد هشدار او جدی و مهم تلقی شود. کاری ارتباط بسیار نزدیکی با نیمار و پدرش از 6 سال پیش دارد و مسئولان بارسا اخطار او را نگران کننده تشخیص دادند.

بارتومئو، رئیس باشگاه بارسلونا خطر را احساس کرد و دریافت که تابستانی پرتنش را پیش رو دارد. او به یاد سال 2015 افتاده بود که چگونه پی اس جی و یونایتد قصد داشتند با پرداخت 190 میلیون یورو نیمار را به خدمت بگیرند؛ ولی تصور بارتومئو بر این بود که هیچ باشگاهی نمی تواند نه 190 و نه 222 میلیون یورو رقم فسخ قرارداد نیمار را بدون زیر پاگذاشتن فیرپلی مالی بپردازد.
سانیه هی و کاری اولین افرادی از طرف باشگاه بارسلونا بودند که تماس های اولیه با نیمار و پدرش را شروع کردند. در این تماس، نیمار برای اولین بار عنوان کرد که قصد دارد بر خلاف میل پدرش از بارسلونا جدا شود.

چگونه نیمارها به بارسلونا خیانت کردند؟
چگونه نیمارها به بارسلونا خیانت کردند؟

17 جولای، آلبرت ماسنو از اسپورت، برای نخستین بار این خبر را علنی کرد که پیرو آن موجی از نگرانی در میان هواداران بارسا ایجاد شد. در واقع همان روزی که ماسنو خبر از ناآرامی نیمار در بارسا داد، او با هر دو پایش خارج از بارسلونا قرار داشت؛ بر خلاف آنچه که او چند روز پیش در نشست خبری معارفه اش در پاریس گفت: تا هفته گذشته تصمیمم برای جدایی قطعی نبود!
مصاحبه اخیر دنی آلوس نیز ادعای نیمار را نقض می کند. آلوس که در آستانه انتقال به سیتی قرار داشت به یکباره راهی پی اس جی شد.
آلوس چند روز پیش عنوان کرد که نیمار او را برای پیوستن به تیم پاریسی متقاعد کرده است. در واقع همان پرواز اختصاصی به روساریو برای شرکت در مراسم ازدواج مسی، فرصت مناسبی بود تا نیمار بتواند آلوس را از رفتن به من سیتی منصرف کند.

پس از گذشت چند روز از انتشار گزارش اسپورت، پدر نیمار که همراه کاروان بارسا به امریکا سفر کرده بود، در گفت و گو با مسئولان بارسا نشانه هایی از امید را زنده کرد. او همواره از این صحبت می کرد که پسرش را از جدایی منصرف خواهد کرد.
او همچنین از مدیران بارسا درخواست می کرد که تمام تلاشش شان را برای منصرف کردن نیمار به خرج دهند. به همین دلیل بود که علاوه بر بارتومئو، بازیکنان بارسا و در راس همه مسی، پیکه و سوارز نیز ساعت ها با نیمار صحبت کردند تا او را به ماندن متقاعد کنند.
سانیه هی، روبرت فرناندز(مدیر ورزشی)، کاری و حتی نماینده نایکی در بارسلونا روز و شب با نیمار صحبت می کردند تا از اتفاقی شوم جلوگیری کنند. حتی در یکی از این نشست ها در میامی، نیمار به گریه افتاد و باعث منقلب شدن مسئولان بارسلونا نیز شد؛ گریه ای که البته حالا می توان ادعا کرد که تصنعی بود.

how-did-the-neymar-betray-barcelona
how-did-the-neymar-betray-barcelona


نشست با کاپیتان های بارسا
مسی، پیکه و همچنین سوارز، بیش از همه بازیکنان با نیمار صحبت می کردند. پس از پایان یکی از همین جلسات با مسی بود که نیمار اعلام کرد در بارسلونا خواهد ماند.
این موضوع خیلی سریع به رسانه ها درز کرد و یک روز بعد پیکه در صفحه اجتماعی خود خبر از ماندنی شدن نیمار داد. اعلام این خبر از سوی پیکه و به چنان روشی، باب میل مدیران بارسا و حتی خود پیکه نبود ولی کار از کار گذشته بود.
پس از آن پست جنجالی پیکه، روزها آمدند و رفتند، بدون اینکه سکوت نیمار شکسته شود و همین باعث شد یک بار دیگر نگرانی ها قوت بگیرند. باشگاه مرتب از نیمار می خواست تا اقدام به شفاف سازی کند و حتی اینیستا و سوارز نیز در نشست خبری خود از نیمار خواستند که دست از سکوت کردن بردارد ولی از برنامه هماهنگ نیمارها بی خبر بودند.

همین سکوت در نهایت باعث خشم شدید بارتومئو شد؛ رئیسی که شاید بیش از حدی که تصورش را داشت برای منصرف کردن نیمار وقت گذاشته و با وی صحبت کرده بود. بارتومئو که به تدریج اطمینان پیدا می کرد در دام نیمار و پدرش افتاده، پس از ال کلاسیکو و در مذاکره مستقیم با نیمارها نتوانست خشم خود را پنهان کند و برای اولین بار ارتباط بین دو طرف تیره و تار شد.

به روز 31 جولای نزدیک می شدیم؛ یعنی تاریخی که بارسلونا باید 26 میلیون یورو به عنوان کمیسیون تمدید قرارداد نیمار به پدرش پرداخت می کرد. در حالیکه در آن مقطع ارتباط بین دو طرف کاملا قطع شده بود و بارسلونا از پرداخت این مبلغ نیز سرباز زد.
این لحظه، همان لحظه موعود برای نیمارها بود. سکوت کار خودش را کرده بود و خشم مسئولان بارسا همان چیزی بود که آنها انتظارش را داشتند. عدم پرداخت رقم کمیسیون در واقع همان بهانه ای بود که پدر نیمار در انتظارش نشسته بود.

چگونه نیمارها به بارسلونا خیانت کردند؟
چگونه نیمارها به بارسلونا خیانت کردند؟


طبق ادعای منابع موثق، پدر نیمار پس از این اقدام باشگاه بارسلونا در ملاقات با سانیه هی به وی توهین کرد و عنوان داشت که کار انتقال پسرش به پی اس جی را طی دو روز نهایی خواهد کرد. نیمار در چین برای حضور در یکی دو برنامه تبلیغاتی حضور داشت و پس از بازگشت بود که به یکباره خبر رسید پی اس جی آماده است تا 222 میلیون یورو رقم فسخ قرارداد نیمار را بپردازد.
همه چیز خیلی سریع پیش رفت و نیمار طی 48 ساعت در پاریس به هواداران پی اس جی معرفی شد. پدر نیمار هم بلافاصله در مصاحبه با کوپه از دلخوری خود نسبت به مسئولان بارسا پرده برداشت و اعلام کرد که به زودی برای گرفتن حق خود شکایت خواهد کرد.
اینکه چگونه انتقالی به این عظیمی که برای پاریسی ها تا 480 میلیون یورو هزینه در پی خواهد داشت، طبق ادعای نیمارها فقط و فقط طی 48 ساعت صورت گرفته، چیزی نیست که بتوان باور کرد. آنها در هماهنگی کامل با مدیر قطری پی اس جی و از ماه ها پیش در حال برنامه ریزی برای ترک بارسلونا بودند. برنامه ای که مو به مو پیاده شد.
ضرب المثلی برزیلی می گوید:

همانطور که دوست داری، فریبم بده.

منبع: varzesh3

: برای دریافت مشاوره درباره چگونه نیمارها به بارسلونا خیانت کردند؟ فرم زیر را تکمیل کنید
واریز هزینه و دریافت مشاوره توسط آسمونی
نظر خود را درباره «چگونه نیمارها به بارسلونا خیانت کردند؟» در کادر زیر بنویسید :
3 + 8 = ?
لطفا شرایط و ضوابط استفاده از سایت آسمونی را مطالعه نمایید